Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
06. jún 2021

A už je to tu zase, obdobie "vyprseného" leta

Teploty stúpajú, odevy miznú.. a je tu opäť , "vyprsené" leto.
A už je to tu zase, obdobie "vyprseného" leta

Dúfam, že vás nepobúril nádpis, tak ako mňa poburujú niektoré sporo odeté dámy v meste. Áno, prsia sú bežnou súčasťou ženského tela, no každý z nás vie, že nie všetko sa oplatí vystavovať na obdiv každému okoloidúcemu.

Pred pár dňami som bola v meste. S kamarátkou na zmrzline. Vyšlo krásne slnko, takže som si obliekla dlhú blúzku a midi sukňu (10cm od zeme) a vybrala sa na prechádzku s deťmi. 

Ocitla som sa v dave ľudí. Momentálne uvoľnenie opatrení urobilo svoje. Hovorím si, aj keď mám rada kľud, aspoň to tu trochu znovu žije. 

Ani by mi to nejako celé nevadilo, keby že sa mám kde pozerať. Viem, asi vám to možno niekomu príde čudné, ale nechcela som sa pozerať na zadky v šortkach (s kúskami vytŕčajúcich nohavičiek) a ani prsia okoloidúcich žien (častokrát bez podprsenky) som netúžila pozorovať. No musela som. Nedalo sa inak. Je to doslova ako magnet. Mužov v tielkách alebo šortkách som nestretla. Nie som inak orientovaná (ak by niekto namietal) a snažila som sa pozerať na zem, no niekedy mi predsa len pohľad ušiel.. 

Neviem si predstaviť byť v koži mužov počas leta. Zastavili sme sa na zmrzline v jednej cukrárni, ktorú vedú miestni moslimovia. Videla som, ako sa snažili uhnúť pohľadom a nesledovať takto odeté ženy, ktoré si prišli objednať. Bolo mi trápne aj za ne.

Povedz veriacim mužom, aby sklopili svoje zraky a chránili svoje pohlavné orgány, je to pre nich čistejšie. Boh dobre vie o tom, čo robia. Povedz veriacim ženám, aby klopili svoje zraky a chránili svoje pohlavné orgány a aby neukazovali svoje ozdoby, okrem tých, ktoré by boli viditeľné. A nech spustia svoje závoje na hrude svoje. (Vznešený Korán 24:30-31) Zdieľať

Premýšľala som nad tým celým - je skutočne tak ťažké obliecť sa aspoň tak aby dotyčným dámam nebolo vidno  pohlavné znaky? Neboli to nejaké pubertiačky, ktoré nevedia čo so sebou - ani ja som nebola iná - ale dospelé dámy, mamičky s deťmi.. Mala som dosť. 

Nehovorím, že tu majú pobehovať ženy povinne zahalené do nikábu, ale keď už nič iné, aspoň tú podprsenku si dámy prosím dajte a nechoďte úplne naostro.. 

Inzercia

Som Slovenka, ktorá konvertovala pred pár rokmi k islámu kvôli jeho priamočiarej teológii. Týmto blogom sa vám pokúsim priblížiť život a vieru islámu, náboženstva, ktoré patrí medzi striktne monoteistické vierovyznania, ale i iných tém o ktoré sa zaujímam. V prípade akýchkoľvek konštruktívnych otázok ma neváhajte kontaktovať prostredníctvom Facebooku. Diskusie k niektorým príspevkom pozastavujem z dôvodu hatespeach. Za pochopenie vopred ďakujem.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame