Vynovený portál pre animátorov uľahčuje prácu s mládežou

Portál www.animator.sk, ktorý obsahuje rozličné námety na prácu s mládežou, prichádza dnes vo vynovenej podobe. Okrem prehľadnejšieho dizajnu, ponúka animátorom nové metodické materiály, rady pre vedúcich spoločenstiev, ponuky kurzov a animátorských škôl na Slovensku a ďalšie informácie. Vynovenú webovú stránku prináša animátorom Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM).

Táto webová stránka slúžila animátorom, ktorí pracujú s mládežou, aj doteraz. Jej tvorcovia však videli potrebu ju prispôsobiť súčasným trendom a aktualizovať. „Napriek tomu, že sme dlhšiu dobu na stránke nič nemenili, denne ju navštevovali stovky užívateľov. Najväčší záujem bol práve o materiály, ktoré animátorom pomáhajú pri pravidelnej práci s mládežou. To nás zmotivovalo k tomu, že sme začali pracovať na novej – aktuálnejšej verzii stránky, ktorá ponúka nové hry, námety na mládežnícke stretnutia, či prednášky,“ vysvetlil Peter Broz, zodpovedný za projekt.

Na stránke nájdu animátori aj ponuky kurzov a animátorských škôl, ktoré sa konajú na celoslovenskej úrovni. „Cieľom animátorských škôl je vychovať z mladých ľudí zrelých kresťanov, ktorí sú teoreticky aj prakticky pripravení pre prácu s mládežou vo svojich mestách. Mnoho mladých ľudí sa aktívne venuje svojim rovesníkom, avšak nie sú na to dostatočne pripravení. Na stránke www.animator.sk im preto ponúkame možnosť zúčastniť sa animátorských škôl, ktoré im túto prácu v mnohom uľahčia,“ uviedla Veronika Janusová, výkonná riaditeľka ZKSM.

Zásadnou zmenou stránky je jej interaktívna časť. Po prihlásení má návštevník prístup k všetkým informáciám. Taktiež môže samostatne pridávať podujatia, nové spoločenstvá a nápady na prácu s mládežou. „Chceme mladým ľuďom ponúknuť možnosť spropagovať podujatia, ktoré organizujú a pozvať ich k tomu, aby sa s ostatnými podelili o svoje skúsenosti a nápady. Zoznam spoločenstiev má zase pomôcť tým, ktorí hľadajú „stretko“ vo svojom okolí. Taktiež umožňuje už existujúcim spoločenstvám predstaviť svoju činnosť a navzájom sa o sebe dozvedieť viac,“ dodal Broz. Tvorcovia stránky ju plánujú priebežne dopĺňať o aktuálne informácie. Do tvorby jej obsahovej stánky pozývajú zapojiť sa aj ochotných dobrovoľníkov z radov animátorov.

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže vykonáva svoju činnosť ako občianske združenie od roku 1990. V súčasnosti združuje takmer sedemtisíc mladých ľudí vo viac ako päťsto spoločenstvách po celom Slovensku. Každoročne organizuje viacero celoslovenských projektov pre mladých ľudí, ako napríklad Katarínka, Dobova Colonorum, jazykové tábor Anem či evanjelizačné turné projektu Godzone. Viac informácií o ZKSM nájdete na stránke www.zksm.sk.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo