Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
11. september 2013

Čoho by ste si mali byť vedomí?

heart_sweets_0.png Čoho by ste si mali byť vedomí, ak súhlasíte s registrovanými partnerstvami? Mali by ste si byť vedomí, že ďalšou požiadavkou budú „manželstvá“ dvoch mužov a dvoch žien, ako sa to už stalo vo Francúzsku alebo Anglicku. Potom by ste mali vedieť, že ď...

Čoho by ste si mali byť vedomí, ak súhlasíte s registrovanými partnerstvami?

Mali by ste si byť vedomí, že ďalšou požiadavkou budú „manželstvá“ dvoch mužov a dvoch žien, ako sa to už stalo vo Francúzsku alebo Anglicku.

Potom by ste mali vedieť, že ďalším cieľom je možnosť osvojenia dieťaťa a „nediskriminujúci“ prístup k službám asistovanej reprodukcie, ako sa uvádza na stránke Queer Leaders Forum.

A tiež by ste mali vedieť, že potom budú homosexuálne páry žalovať Cirkvi, ktoré odmietnu sobášiť homosexuálne páry, ako spravila dvojica Barrie a Tony v Anglicku.

Potom by ste mali vedieť, že Vaše dieťa alebo vnúča bude chodiť do škôlky s deťmi vychovávanými homosexuálnymi pármi. A môže sa Vám stať to, čo mojej známej v Nemecku, že Vaše dieťa bude smutné z toho, že nemá dve mamičky. Alebo budete svedkom bozkávajúcich sa chlapčekov.

Mali by ste vedieť, že to ovplyvní aj výchovu detí v školách smerom k akceptácii homosexuálneho správania. V zahraničí existujú rozprávky o princovi, ktorý si hľadal nevestu a nakoniec stretol iného princa, do ktorého sa zamiloval a zobrali sa. Alebo o dievčatku, ktoré jej dve mamy poslali na cestu do vesmíru.

A nakoniec by ste mali rátať s tým, že Vašich potomkov budú viesť k tomu, aby nevideli rozdiel medzi vzťahom s mužom alebo so ženou.

Inzercia

Mali by ste vedieť, že Váš nesúhlas s homosexuálnymi zväzkami alebo homosexuálnym správaním bude trestaný. Podobne ako sa to stalo Franckovi Talleu vo Francúzsku.

V neposlednom rade by ste mali vedieť, že ak ako sobášny úradník odmietnete zosobášiť homosexuálny pár, prídete nielen o prácu.

Ak ako adopčná agentúra alebo sudca odmietnete zveriť dieťa homosexuálnemu páru, skončíte. Podobne ako katolícka charita vo Veľkej Británii.

Ak odmietnete ubytovať homosexuálny pár v izbe s manželskou posteľou, ako sa to stalo v malom rodinnom penzióne v Anglicku, môžete zaplatiť pokutu, ktorá vás zruinuje. O takýchto a ďalších prípadoch sa môžete dočítať na stránke Observatória pre netoleranciu a diskrimináciu kresťanov v Európe alebo v nasledujúcom článku.

Ale podobné problémy môžu mať napríklad aj fotografi, cukrári, majitelia sál, hudobníci, psychológovia, sexuológovia a ďalší, ktorí odmietnu poskytnúť svoje služby homosexuálnym párom pri uzatváraní ich zväzku alebo v inej situácii, ktorá sa bude priečiť ich svedomiu.

Ste si toho vedomí?

Katarína Danišková

Podporte článok na vybraliSME (kliknutím na tlačítko hlasuj).

Odporúčame

Blog
Za

Za

Slovensko sa pripravuje na pochod za život. Dobrá myšlienka. Pochodovať nie proti, ale za. Za niečo. Zvlášť dnes, kedy sa viac ako inokedy prirodzené stáva neprirodzeným a naopak. Je dôležité vnímať ono „za“. Politici bojujú obvykle proti. Niekomu a niečomu. A teraz k podstate. Je prostá ako život. ...

Blog
Z BLOGU: Bez radná situácia

Z BLOGU: Bez radná situácia

Predstavme si takúto situáciu. Na Slovensku by sa schválil zákon, ktorý by umožňoval bezplatne dať zošrotovať auto, ak s ním nie sme spokojní alebo sme s ním spokojní prestali byť. Ďalej by umožňoval dať utratiť psa, škrečka a morčiatko na trovy štátu, ak by sa nám prestal páčiť, bol by neposlušný, ...

Blog
Modlitby za Silva Krčméryho a premietanie filmov

Modlitby za Silva Krčméryho a premietanie filmov

Dňa 11. septembra 2013 sa mladí ľudia z Komunity Sant'Egidio stretli pri modlitbe za Silvestra Krčméryho. V rámci modlitby sa čítal aj životopis pána Krčméryho a rôzne spomienky na jeho odvážne nasledovanie Krista. Modlitebného zhromaždenia sa zúčastnili aj ľudia bez domova, ktorým sa po roku 1989 v...