"Elita"

Viete, čo oslavujeme 15. septembra? Že je to primitívna otázka?! Možno pre čitateľov postoya.sk, nie však pre našich najvyšších politikov.

Len pre ilustráciu zopár perál od zakonodárcov:

"Neviem si spomenúť." (poslanec D.Galis, SMER-SD)

"Sviatok Ústavy..." (minister kultúry M.Maďarič-SMER-SD)

" Nejaký cirkevný sviatok." (poslanec P.Pollák- OĽaNO)

Takto vyzerá vzorka našej politickej "elity"...

No dobre, poviete si, tak nevedia nejaký ten cirkevný sviatok. Možno vás o fakte, že ide o naozajstnú "elitu" presvedčí spôsob ako hlasujú poslanci SMERu-SD. Keďže ide o poslancov -socialistov, tak im práca rukami nie je vôbec proti srsti. Aby tá poslanecka masa pozostávajúca aj z nováčikov vedela ako hlasovať, tak im to pekne ukážeme. Napríklad palcom.

Alebo to kolegom uľahčíme ešte viac a rovno im napíšeme na lístočky koho majú do ÚPN zvoliť. Ak vás pri tom nahrajú na kameru tie novinárske hyeny zo SME, tak len zatĺkajte a zatĺkajte. Podobne ako mladý pán poslanec Andrej K.

Ak ani to nepomôže a vlastní poslanci vám vašich kandidátov nezvolia, tak nezúfajte. Môžete sa spýtať pána premiera, čo sa stalo. A hneď máte vlastnú otázku a nemusíte pracne opisovať otázky zo zoznamu, ktorý koluje medzi socialistickými kolegami. Ak vašu otázku potom vyžrebujú, tak pán premier poskytne iste uspokojivé vysvetlenie.

Len ktovie, či sa vyrovná tým aké poskytuju dvaja páni (súčasný minister sociálnych vecí a exminister dopravy) v súvislosti so získaním svojich titulov. Ten prvý- Ján Richter(SMER-SD)- si nevie spomenúť na názov bakalárskej práce ani po tom, čo ho povie novinárka SME a druhý - Ján Figeľ(KDH) - prepísal knihu o integračnom procese a ako doktorand odboru sociálna práca získal titul PhD. Že kniha ma pramálo spoločného so sociálnou prácou?! Ale no tak, nebuďme malicherní, veď ako hovorí pre SME šef kresťanských demokratov : "Centrom európskej myšlienky je sociálny rozmer."

Bola by to celkom dobrá a vtipná uhorkovo-sezónna téma. Aj by sme sa pobavili. Len keby títo páni a tieto dámy nestáli na čele štátu a neriadili ho.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo