Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
26. január 2021

Smrť Milana podľa Milana

Ako môžu dať reportéri v rovnomennej relácii RTVS priestor samozvanému bezpečnostnému analytikovi, ktorý stojí za "pandémiou hoaxov" šíriacich sa ako mor po smrť bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského? Zámerne nepoužívam slovo samovražda, pretože vyšetrovanie nie je skončené.
Smrť Milana podľa Milana

   Moji kolegovia z Reportérov zverejnili súhrn informácií o smrti Milana Lučanského, s ktorým pred štyrmi mesiacmi urobili rozhovor. Veľmi sa mi páčia jeho slová a vyjadrenie na kameru v závere reportáže (16:05) : "Akýkoľvek tlak na vyšetrovateľov a policajtov je neefektívny a keď niekto mi bude tvrdiť že nie, že až ulica pomohla. Nie. V niektorých veciach čím viac budete tlačiť a čím väčší tlak na tých ľudí bude vyvíjaný, o to horšie výsledky môžu byť." povedal Milan Lučanský a ja súhlasím. Priznávam, neprekvapil ma. Z jeho gest, slov a roboty, ktorú má za sebou, sa mi javí ako priamy človek. To sa samozrejme nevylučuje s tým, že mohol podľahnúť peniazom alebo tlaku na jeho osobu. To sa možno dozvieme z ďalšieho vyšetrovania.

   Čo sa mi ale veľmi, veľmi nepáči je priestor, ktorý dali reportéri Milanovi Žitnému ako bezpečnostnému analytikovi a bývalému novinárovi. Keby ho predstavili ako DOBRÉHO PRIATEĽA MILANA LUČANSKéHO, nemám s jeho slovami a vyjadreniami problém. Ale keď to hovorí BEZPEČNOSTNÝ ANALYTIK A BÝVALÝ NOVINÁR, ktorého vyjadrenia v denníku Pravda o zbití a vražde generála spôsobili šírenie šialených konšpirácií, tak s tým mám veľký problém.

   Táto "drobnosť" zatienila podľa môjho názoru celú výpovednú hodnotu inak dobre spracovanej reportáže, ktorá sa snaží priblížiť osobu Milana Lučanského a upozorňuje nielen na jeho smrť a polarizáciu spoločnosti.

 

Viac o Milanovi Žitnom aj na Denník Postoj: Profesionálny dezinformátor

Inzercia

Odporúčame