Modlitba a pokánie za cirkev

Modlitbu za pápeža, biskupov a kňazov a modlitbu za cirkev som väčšinou vnímal ako formalitu, ktorá musí byť, ale nikdy som ju nechápal ako naliehavú potrebu. Dnes to ako formalitu nevnímam. Dnes to pociťujem ako jedinú možnú odpoveď na to, čo sa deje, v postoji lásky ku všetkým, ktorých sa to najviac týka.

Ešte máme do Vianoc týždeň. Prežívame tretí adventný týždeň, čas prípravy na stretnutie sa s Ježišom. V liturgickom slávení sme práve dočítali state o Jánovi Krstiteľovi, o tom, ktorý vyzýval na pokánie. Snáď ešte nikdy som nemal taký silný pocit, že jeho výzva na pokánie patrí nám – kresťanom-katolíkom, nášmu spoločenstvu, mne. Veď o týždeň sú Vianoce! Koho tu nájde Božské dieťa? V akom vnútornom nastavení, s akými úmyslami, s akým srdcom? Odprosujeme ťa, Pane. Bože, buď milostivý mne hriešnemu.

Pripájam sa k výzve Františka Neupauera, aby sme sa na tento úmysel denne modlili deviatnik k Božskému Srdcu Ježišovmu (ak sme začali neskôr, tak aspoň litánie) až do Vianoc. Je možné pripojiť aj skutky pokánia, napr. aspoň tie, ktoré sme dostali pri vianočnej svätej spovedi. Takisto som s rodinou zapojený do deviatnika ku Svätej rodine, ktorá hľadá miesto pre narodenie Ježiška. Aj do týchto a ďalších adventných modlitieb môžme vniesť úmysel pokánia a modlitby za cirkev. Pozývame aj ostatných, nech je naše srdce "podľa Srdca Tvojho..."

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo