O referende

Ako sa referendum blíži, tak sa zostruje kampaň proti nemu. A je len ťažko vyhnúť sa záveru, že v tejto kampani sa plánovito používajú dohodnuté postupy.

Každému je asi zrejmé, aké sú názory drvivej väčšiny ľudí a preto sa zrejme dospelo k názoru, že je potrebné urobiť všetko preto, aby ľudia tieto svoje názory neprejavili. Znovu a znovu sa na všetkých stranách objavujú prehlásenia, že viac alebo menej známe osobnosti hlasovať jednoducho nepôjdu.

Znovu a znovu sa zdôrazňuje cena referenda a poukazuje sa na iné oblasti života, kde by peniaze pomohli. Pritom tá cena má byť asi 6 miliónov eur a to je dnes už neveľká suma. Celkom zrejme sa tu brnká na lakomosť a malosť Slovákov, ktorá sa napríklad prejavila v roku 2010, keď sme ako jediná krajina Eurozóny odmietli pomôcť Grécku. Ale zato sme tym Grékom parádne nadávali.

Znovu a znovu sú tí, ktorí referendum a účasť na ňom obhajujú označovaní za homofóbov. A slovo „homofóbia“ už znamená nenávisť k homosexuálom. Pritom akiste sa dá súhlasiť s tým, že urážky a posmech sú prejavmi nenávisti – nuž a sú to práve články a príspevky odporcov referenda, ktoré sa urážkami, posmechom a nenávisťou len tak hemžia.

No a znovu a znovu sa v súvislosti s otázkou o adopciách detí homosexuálnymi pármi hovorí o rozpadoch heterosexuálnych rodín, o heterosexuálnych rodinách trápených alkoholizmom atď. Ignoruje sa tu veľmi nízka stabilita homosexuálnych párov. Ignoruje sa to, že alkoholizmus nikto neobhajuje. A samozrejme ignoruje sa to, že v homosexuálnych domácnostiach deťom hrozí infekcia smrteľným vírusom HIV.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo