Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
31. marec 2021

Nádej

„Po moste v Paríži kráča človek a chce spáchať samovraždu. Hovorí si: Ak stretnem človeka, ktorý mi dá nádej, nezabijem sa. Ak mi ju nedá, skočím. Čo urobí, ak sa stretne s tebou?“ Fulton J. Sheen
Nádej

Kráčame v časoch zahmlených nocí, často osamotení a stojaci pred obrami neúprosných výšin. Život človeka je ale veľmi dlhá cesta a našou úlohou je kráčať vpred k vytúženému cieľu. No v určitom období sa naše nohy zastavia a my nevieme, kam ďalej. Kam smerujeme, aký zmysel má kráčať a spochybňujeme zmysel cesty za našim cieľom. Premáha nás únava a nenachádzame silu postupovať vpred. Kde je problém? Chýba nám práve tá sila, ktorá sa skrýva v nekonečných hlbinách nádeje. Ak sa do nich človek ponorí, prítomnosť zrazu dáva zmysel, nebadá núdzu a nepozerá na svoje chyby, pády a nedostatky. Má vízie, cíti ju, sníva. Budúcnosť zrazu nie je len otázkou strachu a neistoty, vidíme sa v nej a pozeráme na ňu so šťastím, ako na niečo krásne a sme odhodlaní plniť si svoje sny. Napriek tomu často, keď pocit euforickej nádeje vyprchá, padáme, neveríme si a prestaneme kráčať. Čo sa to stalo? Najčastejšie je to jeden z najväčších nepriateľov ľudí - strach. Obávame sa, spochybňujeme a napĺňame sa skepticizmom. Strach je pravým opakom nádeje, odvaha a viera prameniace z nádeje sú pripravené dať nám silu víťaziť nad týmto protivníkom. Musíme tento boj bojovať - je to boj o naše šťastie a o kvalitu nášho života. Prameňmi nádeje sú práve ciele spojené s identitou a dokonalá láska (referencia na predchádzajúce blogy). Verím, že tento komplexný boj je naozaj na dlhé trate a má niekoľko stupňov. Sme pozvaní vyhrávať do takej miery, že nebudeme napĺňať len svoj život, ale naša nádej bude nákazlivá a budeme inšpirovať ľudí okolo nás a skrášľovať im život. Môže sa nám to občas zdať veľmi ťažké, ba dokonca až nereálne. Prekážky sú veľké a život sa zdá príliš ťažký. Nemám právo súdiť život nikoho z nás, no rád by som vám dodal inšpiráciu a ukázal, že hranice nádeje neexistujú. Použijem dvoch výnimočných ľudí. Nick Vujicic - človek trpiaci vzácnou chorobou príznačnou absenciou oboch rúk aj nôh. Sparsh Shah – 17 ročný chlapec trpiaci chorobou, ktorá spôsobila, že sa narodil s 35 zlomenými kosťami a dodnes utrpel cez 125 zlomením a od narodenia je odkázaný na život na vozíku. Títo ľudia sa mohli vzdať, ľutovať sa a prežiť celý život v smútku z nepriazne osudu. No neurobili to, našli neuveriteľnú nádej a dnes inšpirujú ľudí po celom svete a svojim pôsobením premieňajú srdcia miliónom ľuďom. Ako sami hovoria, ďakujú Bohu, že dokázali nájsť nádej, ktorá ich poháňa vpred míľovými krokmi.

Stále si myslíte, že prekážky sú príliš veľké? Pozývam nás, aby sme spolu hľadali nádej a rozhodli sa dnes o naše sny a vízie bojovať. Aby sme našli odhodlanie kráčať vpred a posúvať hranice vždy pripravení s takou dávkou nádeje, ktorá nám umožní posilňovať iných a pomáhať tým, ktorí to potrebujú. Verím, že práve v tomto čase, ktorý sa blíži, vieme nájsť tú najväčšiu nádej - prechod od starých vecí k novým. Prechod zo smrti do života.

Inzercia

Mladý, 18-ročný človek, pre ktorého je kritické myslenie cestou v dnešnej chaotickej dobe a ten, ktorého veľmi trápi, ako pseudonapĺňanie sa prázdnotou ničí dnešnú spoločnosť.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Rieka života

Rieka života

Dnes by som rád tento vianočný blog začal niečím nádherným. Teraz si, prosím, spomeňte na najkrajší moment vášho života. Obživte v sebe tú emóciu, ktorú ste vtedy cítili. Čo to bolo? Ako by ste tieto emócie vyjadrili?

Blog
Keď sa z Veľkonočnej tradície stane generačná trauma

Keď sa z Veľkonočnej tradície stane generačná trauma

Na Veľkonočný pondelok je v našej krajine "milým" zvykom, že sa dievčatá a ženy pekne postavia a postoja, zatiaľ čo ich muži vyšibú korbáčmi a vyoblievajú vodou, aby vraj boli krásne a zdravé. A keďže sú ženy vedené k tomu, aby boli poslušné a hlavne, aby boli ticho a nesťažovali sa, bolo by neslušné neodvďačiť sa sladkosťou, alebo rovno pálenkou.