Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
23. február 2021

Zmanipulovaná fotka s pohrdlivým úsmevom prezidentky sa šíri internetom

Ako by sa vám páčilo, keby vám upravili fotografiu, pokrivili váš úsmev a zverejnená na internete s posmešným komentárom by mala tisícky zdieľaní? Keď kývneme rukou a zasmejeme sa nad tým, ako niekto jemne upravil fotografiu prezidentke alebo hocikomu inému, je to znamenie, že v nás niečo začína hniť.
Zmanipulovaná fotka s pohrdlivým úsmevom prezidentky sa šíri internetom

   Zmanipulovaná fotka slovenskej prezidentky sa šíti internetom. Aj vďaka Ľubošovi Blahovi. Keďže som jeho vyjadrenia na sociálnej sieti nikdy nečítala, rozhodla som sa venovať mu trochu svojho času. Uvedomila som si totiž, že by sme nemali bez povšimnutia nechať ľudí rozmetávať hnoj. Hrozí, že ním zostaneme zavalení. Článok na webe omediach.com o šírení upravených fotografií slovenskej prezidentky ma zaujali a inšpirovali k nahliadnutiu do duše alebo skôr upraveného obrazu duše poslanca národnej rady. Zhlboka som sa nadýchla a povedala si, že to skúsim. Po prečítaní niekoľkých jeho vyjadrení som dýchala celkom pokojne, neprekvapilo ma vlastne nič, až kým som nenarazila na presne mierené útoky na ženy.

   Pán poslanec ľudí zrejme rád rozdeľuje podľa JEHO morálnych kritérii a niektoré ženy sú podľa neho iba handry na podlahu alebo skôr rohožky, do ktorých si utrie svoje topánky. Hm. Ani to ma veľmi neprekvapilo a ani neurazilo, lebo viem, o čo ľuďom ako on ide a rozumiem tomu, prečo tak o ženách píše. Nakoniec, neprekvapuje ma, veď aj jeho stranícky šéf rád používa sexistické narážky na nežnejšie pohlavie.

   Neprekvapilo ma v podstate nič, ani tisíce zdieľaní a reakcií nadšených obdivovateľov pána poslanca alebo naopak rozčuľujúcich sa odporcov. Keď sa však pustil do urážania hlavy štátu (status 17. 2. 2021), to už bolo aj na mňa priveľa. Najviac sa ma dotklo, že sa k prezidentke prihovára ako k slúžtičke a že ju prirovnáva k fašistom. Citujem: "Takto poslušne snáď nekolaboroval ani taliansky kráľ Victor Emmanuel III. s Benitom Mussolinim. V takýchto tragických dejinných chvíľach sa tomu hovorí kolaborácia so zlom, drahá pani prezidentka. A vy kolaborujete. Dnes a denne." A o kúsok ďalej: "...ona sa zase uloží na zimný spánok, už má po tlačovečke odrobené, 10 tisíc kliklo na účet a už zase si môže ísť robiť fotečky s frajerom do lesíka." A na záver: "Madam urobí tlačovku, na druhý deň veselo parafuje neoliberálny prevrat na Slovensku a ide sa ďalej venovať svojim garderóbam. ... Ale nenechajte sa rušiť. Po včerajšej fuške na tlačovke musíte byť úplne vyčerpaná. Pozor, aby ste od toľkej driny neskolabovala. Bežkajte ďalej hajať. Dobrú nocku."

   „Dejiny sveta bohužiaľ nie sú také, ako sa väčšinou podávajú. Nie sú iba dejinami ľudskej odvahy ale aj dejinami ľudskej zbabelosti.“ — Stefan Zweig

PS: Poslanec NR SR Ľuboš Blaha po upozornení, že šíri zmanipulovanú fotografiu, nestiahol ju zo svojho statusu na sociálnej sieti. Naopak, novinárom sa verejne vysmial.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Nebezpečné zneužívanie núdzového stavu, treba s tým skončiť.

Nebezpečné zneužívanie núdzového stavu, treba s tým skončiť.

Ján Baránek: „Sme svedkami najväčšieho zločinu na občanoch tejto krajiny od 2. svetovej vojny“. Juraj Mesík: „ slovenská vláda koná na základe korupcie a jej konkrétni členovia nesú podľa mňa trestnoprávnu zodpovednosť za masaker mnohotisíc občanov Slovenskej republiky“. Namiesto okamžitého odstúpenia vlády, ide sa pod ich taktovkou schvaľovať nové predĺženie núdzového stavu. Koho zastupuje taký parlament, ktorý to za takého stavu dopustí?