Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. apríl 2014

Harabin večne živý?

Staršia generácia si ešte pamätá heslo, ktoré sme dlhé roky počúvali o zakladateľovi komunizmu. V ďalších generáciách malo živiť ideologický mýtus o jeho genialite a nenahraditeľnosti jeho ideológie - „Lenin večne živý“. Toto heslo prinieslo Leninovi viac zosmiešnenia než skutočného glorifikovania....

Staršia generácia si ešte pamätá heslo, ktoré sme dlhé roky počúvali o zakladateľovi komunizmu. V ďalších generáciách malo živiť ideologický mýtus o jeho genialite a nenahraditeľnosti jeho ideológie - „Lenin večne živý“.

Toto heslo prinieslo Leninovi viac zosmiešnenia než skutočného glorifikovania. Nie preto, že bol mŕtvy, ale hlavne preto, že ním vytvorená ideológia vlády robotníckej triedy a socializmu ako najväčšieho šťastia pre ľudstvo, žila len vďaka násilnému zavedeniu a totalitnému spôsobu jeho udržania pri živote.

Názov môjho blogu je recesistickým pripomenutím temnej minulosti po oznámení predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina, že bude znovu kandidovať na túto funkciu.

S koncom päťročného volebného obdobia sa na tému jeho možnej opätovnej kandidatúry, prípadného zvolenia a následného (ne)vymenovania popísalo počas prezidentskej kampane naozaj všeličo: od tvrdenia kandidátov, že aj keby bol zvolený tak ho nevymenujú, čo bolo v tej chvíli asi irelevantné tvrdenie, keďže s najväčšou pravdepodobnosťou rovnajúcou sa takmer istote, by ho v prípade zvolenia vymenoval súčasný prezident, cez známe premiérske odporúčanie „Štefan neodporúčam ti kandidovať“, ktoré ako sa zdá mediálne pôsobilo skôr povzbudzujúco, než odpudzujúco, až po dnešné špekulácie politických komentárov, či by naozaj prezident Kiska mohol právne nespochybniteľne nevymenovať Štefana Harabina za predsedu NS SR.

Kariéra Štefana Harabina je až neuveriteľná úspešná. Z justičného čakateľa sa cez sudcu okresného, krajského a najvyššieho súdu stáva jeho predsedom, aby sa po malom odskočení si za ministra (ne)spravodlivosti, znovu druhýkrát ujal funkcie predsedu NS SR spôsobom takmer putinovským – „teda kedy chcem a kam chcem , tak ma zvolia aj keď by nechceli“.

Nie nadarmo sa obdobie jeho pôsobenia vo vrchole inštitúcií spravodlivosti našej krajiny nazýva novým takmer „právnym“ termínom - „harabinizmus“.

Toto obdobie je poznamenané kauzami, čudnými rozhodnutiami, stykmi s rôznymi pochybnými mafiánskymi indivíduami, či dodatočnou úpravou kompromitujúcich dokumentov.

Inzercia

To, že „Lenin večne živý“ nie je, nám bolo vtedy jasné, ale že by mal byť „Harabin večne živý“ ako predseda NS SR, znie priam neuveriteľne, lebo hrozí, že aj „harabinizmus“ by mohol byť v našom súdnictve nadlho „večný“.

Pavel Kravec

21.4. 2014

P.S.

Popravde treba dodať, že Harabinom temné časy súdnictva nekončia, ale jeho nezvolenie, či nevymenovanie dáva nádej pre začiatok skutočných zmien v našom súdnictve.

Odporúčame

Blog
Nedeľná sv. omša v Auparku?

Nedeľná sv. omša v Auparku?

Pripadá sa vám to ako zlý sen alebo nezmysel? Na Slovensku je zatiaľ neprijateľnou predstava, aby ste v nedeľu išli do niektorého shopping centra nakúpiť a potom si priamo v ňom „vybavili“ nedeľnú sv. omšu z ktorej odídete s igelitkami plných „mamonu“ a so spokojným svedomím, že všetko je v poriadk...

Blog
Povinné očkovanie? Čo v diskusii chýba

Povinné očkovanie? Čo v diskusii chýba

Zdá sa, že vyjadriť názor na povinné očkovanie sa nedá bez toho, aby sa človek neocitol v nemilosti niektorého z táborov ľudí, ktorí sú paušálne za alebo proti očkovaniu. Napriek tomu sa o to pokúsim, a budem kritizovať oba tieto tábory. Pokiaľ ide o názorovú skupinu, ktorá je proti očkovaniu, nie ...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.