Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
17. august 2013

ZKSM ponúka tričko "Milujem život"

MILUJEM-ZIVOT.jpg „Milujem život!“, týmito slovami bojujú za život mladí zo Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže. „Život je dar. Preto chceme zaň bojovať!“ Hovoria mladí ľudia zo Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM). Reagujú tým na výzvu organiz...

„Milujem život!“, týmito slovami bojujú za život mladí zo Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže.

„Život je dar. Preto chceme zaň bojovať!“ Hovoria mladí ľudia zo Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM). Reagujú tým na výzvu organizátorov Národného pochodu za život, ktorý sa bude konať v septembri v Košiciach. Členovia ZKSM tam plánujú prísť vo vlastných tričkách s motívom vyjadrujúcim lásku k životu.

Zapojiť sa do Národného pochodu za život považujú členovia ZKSM za samozrejmosť. „Veríme, že ľudský život má nevyčísliteľnú hodnotu a to od jeho úplného začiatku, teda od počatia, až po prirodzenú smrť. Účasťou na Národnom pochode za život chceme vyjadriť, že sme súčasťou kultúry života a záleží nám na každom ľudskom živote,“ uviedla Lea Hagovská, výkonná riaditeľka ZKSM.

Inzercia

Tričká s nadpisom „Milujem život“ si môžu členovia a sympatizanti ZKSM kúpiť na stránke www.zksm.sk. „Tričká ponúkame mladým ľuďom aj rodinám, ktoré chcú vyjadriť, že sú na strane života. Ich kúpou a nosením zároveň podporíme Národný pochod za život,“ dodala Hagovská.

Podľa predstaviteľov ZKSM má právo na život každý človek, bez ohľadu na jeho vek či fyzický a mentálny stav. „Niekoľko rokov som bola v blízkom kontakte s deťmi a mladými ľuďmi s ťažkým mentálnym aj telesným postihnutím. Práve táto skúsenosť ma ešte viac presvedčila o tom, že títo ľudia si nie len zaslúžia žiť, ale dokážu byť obrovským darom pre ostatných,“ vysvetlila Marika Janusová, PR manažérka ZKSM.

Hlavným iniciátorom Národného pochodu za život je Konferencia biskupov Slovenska v spolupráci s Fórom života a Deťmi sv. Alžbety. Konať sa bude v nedeľu 22. septembra v Košiciach. Na jeho prípravách sa budú podieľať desiatky inštitúcií z celého Slovenska v rátane ZKSM. „Do pochodu za život som sa zapojila už minulý rok počas štúdia na vysokej škole v Bratislave. Táto akcia je pre mňa priestorom nemlčať, ale postaviť sa za správnu vec,“ povedala Mária Francová, koordinátorka ZKSM.

Mária Janusová, ZKSM

Odporúčame

Blog
Televízia sa zatvárila tmavo

Televízia sa zatvárila tmavo

Televízia sa zatvárila tmavo. Vyslovene tmavo. Vypol som ju. Poslušne to akceptovala. Ocitla sa za mojím chrbtom. Skoro by som uveril, že to ja som jej pánom. Vytiahol som ju z elektriky. Prešiel som izbou. Keď som sa znovu vrátil do izby, ešte stále bola pravdaže noc. Ale to nebolo to, čo som chcel...

Blog
Kde vedie boj za slobodu bez pravdy

Kde vedie boj za slobodu bez pravdy

Pravda a sloboda sú dve úžasné hodnoty, ktoré boli počas celých kultúrnych dejín vždy predmetom záujmov, ale aj sporov. Sloboda je základným atribútom ľudskej osobnosti. Je súčasťou dôstojnosti človeka a patrí k jeho neodlučiteľným právam. Aký je však vzťah slobody k pravde? Nie je to niekedy tak, ž...