Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
08. máj 2021

Holandský kresťanský protiislamský politik konvertoval k islamu

Holandský protiislamsky orientovaný politik kresťanského vierovyznania, Joram Van Klaveren, konvertoval k islamu.
Holandský kresťanský protiislamský politik konvertoval k islamu

Joram Van Klaveren pôsobil v rokoch 2010-2014 v krajne pravicovej Strane slobody (PVC) a bol známy svojimi ostrými výrokmi a kritikou islamu. O islame sa pôvodne vyjadroval ako o lži. 

Podľa jeho vlastných slov konvertoval k islamu počas písania jeho protiislamskej knihy: "Počas písania knihy som narážal na ďalšie a ďalšie veci, ktoré spôsobili, že moje pôvodne názory na islam začali upadať."

Z knihy, ktorá sa začala kritikou islamu je dnes publikácia s názvom: Od kresťanstva k islamu v časoch sekulárneho teroru (Apostate: From Christianity to Islam in the time of secular terror). 

Van Klaveren sa vyjadril k svojim predchádzajúcim protiislamským názorom ako k "jednoducho nesprávnym". 

Jeho bývalý politický kolega, Arnoud Van Doorn, ktorý taktiež konvertoval k islamu pár rokov pred Van Klaverenom, mu k jeho rozhodnutiu úprimne zagratuloval.

Prípadov konverzii politických odporcov k islamu v Európe pribúda. Rovnako tak ako spomínaní dvaja holandski politici, konvertoval k islamu v roku 2018 nemecký politik Arthur Wagner. Podľa jeho vlastných slov: "si počas prechádzajúcich rokov vytvoril veľkú averziu k islamu. Stále som cítil, že mi niečo chýba. Čím som sa viac zaujímal o islam, tým viac môj nepokoj ustupoval. Bolo to ako návrat domov, v náboženskom zmysle."

Van Klaveren ako aj dvaja ďalší bývalý antiislamski politici prešli od nenávisti moslimom a islamu k tomu, aby sa sami stali poddanými Bohu, moslimami. 

Inzercia

Nech Boh vedie k ďalších ľudi, ktorí úprimne hľadajú Jeho vôľu s otvorený srdcom, po ceste priamej k Nemu. 

O konverzii holandského politika Van Klaverena k islamu informoval portál Politico.eu. 

Jeho príbeh konverzie nájdete aj na YouTube: Video o konverzii Van Klaverena k islamu

 

 

Som Slovenka, ktorá konvertovala pred pár rokmi k islámu kvôli jeho priamočiarej teológii. Týmto blogom sa vám pokúsim priblížiť život a vieru islámu, náboženstva, ktoré patrí medzi striktne monoteistické vierovyznania, ale i iných tém o ktoré sa zaujímam. V prípade akýchkoľvek konštruktívnych otázok ma neváhajte kontaktovať prostredníctvom Facebooku. Diskusie k niektorým príspevkom pozastavujem z dôvodu hatespeach. Za pochopenie vopred ďakujem.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva