Na žurnalistickom seminári nechýbal duchovný program

Spoločenstvo katolíckych žurnalistov Network Slovakia zorganizovalo v dňoch 27. - 31. augusta na pôde Katolíckej univerzity v Ružomberku už 13. ročník žurnalistického seminára.

Účastníci seminára rozvíjali svoje schopnosti v troch sekciách - štylistickej, fotografickej a rozhlasovej. Výstupom boli reportáže, glosy, fotografie i nahrávky. Spoločné prednášky o mediálnej analýze, mediálnom jazyku Cirkvi či analýze kvality spravodajských relácií v mienkotvorných médiách rozšírili odborné vedomosti.

Lektormi boli Anna Brillová z Rádia Lumen, fotograf .týždňa Matúš Zajac, fotograf a kňaz Andrej Lojan a redaktor SME Jozef Kotris. Na seminári vystúpili aj doktorand na Katolíckej univerzite Miroslav Volček, jeho kolegyňa a odborná asistentka na KU Terézia Rončáková a Ľubomír Šimášek z Newton Media. Špeciálnym hosťom bol Marián Paukov, teoretik umenia.

Prácu striedal duchovný program – denná svätá omša s duchovným otcom Andrejom Lojanom či osobná modlitba.

Stretnutie zamerané na rozvoj žurnalistických kompetencií splnilo i spoločenský cieľ. Opäť sa stretli noví zanietenci, ktorí sa chcú naučiť šíriť evanjeliové posolstvo moderným žurnalistickým jazykom.

Viera Kubovčíková

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo