Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
11. apríl 2021

Človek v 10.týždni- nový projekt, nové výzvy

Aj vy ste unavení z nekonečných diskusíí o interrupciách a ochrane ľudského života od počatia? Pozrite sa s nami na to ako vecne a zrozumiteľne komunikovať potrebu ochrany nenarodeného človeka v 21.storočí tak aby aj "druhá strana" počúvala.
Človek v 10.týždni- nový projekt, nové výzvy

Človek v 10.týždni

Toto je názov nového projektu a novej webstránky, ktorá sa nesnaží útočiť na city, ale poskytuje argumenty na premýšľanie,nesnaží sa byť baranidlom “kresťanskej krížovej výpravy“, ale vecne a stručne analyzuje základné východiská v diskusii o práve na život,ochrane ľudského života pred narodením a citlivej téme interrupcií. Pretože si nemyslíme, že právo na ochranu života od jeho vzniku je náboženská téma,alebo, že je privilégiom kňazov a biskupov o tejto téme hovoriť.

Človek v 10.týždni skutočne existuje.Každý z nás bol človekom v 10.týždni-ženy aj muži bez rozdielu. Bol to ten vzácny čas obyčajného odovzdaného života-bez argumentačných vojen, nenávisti, konfliktov. Čas, keď sme rástli v tele našej matky, hoci sme si to neuvedomovali. Vďaka našim mamám sme dostali šancu a priestor na ďalší rast a rozvoj.

V tom čase sme ešte nevedeli ísť do ulíc a protestovať za naše práva. Napriek tomu-už vtedy sme žili. S menším počtom buniek a schopností, ale bol to už náš život. Keď sa pozriete na to, ako sme v 10.týždni vyzerali, boli sme krehkí, ale už ľudia. Naše srdce už bilo, naše drobné ruky a nohy už vykonávali pohyb. Ťažko povedať, kde sa vzal názor, a na základe neho rozhodnutie, že to ešte nestačí na to, aby sme v 10.týždni mohli všetci rásť ďalej a narodiť sa.

Populačná krivka? Rozhodnutie našej mamy? Rozhodnutie štátu? Chudoba a zlé sociálne pomery?

Inzercia

Človek v 10.týždni žije a interrupcia je zákrok, ktorý ho o jeho život pripraví. Je tak? Kde sme stratili schopnosť posúdiť a pomenovať veci tak ako sú?

Pretože to ohrozuje náš životný štýl? Pretože interrupcie sú v “civilizovaných“ krajinách povolené? Kde sme stratili rešpekt voči „žijúcemu človeku“, hoci krehkému a bytostne závislému od materského organizmu? Áno,plod v 10.týždni môže odumrieť, a to aj bez rozhodnutia matky. Matka totiž nerozhoduje o všetkom.

Je ľudský život „hoden ochrany pred narodením“ len vtedy, ak už dokáže existovať sám mimo materského organizmu? Po 24.týždni je to už v poriadku? Dovtedy nie? Kto tak rozhodol?

Ale veď interrupcie bez medicínskej indikácie sú povolené len do 12.týždňa. Čiže predsa len má človek právo na život od 12.týždňa? Od 10.týždňa nie? Prečo?

Priveľa otázok. Ak chcete odpovede, sledujte náš blog a stránku www.clovekv10tyzdni.sk

Bránime tých, ktorí sa sami nedokážu brániť. Pomáhame ovplyvniť verejnú mienku v prospech zlepšenia ochrany nenarodených. Poskytujeme fakty a argumenty, nie domnienky alebo vlastné presvedčenie. Ľudský život je hoden ochrany od počatia.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.