Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
20. február 2021

Zabudnite na testovanie, novým hitom premiéra je očkovanie

Keď zunoval podnikanie, pustil sa do politiky. Keď nezabralo testovanie, pustil sa do očkovania. Dámy a páni, prišiel nový premiér a s ním aj nová doba.
Zabudnite na testovanie, novým hitom premiéra je očkovanie

   V polhodinovom rozhovore O TOM, AKO ZVLÁDA SLOVENSKO PANDÉMIU, ktorý mal včera minister zdravotníctva v Rádiu Expres, sa ANI RAZ, OPAKUJEM ANI RAZ nehovorilo O TESTOVANÍ. Dokonca povedal, že nás môže zachrániť iba očkovanie. Kde zostali osvedčené metódy ako ROR (rúško, odstup, ruky) a dodržiavanie nariadení?

   Proti VAKCÍNAM nemám nič, VAKCINÁCIU PODPORUJEM a považujem za JEDNU Z CIEST, AKO PORAZIŤ PANDÉMIU. Je mi dokonca jedno, ktorú mi aplikujú, stačí, keď bude vakcína oficiálne schválená a odporučí mi ju môj obvodný lekár. Prečo? Pred mesiacom, keď sme viezli nášho starkého na očkovanie, nikoho z nás ani len nenapadlo spýtať sa, čím bude zaočkovaný alebo nebodaj vybrať si vakcínu, ktorou bude zaočkovaný. Nemal žiadnu reakciu a čakáme na druhú dávku. 

   Dnes je, zdá sa, situácia iná a budeme si môcť vyberať nielen z vakcín, ale ministerstvo zdravotníctva sa bude riadiť pri ich výbere prieskumom verejnej mienky. Škoda, že som nemala možnosť zúčastniť sa prieskumu, alebo skôr škoda, že sa minister zdravotníctva, premiér a vláda spoliehajú na niekoľkodňový prieskum a nie na odborníkov. 

   Ako sa ale ukazuje, testovanie je už pre premiéra "pasé".  Nehovorí o ňom verejne a s takým nadšením ako jedinej záchrane pre Slovensko a atómovej bombe, ktorú nám závidí celý svet. Ani "jeho" minister zdravotníctva testovanie včera nepovažoval za dôležité spomenúť vo svojom rozhovore. Ba ani ROR (rúško, odstup, ruky) už nie je pre politikov "in" a jednoduchú a každému zrozumiteľnú grafiku vystriedala injekčná striekačka. Fotografie ľudí v bielom so štítmi a paličkami v našich nosoch sa tiež vytratili zo sociálnych sietí, statusov politikov (dokonca aj z fb ministerstva zdravotníctva) a postupne sa vytrácajú aj z médií.

   Slovenským "hitom" sú dnes preplnené nemocnice, názvy vakcín a firiem, ktoré ich vyrábajú, štátov, ktoré ich dodávajú alebo môžu dodať a názvy liekov, ktoré nás vyliečia a vyvedú z pandémie. Stále častejšie čítam a počúvam: "Z pandémie nás dostane len očkovanie..." A témou dňa sa stala výmena ministra zdravotníctva aj premiéra. V Českej republike už vymenili troch ministrov zdravotníctva a pomohlo to? Neviem, či by pomohla výmena premiérov v čase pandémie. Nie som politológ ani sociológ. Iba si uvedomujem, že spôsob, akým "vládnu" niektorí ľudia, mi nemusí vyhovovať a môžem sa ozvať. Našťastie máme demokraciu.

   Aby som nezabudla. Dôvodom, prečo píšem dnešný blog, je rozlúčka. Ahóóój testovanie! Tvoja chvíľka slávy, zdá sa, pominula. Premiér má inú hračku.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Obri - Nefilim II.

Obri - Nefilim II.

Pátranie po identite Božích synov a obrov z knihy Genezis pokračuje. Tentoraz budem uvažovať o možnosti, či Boží synovia nemohli byť predstavitelia nejakej vyspelej starovekej civilizácie.

Denník Svet kresťanstva