Gorila nie je jediná

O Gorile čítame denne. Je veľká. Je viditeľná. Je centrom pozornosti. Je naša. Tvári sa, že je jediná, ale nie je. Je však strašne hladná, pri Gorile je možné rovno povedať že nenažraná. Požiera iné, dôležitejšie zvieratá a témy. Gorila je o podvodoch a kradnutí. Je o nenažranosti našich politikov.

"Nepokradneš" je však až na siedmom mieste v biblických desiatich prikázaniach, na ktorých stojí (a padá) morálka západnej civilizácie. Máme tu ďalšie, dôležitejšie témy, ktoré sú zatienené našou (nenažranou) Gorilou. Jednou z nich je "Nezabiješ", ktoré je po úcte k Bohu a k svojim rodičom hneď to najdôležitejšie. Popri existencii všadeprítomnej čiernej obludy, každý deň prichádzajú o život desiatky detí - a my nekričíme. Naše verejné peniaze sú zrejme dôležitejšie ako životy viac ako 35 detí. 35 detí každý deň. Čo je viac - nejaká miliardová Gorila alebo školský autobus plný detí, ktorý nedôjde do cieľa? Každý jeden deň autobus plný detí. Popremýšľajte nad tým.

Tohtoročná kampaň nie je o zabíjaní nenarodených detí, ale mala by byť. V každých voľbách existuje nádej, že sa do parlamentu dostanú ľudia, ktorí majú v hodnotách a morálke jasno. Ktorí ctia základné pravidlá, na ktorých stojí naša spoločnosť a celá naša civilizácia. Doteraz sme to štastie nemali. Strany s kresťanstvom v názve sa oddali Gorile a kašlali na desatoro, na svojich voličov, obyčajných ľudí, i tých menej obyčajných, ktorí potrebujú najviac pozornosti zo strany spoločnosti a štátu.

Matky stále dostávajú pri rozhodovaní o živote a smrti svojho nenarodeného dieťaťa poučenie, ktoré napísala najväčšia propagátorka kultúry smrti na Slovensku - pani Pietruchová. Aj keď minister zdravotníctva, nominovaný KDH, to môže zmeniť svojim jediným podpisom. Neurobil to. Tabletky po, ktoré sú snáď najsurovejším útokom na hormonálny systém ženy sú bežne dostupné v lekárňach a za chvíľu možno aj v drogeriách. Antikoncepcia, ktorá vedie k nezodpovednému sexu a jej zlyhanie je najčastejším dôvodom na potrat, je v mnohých prípadoch preplácaná poisťovňami. Aj z našich vlastných peňazí. To všetko za aktívnej podpory KDH-ckeho ministra. Homosexuálne páry sa verejne predvádzajú po uliciach a snažia sa zlegalizovať svoje neprirodzené vzťahy. Ohrozujú tým postavenie tradičnej rodiny potrebnej na zmysluplný život a plnohodnotnú výchovu detí. Majú voľné pole ôsobnosti napriek tomu, že naša ústava explicitne hovorí: "Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona."

Štát sa snaží zaviesť bezplatnú sterlizáciu a antikoncepciu pre Rómske komunity namiesto toho, aby riešil ich naozajstné problémy.

Slovensko vymiera a napriek tomu našej spoločnosti nevadí jeden školský autobus zabitých detí denne. Voľby sú jedinou šancou obyčajných ľudí ovplyvniť to, kto bude rozhodovať o ich životoch a o ich budúcnosti v najbližších rokoch. Nevoliť, lebo som sklamaný z doterajších politikov je pokrytecké a zbabelé. Keď nie je vôľa voliť politikov, treba voliť obyčajných ľudí. Ľudí bez politických skúseností, ale s jasným morálnym kompasom.

Anton Frič, autor je kandidátom č. 110 na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti č. 5.

Kandidujem ako nezávislý na kandidátke OBYČAJNÝCH ĽUDÍ a nezávislých osobností a tento článok vyjadruje môj osobný postoj, ktorý môže, ale nemusí byť zhodný s postojmi a názormi iných kandidátov. V mnohých názoroch sa zhodujeme, v iných zasa nie a považujem to za správne. Prekáža mi umelá a falošná názorová jednota členov strán a hnutí a otvorene sa hlásim k vlastným názorom bez ohľadu na to, či vyhovujú väčšine. Rozdiely nás nedelia, ale spájajú, ak spolu hľadáme cestu k pravde.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo