Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
25. marec 2021

List biskupom

 

Drahý otec biskup,

otvorte „čerpacie stanice“ milosti! Do našich áut chodíme čerpať pohonné látky, kedykoľvek to potrebujú. Sú snáď motory áut viac ako naše duše?

V potravinách Jednota, Billa, Tesco, Kaufland... sa bežne ocitáme v tesnej blízkosti troch, piatich i desiatich ľuďí naraz.

Otvorte „Potraviny“ pre duše, kde sa človeku dostáva najlepšej duchovnej potravy Božieho slova a Eucharistie! Či sú snáď naše žalúdky viac ako náš duch?

Otvorte „Lekárne“, v ktorých je ten najlepší Liek, Lekárnik aj Lekár v jednej Osobe! Je snáď zdravie ľudského tela viac, ako zdravie nesmrteľnej ľudskej duše?

Návrh jednoduchého možného riešenia: Nech kňazi otvoria kostoly a sedia v nich pár hodín. Mnohí ľudia pri práci z domu (home office) sedia na svojich kancelárskych stoličkách 8 až 10 hodín denne počas celého pracovného týždňa.

Inzercia

Postačí, ak kňaz bude v kostole len tri či štyri hodiny, ideálne od šestnástej do dvadsiatej. Pokojne, nech to bude len dva dni v týždni, napríklad cez víkend a veriaci budú môcť jednotlivo (prípadne po dohode telefonicky, mailom) prichádzať podľa svojich potrieb prijať Eucharistiu alebo sviatosť zmierenia.

Mnohí Vám budú nesmierne vďační. Aj Ježiš.

S úctou,
A. Škubla

1. február 2021

_______
Poznámka autora: 
Kán. 212 - § 2. Veriaci majú právo, aby sa so svojimi potrebami, najmä duchovnými, a so svojimi žiadosťami obracali na pastierov Cirkvi.
§ 3. Podľa svojich vedomostí, odbornosti a vážnosti sami majú právo, ba niekedy aj povinnosť prejaviť posvätným pastierom svoju mienku o tom, čo sa vzťahuje na dobro Cirkvi, a oboznámiť s ňou aj ostatných veriacich, pričom majú zachovať neporušenosť viery a mravov i úctu voči pastierom a mať na zreteli spoločný osoh a dôstojnosť osôb. (KKP)

Autor (1973) je bývalý matfyzák, oázista, futbalista, univerzitný učiteľ... súčasný manžel, otec, IT-špecialista pendler, univerzálny športovec amatér, podporučík v zálohe... budúci (ciele nie sú zoradené podľa priority) vlastník rodinného domu, starý otec, malý farmár, motorkár, občan neba - ideálne mučeník...

Odporúčame

Blog
Lívia Halmkan: Študenti ovládajú kódovanie, no prenatálny vývoj sotva

Lívia Halmkan: Študenti ovládajú kódovanie, no prenatálny vývoj sotva

Ťažké debaty o živote pokračujú. Legálne potom vyvstáva otázka, aká je hodnota ľudského života, čo je jeho kvalitou a čo vlastne vieme ako bežní ľudia o tom, čo sa deje v skrytosti pred našimi očami tých deväť mesiacov pred narodením. Je človek to, čo nevidíme vlastnými očami? Pomáha žene potrat? Reálne skúsenosti z terénu aj od budúcich rodičov má Lívia Halmkan (41) – a sú prekvapivé!

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.