Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
04. máj 2021

Varenie s deťmi? Pozývame na cestu okolo sveta vo vašej kuchyni

Jedno máme všetci spoločné. Hľadáme potraviny, ich kombinácie a variácie tak, aby nám to chutilo a poskytlo potrebnú energiu pre naše telo. Je tomu tak v rozvinutých i menej rozvinutých krajinách, ako aj na miestach s humanitárnou núdzou, kde ako UNICEF poskytujeme pomoc. Rozhodli sme sa zozbierať niekoľko zaujímavých a jednoduchých receptov, ktoré si môžete pripraviť pokojne aj so svojimi deťmi vo vašej kuchyni.
Varenie s deťmi? Pozývame na cestu okolo sveta vo vašej kuchyni

Fotografia je z 24. marca 2021 z SOS Village d'Enfants (detskej dediny) Fort-Dauphin, kde študenti v rámci reintegračného programu varia slané koláče. V južnom Madagaskare spolupracuje UNICEF s miestnymi mimovládnymi organizáciami zameranými na dospievajúcich a mládež prostredníctvom rôznych programov ochrany, vzdelávania a sociálnej integrácie.

Cesta okolo sveta v kuchyni

Pri našej práci sa stretávame s rôznymi zaujímavými a predsa jednoduchými receptami. Svetová kuchyňa ponúka mnoho vôní, farieb a chutí. V dnešnom globalizovanom a poprepájanom živote každého jedného z nás sú nám recepty z rôznych kútov, aj toho rozvojového, sveta omnoho bližšie, ako kedykoľvek predtým.

Pozývame vás na Cestu okolo sveta v kuchyni. Taký je názov našej ponuky pre vás. Ešte stále sa nedokážeme úplne slobodne pohybovať mimo hraníc, kde žijeme. Pridajte sa teda k nám a spoločne precestujeme rôzne krajiny sveta a objavíme tajomstvá ich kuchyne veľmi zaujímavou a hravou formou. Stačí, pokiaľ sa zaregistrujete cez náš registračný formulár a najbližších päť týždňov vám vždy v piatok pošleme jeden email s receptom. Recepty sú jednoduché, a preto môžete túto aktivitu využiť na varenie so svojimi deťmi. Je to výborná rodinná aktivita, kedy môžete spolu tráviť čas, niečo nové sa dozvedieť i ochutnať. Pozývame vás na registráciu zdarma - chcem sa zaregistrovať.

Rodinné aktivity a dôležitosť rodiny

Pápež Ján XXIII. povedal, že „rodina je prvou najdôležitejšou bunkou ľudskej spoločnosti.“ V tomto mesiaci si pripomíname práve dôležitosť rodiny. Upriamuje nás na ňu prichádzajúci Deň matiek, ktorý bude už túto nedeľu 9. mája 2021, ako aj Medzinárodný deň rodiny, ktorý bude 15. mája 2021. Hneď v úvode júna to bude Medzinárodný deň detí a neskôr aj Deň otcov. Rodina je naozaj veľmi dôležitý prvok každej spoločnosti. Tam, kde chýba, alebo je v núdzi, potrebuje aj našu pomoc, aby sme nezostali ľahostajní a vždy nachádzali nové spôsoby, ako si vzájomne pomáhať, ako udržiavať rodiny pokope a zdravé.

Inzercia

Žena preberá pre svoju rodinu moskytiéru v Jacqueville na juhu Pobrežia Slonoviny. Používanie moskytiéry pomáha predchádzať chorobám prenášaným komármi, ako je malária. Celkom 19 miliónov impregnovaných moskytiér bude distribuovaných rodinám na boj proti malárii v rámci kampane, ktorú zahájilo ministerstvo zdravotníctva a verejnej hygieny v spolupráci s UNICEF a USAID.

Chcete sa dozvedieť viac o programe Svetový rodič, cez ktorý UNICEF pomáha deťom a rodinám po celom svete? Pozývame vás na našu stránku a radi sa s vami spojíme aj osobne.

 

 

Detský fond OSN (UNICEF) je celosvetová organizácia, ktorá sa zameriava na dlhodobú a systematickú pomoc deťom. V súčasnosti má svoje zastúpenie vo viac ako 190 krajinách a teritóriách sveta, pričom v 155 z nich priamo realizuje svoje programy pomoci deťom. Naším poslaním je prispieť k tomu, aby mohli najviac ohrozené deti kdekoľvek vo svete prežiť, boli zdravé, mali zabezpečenú výživu, prístup k pitnej vode, základné vzdelanie, ochranu pred násilím a tiež príležitosť naplniť v živote svoj potenciál. Slovenská nadácia pre UNICEF je jedným z 33 národných výborov UNICEF, ktorých hlavnou úlohou je získavanie zdrojov pre potreby programových krajín.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Dá sa pôrodnosť kúpiť?

Dá sa pôrodnosť kúpiť?

V posledných dňoch sa na Slovensku rozbehla debata o možnom zvýšení DPH na jednu z najvyšších v Európe výmenou za zvýšenie príspevkov pre rodiny po vzore Poľska či Maďarska. Čo nám o tom hovorí prax?