Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. jún 2021

Potrebuje Všemohúci Boh oddychovať ako v Luciferovi?

Nie, nepotrebuje. Niektoré náboženské smery učia, že Boh dokáže byť unavený.. No nie je tomu tak.
Potrebuje Všemohúci Boh oddychovať ako v Luciferovi?

Zamýšľali ste sa niekedy nad otázkou, prečo musí Boh oddychovať?

Túto tému mi napadlo rozobrať na drobné pri sledovaní seriálu Lucifer, ktorý určite mnohí poznáte a ktorého posledná séria momentálne vyšla na Netflixe. V tomto seriáli sa hovorí i o tom, že Boh si dal dovolenku, oddych, po tom čo stvoril svet. Bol z toho vraj vyčerpaný. 

Potrebuje však Boh oddychovať?

Každý, kto verí, že Boh je entita Všemocná, dôjde k logickej odpovedí: Všemocný nemusí oddychovať. Môže predsa všetko, dokáže všetko, a nič ho neunaví. Ak by musel oddychovať, nebol by Všemocným. Nemohol by všetko. Podliehal by únave. Podliehal by pravidlám fyziky tak ako Jeho stvorenie. 

Niektoré náboženské smery však učia o Bohu lož, ktorá sa tak udomácnila, že sa bez povšimnutia šíri celým svetom. Jednou z nich je i tvrdenie neislamskej tradície, že Boh stvoril svet za šesť dní  a v siedmy deň stvorenia odpočíval a oddychoval. 

Pozrime sa, čo o oddychu a únave, hovorí Boh vo svojom Slove, v Zákone, ktorý nám od Neho ostal, a ktorý je platný pre celé ľudstvo aktuálnej doby: 

Nevideli, že Boh, ktorý stvoril nebesá a zem a neunavilo Ho pritom ich stvorenie, má moc na  to, aby oživil mŕtvych? Veru áno, On má nad všetkým moc. (Vznešený Korán, 46:33) Zdieľať
Myslia si, že nás unavilo stvorenie prvé? Nie je to tak, oni sú na omyle vo svojej predstave o novom stvorení. Stvorili sme človeka a vieme, čo mu jeho duša našepkáva. My sme bližšie k nemu než jeho krčná tepna (Vznešený Korán, 50:15-16) Zdieľať
Stvorili sme nebesá a zem a čo je medzi nimi za šesť dní a nedotkla sa nás pritom žiadna únava. (Vznešený Korán, 50:38) Zdieľať

Tvrdenie, že Boh potrebuje oddychovať, ho znižuje na úroveň človeka. Boh nie je ovplyvňovaný fyzikálny zákonom. Nepodlieha hmote, gravitácii ani času. Je nad ním. Je nad tým všetkým. Iba my ľudia, a iné bytosti, podliehame zákonom, ktoré pre nás stvoril. Boh nás svojou Vznešenosťou, svojimi vlastnosťami nesmierne prevyšuje.

Boh, niet boha okrem Neho, večne živého, večne existujúceho. Nezastihne ho driemota ani spánok. Jemu náleží, čo je v nebesiach a čo je na zemi. Ktože by sa u Neho mohol prihovoriť inak než s Jeho povolením. Pozná ich súčasnosť i budúcnosť, ale oni neobsiahnu z Jeho poznania nič, jedine to, čo by On chcel. Jeho Kursy pojíma nebesia a zem a nezaťaží Ho ich ochrana a opatrovanie. A On je ten, nad ktorým vyššieho niet a je preveľký /najvznešenejší/. (Korán, 2:255) Zdieľať

Inzercia

Som Slovenka, ktorá konvertovala pred pár rokmi k islámu kvôli jeho priamočiarej teológii. Týmto blogom sa vám pokúsim priblížiť život a vieru islámu, náboženstva, ktoré patrí medzi striktne monoteistické vierovyznania, ale i iných tém o ktoré sa zaujímam. V prípade akýchkoľvek konštruktívnych otázok ma neváhajte kontaktovať prostredníctvom Facebooku. Diskusie k niektorým príspevkom pozastavujem z dôvodu hatespeach. Za pochopenie vopred ďakujem.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Kolíkovej frakcia má 1/3 preferenčných hlasov z volieb. Tvári sa ako väčšina.

Kolíkovej frakcia má 1/3 preferenčných hlasov z volieb. Tvári sa ako väčšina.

Ešte pred mesiacom odvolávali poslanci Kolíkovú, kôli podozrivým zákazkám jej brata. A dnes Kolíková rozbíja stranu Za ľudí. Myslím, že progresívni ministri radi rozbíjajú. Pred pár mesiacmi sa tomu venoval Sulík, dnes je to Kolíková. Nie je podstatné koľko preferenčných hlasov z volieb získali rozbíjači, dnes sa k tomu nepriznajú. Podstatné je, že majú podporu väčšiny médií. A snažia sa získať podvodne krajské predsedníctva, ako sa to stalo v Bratislave, keď zamedzili hlasovanie členov strany.

Denník Svet kresťanstva