Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
09. február 2021

Výzva testujte sa zo slín, nedajte sa týrať!

Zastavme terorizovanie nedôstojným a nebezpečným testovaním. Štátne hmotné rezervy chcú nakúpiť ďalších 2,5 milióna špáracích testov a „Kovidový automat“ je sprevádzaný nekonečným testovaním, po ktorom každý bude mať zničenú sliznicu v nosohltane. Zastavme to! Nebuďme ovce !
Výzva testujte sa zo slín, nedajte sa týrať!

Slovenská lekárska únia špecialistov uverejnila výzvu, ktorou oslovuje všetkých starostov, primátorov, riaditeľov škôl, podnikateľov a duchovných https://www.lekarprepacienta.sk/index.php/2021/01/25/vyzva-na-pouzivanie-bezkontaktnych-testov-na-covid19-starostom-primatorom-riaditelom-skol-podnikatelom-a-duchovnym-od-slovenskej-lekarskej-unie-specialistov/ .

Z výzvy citujem:

„Plne sa stotožňujeme s názorom vlády, že treba prijať razantné opatrenie na zvládnutie koronakrízy. Jednou z možností sú plošné testovania. Existuje možnosť, ktorá je široko využívaná v Rakúsku a v Nemecku. Jedná sa o bezkontaktné antigénové testy zo slín. Pozor: nie sú to kloktacie testy! Senzitivita: 98,04%, špecificita: 99,33%. 

Tieto parametre sú podstatne lepšie ako pri bežných paličkových antigénových testoch. Bezkontaktné testy zo slín sú vhodné aj na vyšetrenie bezpríznakových nosičov. Testy sú veľmi jednoduché na vykonanie. Stačí napľuť slinu, pridať roztok a do 15 minút je výsledok.

Uvedené antigénové testy  zo sliny žiadnym spôsobom neohrozujú a nepoškodzujú vyšetrované osoby. Testy majú európsky certifikát – certifikát CE a cenovo sú porovnateľné s bežnými paličkovými antigénovými testami. Cena testu je cca 4,20 Euro bez DPH.

Výhodou testu je, že pri testovaní odpadá akákoľvek asistencia zdravotníckeho pracovníka a teda testy sú použiteľné pre širokú verejnosť vrátane závodov, verejných inštitúcií, školských zariadení, kostolov, hotelov, fitnes centier, športovísk, kín, divadiel atď.“ Koniec citátu.

Dovtedy pokiaľ starostovia, primátori, riaditelia podnikov a ďalší, ktorým vláda uložila povinnosť testovať svojich ľudí hromadne nakúpia testy zo slín, tak dovtedy si každý môže sám takéto testy kúpiť v niektorej z lekární, ktoré to ponúkajú. Tu sú príklady:

https://zelenyjacmen.eu/obchod/slinovy-antigenovy-rychlotest-covid19-od-realy-tech-1-set/

https://www.schneider-lekaren.sk/tovar/45107/novinka-antigenove-testy-zo-sliny

Takýto nákup je síce drahší, ale určite menej nebezpečný a nepríjemný ako Krajčiho špáracie testy. Pre vydanie potvrdenia o bezinfekčnosti sa treba sa dohodnúť so svojim starostom a testovať sa pred ním, aby vám mohol takéto potvrdenie vydať.

Situácia sa mení aj pri PCR testoch. Náš „odborník“ Pavol Čekan je síce zaľúbený do špárania v nose, ale jeho českí kolegovia sú už oveľa ďalej. Je dokonca viacero český pracovísk, ktoré vyvinuli PCR testovanie zo slín a prestali ľudí ohrozovať dráždením sliznice v nosohltane. Uvediem niekoľko príkladov:

https://ereport.sk/v-cechach-vraj-maju-lepsiu-metodu-na-testovanie-know-how-nukaju-zadarmo/

Český genetik Emanuel Žďárský  vyvinul metódu PCR testovania zo slín, ktorá zvládne denne spracovať až 200 000 testov. K systému testovania hovorí:

Inzercia

„Hlavný rozdiel od antigénového testovania je ten, že si ústnu vzorku môžu záujemcovia odobrať aj sami do dodanej skúmavky. Tú odovzdajú buď na obecnom úrade, alebo na zbernom mieste a odtiaľ je odoslaná do centrálneho laboratória. V tejto fáze ide o určité spomalenie, ktoré je vyvážené 3 až -6 krát vyššou citlivosťou testu. Teda i výrazne nižším počtom falošných negativít. V našom prepočte to z hľadiska ďalšieho šírenia infekcie vychádza priaznivejšie, ako 15 minútové, ale veľmi chybové a naviac drahšie antigénové testy.“ prezradil pre eReport Žďárský s tým, že kompletný test na COVID-19, vrátane odberovej skúmavky, amortizácie a personálnych nákladov, by vyšiel asi na 5 eur v prípade, že by išlo o veľké množstvá (státisíce testov za deň). Ak by boli počty nižšie, cena by sa zvýšila.

O rovnakom spôsobe testovania PCR testami hovorí tiež Martin Densbier  zo spoločnosti Diana Biotechnologies https://video.aktualne.cz/dvtv/misto-bolesti-jedno-plivnuti-nase-pcr-testy-muzeme-rozjet-ve/r~fe1c3ee654c911ebaabd0cc47ab5f122/ . Aj jeho pracovisko je schopné denne vyhotoviť až 100 tisíc PCR testov. Rovnako v Čechách vedia identifikovať aj mutácie koronavírusov, takže Čekanove chvastanie nie je ničím originálne.

Keď to dokážu v Čechách, tak to určite vedia spraviť aj vo Francúzsku, takže jeho dar PCR testov Macronovi, bol iba ďalším trapasom podceňujúcim francúzskych vedcov, ako ten so strihaním vlasov Matovičovou Klárkou. Macronovi, ktorý za holiča zaplatil zo štátnej kasy 62tisíc eur hovoriť, že náš premiér sa strihá zadarmo, je podobné fópa ako vedeckej veľmoci akou je Francúzsko naznačovať, že ich vedci nie sú schopní odhaliť nejaké mutácie koronavírusu a preto im treba zadarmo darovať testy.

Záver

Nie je žiaden dôvod, aby sa obyvatelia Slovenska dali ďalej týrať testami z nosohltanu. Je to nebezpečný spôsob, ktorý môže poškodiť zdravie ľudí.

V nosohltane sú citlivé miesta pri poškodení, ktorých to môže mať vážne následky na zdravie.

Na dôvažok takéto testovanie je aj rizikové, lebo pri zhromažďovaní ľudí čakajúcich na testy, sa môže šíriť infekcia najmä novej vysoko nákazlivej britskej mutácie,

Špáracie Ag testy mimoriadne náročné na logistiku a preto je to veľmi drahý spôsob testovania. Musia ha vykonávať kvalifikovaní zdravotníci, ktorých treba na liečenie chorých. Tiež sú materiálne a vôbec personálne náročné. Z toho dôvodu je jeho zabezpečenie finančne veľmi drahé.

Ušetrené náklady by hravo pokryli aj prípadnú vyššiu cenu testov zo slín.

Najväčším prínosom by však bolo odbremenenie zdravotníckych pracovníkov, ktorí už sú na pokraji síl. Majme s nimi zľutovanie.

Ak sa každý zaangažuje a odmietne doterajší spôsob testovania tak Krajčiho ministerstvo sa musí vôli ľudí podriadiť. Tak ako sa to stalo aj pri povolení liečenia Ivermectínom.  

národohospodár, minister vlády SR vokoch 1990-1992, poslanec SNR a NR SR

Odporúčame

Blog
Blížiaca sa Apokalypsa? O tom, ako nebol rok 2020 ani v TOP 10..

Blížiaca sa Apokalypsa? O tom, ako nebol rok 2020 ani v TOP 10..

...čo sa týka najhorších rokov v histórii ľudstva. Ja viem, že mnohí si prešli (ani ja som nebola ukrátená) v minulom roku tzv.peklom na zemi. Mnohí prišli o prácu, skrachovali, stratili člena rodiny...povedzme si však na rovinu, nebol to najhorší rok a svojím obsahom a dôsledkami sa ani zďaleka nepriblížil k prvej desiatke najhorších, alebo najkatastrofálnejších rokov pre ľudstvo...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.