Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
12. máj 2021

Sulík nám znovu čo-to prezradil

A nejde o nič prelomové. Ide znovu len o to, aké a koho záujmy presadzuje.

Nie je tajomstvom, že oblasť Sulíkovho záujmu sú finančné skupiny, veľkoprivatizéri a nadnárodné spoločnosti. Nepriateľ je každý slušne pracujúci človek a živnostníci, ktorí do jeho čiernej diery mesačne posielajú so železnou pravidelnosťou stámilióny eur. Jeho posledné vyjadrenie v médiach ohľadne odpustenia daní veľkoprivatizérovi Fiľovi pokladá za správne a hovorí, veď nejde o nič, len o dane. O Fiľovi a jeho "podnikateľskej" kariére a o jeho charaktere sa dočítate v mnohých článkoch. Len poznámka - je to veľmí nepríjemné čítanie. Snáď neexistuje oblasť, kde by sa jeho postava neobjavila v negatívnom smere. Richard Sulík uvádza, že aj v minulosti mal Fiľo odpustené dane vo výške 50 miliónov eur a takomto trende sa bude pokračovať ďalej. Čo je to za podnik, ktorý bude mať odpustené dane? Má neuhradené záväzky či už dlhodobé alebo krátkodobé vo výške 208,1 miliónov eur a Fiľo si veselo berie dividenty vo výške 20 miliónov eur. Dane? Podnik, ktorý má ročné tržby v priemere viac ako 500 miliónov eur v podstate žiadne dane počas dlhých rokov nezaplatil - samozrejme, to si musíme spočítať čo zaplatil a čo mal odpustené.

A ako Sulík obhajuje odpustenie daní? Tak, že vraj majiteľ bude investovať. Že ho čakajú veľké investície. Viete o aké investície ide? Podnik ide inštalovať nový papierenský stroj. Takže investuje do svojho majetku, nejde vysádzať nový les vo vlastníctve Slovenskej republiky. A tu sa naplno ukazuje myslenie ministra hospodárstva a vplyv jeho dlhoročných školiteľov Mikloša a Počiatka. Toto je to isté, ako keby ste si začali stavať dom a požiadali ministerstvo hospodárstva, aby vám prispelo, povedzme sumov 200 000 eur, lebo je to vlastne investícia. 

Prirodzene, to nie je všetko. Tak ako vo všetkých iných podvodných miliónových injekciíi z peňazí daňových polatníkov Slovenska, sa v tomto prípade dokonca tára, že ide o záchranu pracovných miest na Liptove. O žiadnu záchanu nejde, FIľovci si podnik neodvedzú do Prahy a ak budú aj prijímať nejakých zamestnancov, tak to zvovu budú Srbi a Ukrajinci cez pracovné agentúry. Takže ani odvody ani žiadne dane sa nikdy platiť nebudú. Len akurát je toto to, čo chceme? 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Ako (ne)zabiť kultúrnosť v rodine (3/3)

Ako (ne)zabiť kultúrnosť v rodine (3/3)

Rozprava o kultúrnosti (1943) od Ladislava Hanusa ponúka šesť konkrétnych návodov, ktoré môžu pomôcť skultúrniť naše rodiny a spoločnosť. Prvými štyrmi sme prešli v predchádzajúcich príspevkoch – sú nimi SNAŽIVOSŤ, STANOVISKO, ŠÍRKA a PRÍRODA. Posledné dve vyvolávajú o čosi dráždivejšie otázky. Je kresťanstvo naozaj základom našej kultúry? A musia byť dobráci vždy naivní a slabí?

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.