Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
29. január 2021

Ľudia zneužívajú výnimky a hlavný hygienik to toleruje

S výnimkami počas pandémie sa roztrhlo vrece. Nielenže na ich udeľovanie nemal hlavný hygienik oporu v zákone, ešte aj potichu toleroval ich obchádzanie.
Ľudia zneužívajú výnimky a hlavný hygienik to toleruje

   Hlavný hygienik si navaril ťažko stráviteľný guláš. Nuž, ja som mu akosi neverila už od začiatku pandémie. Možno preto, že nie je typ "mediálnej hviezdy" ale predovšetkým potom, ako som ho na jar zbadala v platenej reklame na vitamíny v jednom z najčítanejších slovenských časopisov. Akosi mi to nešlo dokopy. Hlavný hygienik a platená reklama? Postupne sa to na neho začalo nabaľovať. A to nemyslím sarkasticky, dvojzmyselne ani pejoratívne. Začali ma vyrušovať jeho neisté a chabé vyjadrenia a lojálne prispôsobovanie sa vláde a premiérovi. To, že jeho výnimky napadol generálny prokurátor, je správne a možno iba vrchol ľadovca. Výnimky totiž pribúdali ako huby po daždi - pre infikovaných, aby si mohli nakúpiť alebo zamestnanci pracovať, keď sú v prvej línii alebo robia v strategických podnikoch, výnimky na cestovanie do zahraničia, výnimky pre kúpele.

   Problémom nie je však len to, že na udeľovanie výnimiek hlavný hygienik nemal oporu v zákone alebo že neodhadol ich účinok a zneužívanie. Aj keď prirodzene by som očakávala, že ako odborník by to mal vedieť posúdiť. Problémom je, že VEDEL O PORUŠOVANÍ NARIADENÍ A VÝNIMIEK minimálne vo wellnesoch a kúpeľoch, pretože počas viacerých kontrol regionálni hygienici zistili porušenia pri počte osôb v bazénoch a nič s tým neurobili. Hlavný hygienik mal okamžite zmeniť výnimku a sprísniť povoľovanie a usmernenie pre lekárov, kto môže alebo nemôže ísť v čase lockdownu do kúpeľov, kto potrebuje rehabilitáciu a regeneráciu z vážnych zdravotných dôvodov.

   Nejdem sa ani zaoberať myšlienkou, prečo to hlavný hygienik neurobil. Ako sa ukazuje, dobehlo ho to rýchlo. A to nemyslím sarkasticky, dvojzmyselne ani pejoratívne. Na ťahu je teraz vláda a premiér.

Foto - TASR

Inzercia

Odporúčame

Blog
Ako sa stala z nášho 88-starkého očkovacia hviezda

Ako sa stala z nášho 88-starkého očkovacia hviezda

Kým tenistke Dominike Cibulkovej očkovanie znížilo "svetelnosť" a hviezdny jas, niektorým ľuďom prináša svetlo na konci tunela a snáď aj zážitok na celý život. V našej rodine očkovanie spôsobilo nečakané oživenie v čase sklesnutosti a depresívnej nálady. Zo starkého je hviezda.