Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
08. máj 2021

Váž. predseda vlády Ing. E. Heger

V program. vyhlásení vlády sa vláda zaväzuje, že vytvorí post vládneho splnomocnenca na ochranu slobody náboženstva alebo viery pod Úradom vlády SR. Nedávny príbeh A.BIBI (foto), pakistanskej kresťanky, ktorej sa podarilo pomôcť je verejne známy.
Váž. predseda vlády Ing. E. Heger

obraciam sa na Vás ako občan tejto krajiny a zároveň ako kresťan. Nie je mi ľahostajný osud kresťanov či už v Európe, alebo aj vo svete. 

Nie je to tak dávno, keď v bývalom Československu, ktorého Slovensko bolo súčasťou, sme zažívali tvrdé prenasledovanie kresťanov, evanjelikov a ďalších občanov, ktorí sa slobodne hlásili k svojmu vierovyznaniu. Je treba uviesť, že z okolitých krajín práve občania Československa čelili najtvrdšiemu prenasledovaniu zo strany štátu. Nespravodlivé súdne procesy, dlhé roky žalárov, zbavovanie základných občianskych práv a slobôd, zničené zdravie, strádajúce rodiny, ktoré boli terčom posmechu. V. Jukl, S. Krčméry, kardinál J. Ch. Korec, Mikuláš Jozef Lexmann, A. Neuwirth, biskup J. Vojtaššák, O. Mádr, J. Zveřina, kardinál M.Vlk, biskup V.Malý, prezident V. Havel, kardinál Š. Trochta, kardinál D. Duka, biskup P. Gojdič a ďalší jednoduchí ľudia. Boli to nevinní občania. To nie sú vymyslené príbehy. Sú to naši ľudia, ktorí platili cenou krvi za svoje verejné vierovyznanie! Oni neumierali za budúci rast  HDP, ale za to, aby mohli budúce generácie verejne vyznávať to, čomu veria!

V období komunizmu boli u nás kresťania prenasledovaní, veľmi dobre nám padlo, keď sa nás zastali vo svete. Dnes už môžeme slobodne a verejne prežívať svoju vieru, ale sme povinní toto splatiť tým kresťanom, ktorí sú prenasledovaní vo svete napr.  Pakistan, India, Čína, Irak, Sýria, Náhorný Karabach. 

V súčasnosti  čelí závažnému prenasledovaniu  vo svete vyše 300 miliónov kresťanov. Vyplýva to z najnovšej Správy o náboženskej slobode za rok 2021. Report na Slovensku predstavila slovenská sekcia pápežskej nadácie ACN — Pomoc trpiacej Cirkvi.

V programovom vyhlásení vlády pre obdobie 2021-2024 sa vláda zaväzuje, že vytvorí post vládneho splnomocnenca na ochranu slobody náboženstva alebo viery pod Úradom vlády SR. Úlohou tohto postu bude pomáhať trpiacim kresťanom vo svete. Z tohto dôvodu prosím, aby sa tento post vytvoril, a aby mal vytvorené hmotné podmienky pre dôstojné fungovanie. Nezabúdajte prosím, na pamiatku ľudí, ktorí v totalite niesli kríž spojený s hlásením sa ku kresťanstvu. Nebojme sa!

Na záver Vám chcem popriať veľa guráže, síl a vytrvalosti pri plnené vládneho programu.

 

Inzercia

Pochádzam z Oravy, z dediny pod Babiou Horou. V r. 1912 z Krakowa vystúpil na vrchol B.Hory V.I Lenin, a preto tam mal osadený pamätník. O niekoľko desaťročí neskôr tam prichádza z Krakowa K. Wojtyla. Dnes tam nájdete jeho pamätník. Zaujímam sa o kultúru a ekonomiku. Moje heslo: Kde je cieľ, tam je vôľa!

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Kultúrna suverenita Slovenska v 21.storočí

Kultúrna suverenita Slovenska v 21.storočí

Kultúrna suverenita predstavuje v prvom rade možnosť pestovať a rozvíjať svoju duchovnú identitu. Ako to možno dosiahnuť ? Kardinál Stefan Wyszyńsky poukazoval v tejto súvislosti na tri kľúčové slová: pravda, sloboda, láska.

Blog
Nebojme sa vakcíny. Obávajme sa covidu

Nebojme sa vakcíny. Obávajme sa covidu

Kam sme sa to dostali? Od šitia rúšok, tlieskaniu zdravotníkom, zodpovednosti, dodržiavania opatrení, súcitu voči ľuďom okolo nás, strachu o blízkych, čakania na vakcínu...až po nezodpovednosť, ignorovanie opatrení, aroganciu, antivaxerské kampane, protesty na námestiach a podceňovaniu pandémie. Pseudoodborníci, ako napríklad dietológovia, ktorí odporúčajú predávkovanie sa vitamínmi, či liekmi na odčervenie koní...právnici radiaci po telefóne rodičkám, aby ignorovali nariadenia...fašisti propagujúci lieky zlúčené s alkoholom ako prevenciu proti vírusu a iní akoželekári a akožeprávnici sa stali jediným zdrojom pravdy pre značnú časť spoločnosti. Máme medzi sebou nepriateľa. Votrelca, ktorý nás okráda o zdravie, životy, blízkych a priateľov. Avšak, vakcína ním nie je.

Denník Svet kresťanstva