Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
24. marec 2014

Už viem kto bude prezidentom.

Súboj prezidentských kandidátov nemal prestávku ani víkend pred posledným týždňom druhého kola prezidentských volieb. Kandidáti vystúpili v dvoch televíziách a na rozdiel od prvého kola v postavení „face to face“, nielen obrazne, ale aj fyzicky, čím určite akcelerovali vlastný zápal pre diskusiu. T...

Súboj prezidentských kandidátov nemal prestávku ani víkend pred posledným týždňom druhého kola prezidentských volieb.

Kandidáti vystúpili v dvoch televíziách a na rozdiel od prvého kola v postavení „face to face“, nielen obrazne, ale aj fyzicky, čím určite akcelerovali vlastný zápal pre diskusiu.

Témy avizované už vopred premiérom sa stali už takmer klišé predvolebného boja.

Scientológia a členstvo v komunistickej strane sú z môjho pohľadu úplne rovnaké scestnosti, rozdiel je len v tom, či to okolo kandidátov prešlo len ako autobus MDH, alebo či niekto do neho nastúpil s tým, že sa chce tým autobusom doviezť k cieľu komunistického šťastia na Zemi.

Ani úroky a bohatstvo z nich pochádzajúce sa nevyhli debate.

Omnoho zaujímavejšia bola medzinárodno - politická diskusia s témou Kosova a Krymu, ktorú politický kandidát vysvetľuje samozrejme politicky, ale aj diplomaticky s hľadaním argumentov v medzinárodnom práve, či odvolávkou na Úniu, čo by mohla, mala robiť.

Inzercia

Vysvetlenia občianskeho kandidáta sú mi omnoho bližšie a občiansky logickejšie. Už od začiatku kosovského problému mi nie je jasné, prečo by ho SR nemala uznať, navyše, keď ho neuznali už len štyri krajiny EU. To isté platí aj pre Krym, ktorý bol Ukrajine len darovaný a ani nikto riadne nevie prečo, možno ako odškodnenie za hladový pogrom. Jeho odtrhnutie k Rusku bolo schválené v referende s 97% súhlasom občanov ruskej národnosti.

Ak by som mal zhrnúť pocity z dvoch víkendových televíznych duelov, ktoré by mali ovplyvniť rozhodnutie o tom, kto bude prezidentom, tak Fico je nesporne profesionálom, ktorý s istotou politikom vlastnou, svoje tvrdenia vydáva za jedine správne. Zároveň však svoje argumenty dáva do silovej rétorickej podoby, čím sa stáva vlastne rétorickým hromotĺkom, ktorý by svojho protivníka najradšej rozpučil ako slon komára a to je pre demokraticky cítiaceho voliča odpudzujúce a jemu možno osudné.

Naproti tomu Kiska pôsobí dojmom príjemného, milého a sviežeho diskutéra prinášajúceho nové a vcelku logické pohľady na staré politikou deformované témy, čím si získava nielen srdcia, ale aj rozum nerozhodnutých voličov.

Myslím, že voliči už majú úplne jasno koho budú voliť, otázkou je už len, ktorému kandidátovi príde v sobotu viac voličov k volebným urnám.

Odporúčame

Blog
„eCall-ujte“ a určite ste v parlamente!

„eCall-ujte“ a určite ste v parlamente!

Očakával som, že prezidentské voľby rozčeria ustálenú politickú scénu s dominanciou jednej strany a s potápajúcou sa opozíciou, vynoria sa očakávané aj neočakávané politické hviezdy, premiér si odskúša svoju skutočnú popularitu a tretí víťaz prvého kola oznámi založenie svojej vytúženej, ale do posl...

Blog
Antikoncepcia má problém

Antikoncepcia má problém

Hormonálna antikoncepcia má problém. Po prvé, dnes si pripomíname deň počatého dieťaťa, čo je, dalo by sa povedať, kultúrny protipól k antikoncepčnej mentalite. Po druhé, rastie počet prípadov, keď sa na celoeurópskej úrovni prehodnocuje bezpečnosť týchto prípravkov s ohľadom na zdravie ženy (porov...

Blog
Pápež, kardináli a Bezák

Pápež, kardináli a Bezák

Pred novembrom 1989 sme mnohí boli príliš naivní a naivita zákonite vedie ku sklamaniam. Hádam najväčším sklamaním pre mňa bolo chovanie sa RKC na Slovensku. Z organizácie, ktorá ako jediná v mojich očiach predstavovala hrozbu pre komunizmus a ktorá bola vedená hrdinami ochotnými za vieru položiť...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.