Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
27. január 2021

Ako sa stala z nášho 88-starkého očkovacia hviezda

Kým tenistke Dominike Cibulkovej očkovanie znížilo "svetelnosť" a hviezdny jas, niektorým ľuďom prináša svetlo na konci tunela a snáď aj zážitok na celý život. V našej rodine očkovanie spôsobilo nečakané oživenie v čase sklesnutosti a depresívnej nálady. Zo starkého je hviezda.
Ako sa stala z nášho 88-starkého očkovacia hviezda

   Pomáhať v čase pandémie sa dá rôzne. Človeku to môže priniesť aj niekoľko nečakaných momentov. Mojou prácou a hobby je práca s informáciami. Napadlo mi, že "využijem" môjho svokra na lepšiu informovanosť ľudí o možnosti očkovania seniorov. Až čas ukáže, či bolo jeho očkovanie dobrým krokom, pretože ešte stále nemáme "vyhrané", ale veríme očkovaniu proti chrípke a svokor ho aj každoročne absolvuje. Verili sme preto očkovaniu proti COVID-u a rozhodli sme sa 88-ročného starkého objednať a zaregistrovať hneď ako to bolo možné. Dnes je tretí deň po vakcinácii a príznaky nemá. Snáď to dobre dopadne, pretože práve v pondelok, keď bol očkovaný, sme sa dozvedeli, že jeden očkovaný senior na Slovensku zomrel.

   Ako novinárka, ktorá aktuálne nerobí spravodajstvo, som sa rozhodla osloviť médiá, aby prišli spracovať reportáž zo spustenia očkovania seniorov 85+. Priznám sa, že mám rešpekt pred šírením akejkoľvek informácie, pretože sa neskôr môže ukázať ako nepravdivá alebo nesprávna. Človek v dobrej viere, že veci pomáha, môže uškodiť a niečo pokaziť. Nitrianska nemocnica moju aktivitu uvítala a pripravili sa na kamery a fotoaparáty, zabezpečili zástupcu vedenia nemocnice. A to bol prvý netušený efekt môjho zámeru spropagovať očkovanie. V čase, keď nemocnice zažívajú kolaps, nestíhajú robiť reklamu očkovaniu. Bohužiaľ zlyháva štát, keďže stále nespustil masívnu zrozumiteľnú a vysvetľujúcu informačnú kampaň. Ľudia majú hokej nielen v nariadeniach a testovaní ale aj v spôsobe, ako a kde sa dať očkovať. Rozhodla som sa, že nebudem iba kritizovať a niečo urobím. Výsledkom bola reportáž na Markíze a TV Nitrička. A náš starký žiaril ako hviezda (čo som ako novinárka tušila aj očakávala). Zároveň to bol pre neho nečakaný a osviežujúci výlet počas zákazu vychádzania. Dokonca tam stretol svojho bývalého kolegu, ktorého nevidel štyridsať rokov. 

  Celkom nečakaný výsledok "verejného" očkovania prišiel čoskoro. A bol to priam bonus. Starkému od pondelka vyvolávajú známi a priatelia a vypytujú sa ho, čo cítil, aké to bolo a kde a čo by mali urobiť, keď sa chcú dať očkovať. On má nielen program v čase lockdownu ale aj dobrý pocit, že je užitočný.

 

Reportáž v TV Nitrička, ktorá hovorí o možnostiach a priebehu očkovania v Nitre, si môžete pozrieť TU

Inzercia

Odporúčame

Blog
Smrť Milana podľa Milana

Smrť Milana podľa Milana

Ako môžu dať reportéri v rovnomennej relácii RTVS priestor samozvanému bezpečnostnému analytikovi, ktorý stojí za "pandémiou hoaxov" šíriacich sa ako mor po smrť bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského? Zámerne nepoužívam slovo samovražda, pretože vyšetrovanie nie je skončené.