Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
06. apríl 2021

Humoristický denník

Pár slov o Postoji

Denník Postoj mal od začiatku zaujímavé články a bolo fajn, že vznikla platforma konzervatívnych názorov. Radosť čítať (a nielen kvôli tým názorom). Od nejakého času však začal pribúdať v názorových článkoch množstvo humoru. Veľmi vtipný bol napríklad posledný článok Daniša o tom, že prezidentka chce predčasné voľby. Nie je to samozrejme len tento posledný článok, ale aj mnoho ďalších, kde Daniš dokáže majstrovsky balansovať na hrane paródie na konšpiračné teórie. Čitateľ celý čas nevie, či to myslí naozaj vážne. Rozhodne by sa nemal vracať k vážnym článkom, lebo táto poloha mu sedí. Ešte je druhá možnosť, že ho postihol nejaký progresívny stihomam, v tom prípade by mal okamžite vyhľadať odbornú pomoc.

Kým Daniš je ľudový zabávač, Hanus má sofistikovanejší humor. Už len podľa šírky záberu tém na ktoré sa špecializuje ho môžme smelo označiť za Járu Cimrmana slovenskej žurnalistiky (odborník na súdnictvo, kriminalistiku, fondy EÚ, pandémiu, politiku slovensku ale aj nemeckú, taliansku, rakúsku či americkú, a nedávno dokonca hravo prelúskal aj sociálno-ekonomickú problematiku, proste nie je téma ktorej by nerozumel do hĺbky...).. Ale ešte zábavnejšie je sledovať jeho predpovede a ako mu to takmer vždy nevýjde. Pár príkladov za posledný rok - Matovič sa pretransformuje do dobrého premiéra; Matovič mal pravdu s plošným testovaním; Remišová má veľký politický problém lebo prišla o peniaze z EÚ; pred odstúpením Krajčího prišiel Hanus s troma možným scenármi vývoja (a nastal štvrtý); Matovič mal pravdu so Sputnikom (tu sa ešte uvidí) atď. Urobil by veľkú službu tipujúcim, ak by začal predpovedať zápasy.

Postoj je teraz síce mimoriadne vtipné čítať, ale ešte stále má rezervy. Cestu ako byť úplne na smiech ukazuje denník Štandard.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Mediálny súdny proces alebo ako to skutočne bolo s “odklepnutými” dotáciami

Mediálny súdny proces alebo ako to skutočne bolo s “odklepnutými” dotáciami

Opakovane, už viac ako pol roka, sa v rôznych médiách objavujú informácie, ktoré ma neustále obviňujú z akéhosi „vybavovania“ dotácií a z konfliktu záujmov, teda z korupčného správania. Niektorí autori mediálnych výstupov zašli vskutku ďaleko. Bez akýchkoľvek dôkazov sa ma neobávali obviniť, že som si „odklepla“ dotácie a dokonca, že som ich „príjemkyňa“. Ide o osočovanie a manipuláciu, ktorá by v demokratickej spoločnosti nemala byť prípustná ani tolerovaná.

Blog
Mária Kohutiarová: Ak mi Boh niečo dáva, nepoviem nie

Mária Kohutiarová: Ak mi Boh niečo dáva, nepoviem nie

Rozbieha sa pomaly, ale ak dostane deadline, dokáže za dva mesiace napísať román. Na názor sa však najskôr opýta Boha a následne manžela. Mária Kohutiarová (50) je matkou siedmich detí a ženou s výkonnými baterkami, ktoré ochotne nasadí, keď môže byť užitočná. Počas komunizmu považovala novinárčinu za nedosiahnuteľný sen, a predsa sa do povedomia verejnosti dostala ako autorka úspešných textov. Od februára 2021 drží v rukách kormidlo portálu www.zastolom.sk.