Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
19. apríl 2021

Skončime so spartakiádami pri boji proti covid19 !

Zákon vláde ukladá zverejniť všetky zmluvy na nákup vakcín aj testov, nielen na Sputnik V. Vyžadujme pri kovide dodržiavanie štandardných medicínskych postupov. Ľudia najlepšie vedia čo je pre nich dobré, vytvorme im podmienky, aby sa mohli správať suverénne a zodpovedne.
Skončime so spartakiádami pri boji proti covid19 !

Predseda politickej strany Život-národná strana Tomáš Taraba v nedeľnej debate na TA3 mimo iného upozornil, že treba vrátiť veci do normálu aj v prístupe k vakcínam. Ak požadujeme zverejnenie zmluvy o nákupe Sputnik V, tak je treba  s rovnakou naliehavosťou požadovať aj zverejnenie zmlúv na nákup ostatných vakcín, ktoré sa u nás používajú v boji proti kovidu. Stanovisko je zverejnené aj na linke https://strana-zivot.sk/474-2/ .

Ak hovoríme, že vakcína Sputik V je neregistrovaná Eurórskou liekovou agentúrov (EMA), tak jedným dychom treba povedať, že PfizerBioNtech, Astra Zeneca, Moderna, a Johnson&Johnson majú vakcíny registrované EMU iba podmienečne a výrobcovia nie sú zodpovední za prípadne škody na zdraví očkovaných. Tie musia uhrádzať štáty, ktoré ich používajú. Také sú totiž  Európskou úniou vyrokované podmienky s týmito výrobcami .

Čiže v konečnom dôsledku je mimoriadne dôležité, aby si občania mali možnosť vybrať vakcínu, ktorou sa dajú zaočkovať a aby skôr ako k tomu podpíšu informovaný súhlas dostali všetky informácie. Je to jednoducho preto, lebo v konečnom dôsledku je celá zodpovednosť prenesená na nich. Hovorí sa síce, že benefity prevažujú nad negatívami, ale každý to nakoniec zažije po očkovaní na vlastnom tele.

Je vynikajúce, že sa začína vracať život rozhodnutím vlády do normálu. Vrátiť by sa mal však aj pri vykonávaní všetkých zdravotníckych úkonov pri riešení kovidu, ale aj iných chorôb.

Čiže ak sa testuje, malo by to byť aj s príslušným vyšetrením a v prípade choroby, aj s nastavením liečby. A nie len k vôli nejakému potvrdeniu, ktoré je priepustkou do zamestnania a pod.

Keď očkovanie, tak nie iba cez registráciu v nejakých poradovníkoch, ale predovšetkým s predchádzajúcim vyšetrením, či očkovanému nehrozí napríklad trombóza, alebo zrútenie imunitného systému z dôvodu nejakej skrytej choroby, ktorá by mohla prepuknúť po očkovaní.

Inzercia

Nuž a predovšetkým návrat do normálu by sa mal prejaviť nastolením systému dôvery, že každý občan najlepšie vie čo je pre neho dobré a ako si má chrániť zdravie a zdravie svojho okolia.

Po roku nacvičovania iba nejakí bezprizorní analfabeti nepoznajú všetky podmienky a pravidlá ako postupovať pri vírusovom ochorení. Preto treba, tak ako je to v Rakúsku, dať domov ľuďom testy na testovanie kovidu, aby sa sami keď pociťujú zdravotné problémy, mohli otestovať a buď sa dať do karantény, alebo na verejnosti sa správať tak, aby nikoho nenakazili.

Predovšetkým však treba v našich lekárňach zabezpečiť dostatok prostriedkov na posilňovanie imunity a liečby . V ambulantnej sfére sa treba vrátiť k systému preventívnych prehliadok a poskytovania riadnej zdravotnej starostlivosti.

Ľudia trpia mnohými chorobami a nie len kovidom.

Odporúčame

Blog
Ivermektin a Sputnik V – hľadanie pravdy a riešení

Ivermektin a Sputnik V – hľadanie pravdy a riešení

Okolo Ivermektinu a Sputniku V sa na Slovensku rozpútal boj. Bývalý minister Krajči sa zrejme dopustil dvoch smrteľných hriechov. Povolil použitie Ivermektinu a dal výnimku použitiu ruskej vakcíny Sputnik V. Ostatné „prešľapy“ zostali nepovšimnuté. Tie dva ho stáli kreslo. Aké sú riešenia súčasnej situácie.

Blog
O zdravom rozume a o tom, kde ho hľadať

O zdravom rozume a o tom, kde ho hľadať

V mnohých rozhovoroch zaoberajúcich sa ťažkosťami dnešnej doby som sa stretol s jednou známou poznámkou, ktorú by sme zbrklo mohli nazvať aj floskulou. Autor tejto poznámky ju uvádza väčšinou po stručnom (alebo aj obšírnom) popise problémov dnešnej spoločnosti, pričom následne dodá: ,,Dnes sa už úplne stráca zdravý sedliacky rozum!”