Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
16. január 2021

Smrť Jána a Martiny

Pár slov o dôležitom dátume

Smrť Jána a Martiny bola bezosporu jednou z najvýraznejších udalostí na Slovensku za mnoho rokov, pretože mala za priamy následok veľké spoločenské zmeny v mnohých oblastiach. Tento dátum si zaiste všetci pamätáme a hľadať ho niekde na internete nepotrebujeme my bežní ľudia, nehovoriac o novinároch.

Čo by ste si pomysleli o jeho kolegovi, ktorý sa v článku v tom dátume pomýli? Mal málo času? Je to povrchný ignorant? Alebo je len nedôsledný? Nie, nie, nič také by sa v serióznych novinách nemohlo stať, veď snáď majú nejaké mechanizmy, ako sa takým hlúpym chybám vyhnúť. Ak by sa niečo také aj uverejnilo, v najhoršom prípade by si to všimli čitatelia alebo kolegovia a upozornili ho na to.

Máte pravdu, je to niečo nepredstaviteľné.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Reforma školstva (IV) – reforma univerzít a ich rušenie

Reforma školstva (IV) – reforma univerzít a ich rušenie

Naše univerzity sa neumiestňujú ani na posledných miestach medzinárodných hodnotení. Úloha väčšiny z nich sa zredukovala na uspokojenie malomeštiackej, snobskej potreby popýšiť sa titulmi, za ktorými zväčša nie je adekvátna znaloť, kompetencia či vedecká činnosť (kvalitní odborníci sa neurazia, vedia, že reč nie je o nich). Už nejde o vedeckú fundovanosť, lásku k vede, vedecký a spoločenský prínos, skôr o spoločesnký status a relatívne pohodlné zamestnanie. Čím ľahší a nekvalitnejší vedný odbor či univerzita, tým viac ľahšie nadobudnutých titulov a pohodlnejší život akademickej dekadencie a spoločenskej zbytočnosti.