Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. máj 2021

Igorovi Matovičovi by som poradil iné

Je to reakcia na ten jeho posledný "skvelý" nápad zvýšil DPH na 25 percent. Obhajuje to tým, že týmto krokom by sa mohol zvýšiť prídavok na deti na 150 alebo až 200 eur.

A práve týmto krokom by sa podľa neho zvýšila pôrodnosť a Slovensko by nevymieralo. Poradil by som mu po prvé nech si občas pozrie stránky štatistického úradu a bude vedieť ako to zo slovenským obyvateľstvom v skutočnosti je.

A teraz k tomu výberu zvýšenej sazbe DPH. Keď sa zvýši sadzba, tak "šikovní" slovenskí, socialisticko-kapitalistickí, podnikatelia zvýšia aj ceny, ale nie o päť percent, ako by sa poprípade zvýšila sadzba dane s pridanej hodnoty, ale najmenej o 10 percent a možno aj viac. Myslím, že tie roky s tým už máme dosť veľké skúsenosti. Slovenské rodiny, by asi Igorovi Matovičovi vedeli povedať koľko peňazí zo svojich zárobkov minú na každodenné zabezpečenie normálneho, aspoň štandartného, každodenného života svojich detí. Všetko čo budú rodičia nakupovať denno-denne svojim deťom (ak im nebudú kupovať len respirátory FFP2) sa rapídne predraží. Už teraz mnohí živnostníci zvýšili ceny svojich služieb, aby si vykompenzpovali svoje veľké straty spôsobené opatreniami štátnych orgánov.

Ale máme tu pre Igora Matoviča iné, veľmi zaujímavé riešenia: Slovensko je doslova premorené štátnymi úradníkmi a úradníkmi verejnej správy, ako sa inak označuje samospráva. Tieto dve skupiny svojimi výplatami doslova prežierajú značnú časť štátneho rozpočtu, kým v západoeurópskych krajinách sa toto číslo, podľa "nepísaného zákona", snažia vlády udržať na 10 percentách rozpočtu, na Slovensku toto číslo presahuje 30 percent.

Povaľujúcich sa úradníkov vidí skoro každý obyvateľ Slovenska. Sám každodenne vidím potulovať sa po uliciach štátnych úradníkov. Jednak tých, ktorí pracujú na jednom z ministerstiev a z jednej postkomunistickej organizácie spadajúcej pod Matovičove ministerstvo. To ministerstvo stále prijíma nových úradníkov, ako na bežiacom páse a jedinou snahou väčšiny, už tých zamestnaných je čo najskôr zmiznúť po veľmi "zaujímavej pracovnej dobe" domov. Tá nesmyselná organizácia spadajúca pod Matoviča, to je produkt vymyslený ešte mečiarovskými privatizérmi, ide o organizácie, ktorá sa zaručuje za úvery spriazeným podnikakeľom a mnohí z nich tie úvery nikdy nespaltia. Kto to splatí? No my, daňoví poplatníci. Dlhodobým a veľmi častým náštevníkom tohoto "ústavu" bol vtedy už Mečiarov exminister pôdohospodárstva Peter Baco. Táto organizácia má netradičné odmeňovanie svojich pracovníkov. Počas roka 16 platov a stavné lístky aj keď pracujú "home office", to home office štátneho úradníka znamená práca nula nulárum. Jeho práca je totiž to túlanie sa po prázdnych uliciach, lebo len tak ich doma sedieť nebaví. To je iba jedna rada. Koniec-koncov Igor Matovič by mal začal sám od seba, práve on okrem iného zamestnal svojho súputníka pána Marosza, ktorý sa nedostal do parlamentu a keď po voľbách nastúpil do zamestnania vydržal tam dva týždne. Tak ho urobil svojim poradcom. To je ten poradca, ktorý tvrdil, že vlaky na Slovensku majú priemerné zdržanie 48 hodín.

Druhým krokom by malo byť personálne nastavenie vo verejnej správe-samospráve, kde na mnohých oddeleniach sa to doslova hemží rôznymi figúrkami, ktoré si komunlálny funkcionári zamestnávajú. Kamaráti, rodinní príslušníci... atď. Chcete vedieť aký je dnes priemerný plat vedúceho oddelenia na miestnom úrade? Presahuje 2000 eur mesačne. Často počúvam námietku, že ak úradníkovi nedáme dobrý plat, šikovný človek nenastúpi a budú tam sedieť len nedoukovia. Problém je niekde inde, šikovný človek na Slovensku nikdy nepôjde robiť do štátnej správy, buď už dávno odišiel zo Slovenska, alebo pracuje pre nadnárodnú alebo v menšom prípade pre úspešnú slovenskú spoločnosť. Viete koľko ľudí v IT a všetkých iných odvetí príbuzných tomuto sektoru je dnes zamestnaných v Bratislave? Takmer 40 000. A nie agentúrnych ako vo Volkswagene, neplatiacich ani odvody ani dane. A pre tých IT je v Bratislave voľných ešte niekoľko tisíc pracovných miest. Tento sektor je najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku.

A samozrejme mám tu odkaz ešte od dvoch vysokých dôstojníkov NAKA, keby sa na Slovensku kradlo len o polovicu menej mali by sme toľko peňazí, že by sme nevedeli čo s nimi.

 

 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Slovensko sa postupne sovietizuje

Slovensko sa postupne sovietizuje

A hovoria o tom aj čísla z testovacích miest, takzvaných MOMiek, v Bratislave. V jednom z nich - v Karlovej Vsi - sa Rusov, Srbov a Ukrajincov dostaví z priemere 300, z približne 800 testovaných.