Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
02. jún 2021

Policajnú inšpekciu je nutné jednoznačne osamostatniť

Je totiž nepripustné, že policajná inšpekcia v súčastnosti vyšetruje policajtov, ktorí odhaľujú skorumpovaných policajtov. A to tých, ktorých policajná inšpekcia kryla v minulosti.

Sú verejne známe nie jeden ani dva, ale množstvo prípadov, kedy policajná inšpekcia, kryla trestnú činnosť policajtov. Všeobecne sa vie o tom, ako dopadol bývalý partner-policajný funkcionár - hovorkyne policajného zboru Bárdyovej, ktorý bol súčasťou zločineckej skupiny. Takýchto príkladov skorumpovaných policajtov, ktorí dnes berú tisícové výsluhové dôchodky a zobrali desattisícové odchodné, sa dnes nám všetkým smejú do očí. A to len preto, lebo skorumpovaní policajti kontrolovali skorumpovaných policajtov. A že Policajný zbor SR je tou najskorumpovanješou organizáciou, aká kedy v Európe vznikla, niet pochybností.

Ale poviete si, kto by teda mal kontrolovať policajtov? Ako je to v iných krajinách? Zoberme si príklad trebárs z Českej republiky. Tu existuje Generálni inspekce bezpečnostních sborů, ktorá nekontroluje len policajtov, ale aj ostatné ozbrojené zložky - teda okrem armády. Napríklad, väzenskú stráž. Ministerstvo vnútra ČR nemá na túto kontrolnú zložku žiadny vplyv. Na čele stojí riaditeľ, ktorého menuje a odvoláva na návrh vlády a po prejednaní vo výbore Poslaneckej snemovne príslušnej vo veciach bezpečnosti, predseda vlády. Tomu je riaditeľ z výkonu svojej funkcie zodpovedný. Všimli ste si kto je do tohoto procesu zapojený? Poslanecká snemovňa, príslušný výbor, vláda, premiér. Niekoľko zložiek, ktoré nikdy počas takmer tridsiatich rokov neboli jedna partička mafiánov, ako sme toho zvykom na Slovensku. Nehovorím, že je to geniálne riešenie, ale oproti tomu, čo máme tu v Babanistane určite neporovnateľné. Ale tak je to, nakoniec, vo všetkých oblastiach života.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva