Kedy budú potraty na Slovensku zakázané?

Média nedávno priniesli šokujúcu správu, že v Číne opäť došlo k nútenému potratu, z dôvodu politiky jedného dieťaťa.

Dnes v mnohých krajinách sveta, z toho aj na Slovensku, sa vykonávajú denne potraty. Hoci z rôznych dôvodov, ale aj tak sa matka dobrovoľne rozhodne ísť na potrat.

V tomto mojom prvom príspevku na tomto blogu sa budem zaoberať problémom, ktorý nastal rokom 1957, keď legalizovali potraty v Československu.

Mnohí označujú interrupciu ako umelé prerušenie tehotenstva. Pričom ide o zavádzajúci termín. Logicky vieme, že ak sa niečo preruší, tak neskôr sa dá v tom pokračovať. Tehotenstvo sa nedá prerušiť, ale dá sa ukončiť. Preto správnejším termínom je ukončenie tehotenstva. Ale výstižnejším a pravdivým názvom je, že potrat je vražda nenarodeného dieťaťa.

Možno ste zachytili správu, že v Turecku chcú zakázať potraty. V tejto moslimskej krajine je premiérom Erdogan, ktorý vníma potrat ako vraždu. Turecký predseda vlády ohľadom potratov povedal: „Nikto by nemal mať právo povoliť ich vykonávanie. Nie je žiadny rozdiel v tom, či zabijete bábätko v maternici jeho matky alebo ho zabijete po narodení.“

Kedy ale nastane zákaz potratov aj na Slovensku?

Veď Ústava SR v článku 15 jasne hovorí:

(1) Každý má právo na život. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením.

(2) Nikto nesmie byť pozbavený života.

Na jednej strane Ústava SR obsahuje vetu, že život je hodný ochrany už pred narodením, ale na strane druhej sa stále vykonávajú približne 35 potratov denne!!!

Čo za kultúru smrti nastala? Za 50 rokov legálnosti potratov bolo zabitých viac ako 1 360 000 detí. To znamená, že asi každé štvrté dieťa.

Tí čo hovoria o právach pre ženy, tak by sa mali zamyslieť, že sú tú aj práva nenarodených detí. A dieťa (aj nenarodené) má právo na život.

Má právo narodiť sa a žiť!!!

Tak ako pozná pravdu o ľudskom živote premiér Erdogan, tak by mali pochopiť aj naši politici, že život začína počatím...

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo