Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
14. marec 2021

Čo týždeň dal

Čo týždeň dal

Čo týždeň dal.

Bolo rušno.

V pondelok sa opäť rozpútali zlomyseľné útoky na najlepšieho ministra zdravia v histórii Slovenska. Dôvodom bola malicherná zámienka ohľadom nefunkčnosti internetového prihlasovania sa na očkovanie. Vie niekto, prečo by práve toto malo fungovať?

V utorok dvaja nevyužili príležitosť mlčať pri doporučení šéfky správnej rady EMA nepoužívať vakcínu Sputnik pred jej schválením. Jeden bol ako vždy Matovič, druhý Baťová, budúca bývalá šéfka ŠUKLu.

Streda ráno. Predpoveď: vajatala sa hora, porodila myš. Streda polnoc. Stalo sa.

Vo štvrtok NAKA zadržala zhovorčivého riaditeľa  SlS pre podozrenia z korupcie. Samotný fakt ťažko komentovať, ale rozvetvený rodinný klan Pčolinských patrí medzi faktory, ktoré pozorovateľov  slovenskej politickej scény vyrušujú.  K mocenských pozíciám sa prepracovali presúvaním medzi kresťanskými politickými subjektami až dospeli ku účelovému využitiu kurióznej popularity predsedu NR. Väzba  Pčolinského má konšpiračný potenciál, máme sa na čo tešiť.

Vo štvrtok vyšlo najavo, že odstúpi/neodstúpi minister zdravia. Potvrdilo sa zároveň, že modus operandi premiéra je nezmeniteľný. Popri centrálnej dvojici Pat a Mat upútala na tlačovke OĽANO na mikrofóne pripevnená tabuľka o dvojmetrovom odstupe.

Inzercia

V ten istý deň bolo treba v niektorých nemocniciach volať políciu a armádu na zaistenie poriadku v očkovacích centrách. Keby tam minister bol, tak ktovie, či by demisia bola vôbec potrebná.

V piatok obetavý minister zdravia predsa len podal demisiu. Dúfajme, že novým ministrom nebude predseda SaS.

V sobotu sa však objavili prekvapujúce správy, že premiér by si dal  pre záchranu vlády pauzu. Taká trojročná by sa celkom hodila.

Nedeľná kryštálová guľa: nebyť premiérovho žolíka, tak by SaS ohlásila odchod z koalície.  Ale takto?

Týždeň dal aj 701 obetí.  Privykli sme.

Odporúčame

Blog
Neprotirečí si už tá rovnosť?

Neprotirečí si už tá rovnosť?

Nedávno mi prišiel mail od známej švédskej nábytkárskej spoločnosti. Keďže to bolo v deň MDŽ, tak e-mail mal výchovno-edukatívny podtón na tému rovnosti mužov a žien. A nie len ich.

Denník Svet kresťanstva