Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. február 2021

Bieda slovenských populistov

Pár slov o našich babrákoch

Slovensko je malá krajina a tak je prirodzené, že v mnohých oblastiach je priemerné a k svetovej špičke sa nedokáže priblížiť. Aktuálne výsledky pandémie sú svetlou výnimkou a treba si ich naplno užiť, kým nás niekto šikovnejší nepredbehne. Ale o inom som chcel. Slovenskí populisti. Čím to je, že aj v tejto disciplíne sme takí slabí?

Mečiar bol taký hrubý a tupý, že obrovskú podporu za pár rokov premrhal a stal sa z neho smiešny dedko. 

Fico bol síce o chlp rozumnejší a rád sa pochválil, aký bol úspešný, ale keď sa na to pozrieme zblízka, tak musíme konštatovať, že to bol vlastne strašný babrák. V situácii, keď ľavica neexistovala a pravica bola rozbitá tu mal vládnúť neprerušene niekoľko dekád a on pritom dokázal prehrať už v roku 2010. Vrátil sa len vinou neschopnosti súperov, ktorí mu moc sami ochotne darovali. O pár rokov mal jasne vyhrať prezidentské voľby a on to zase dokázal prehrať! V roku 2016 mal zase len veľké šťastie, lebo bolo treba budovať akúsi hrádzu. O tom ako Fico nezvládol všetko na čo siahol v roku 2018 by mohol Matovič od niekoho odpísať diplomovku. A celé to zavŕšil geniálnou stratégiou ako sa nedostať na Ústavný súd. Veru tak, Fico je v skutočnosti hanba slovenského populizmu.

Veľké nádeje sme vkladali do Matoviča, ale ten sa zrejme plánuje stať prvým víťazom volieb, ktorý sa po ďalších ani nedostane do parlamentu.

A tak nám nezostáva nič iné, len dúfať, že Pellegrini to snáď nepokazí ešte skôr, ako sa mu niečo vôbec podarí vyhrať. Politickí väzni ho potrebujú.

Inzercia

Odporúčame