Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
12. január 2021

Ministerstvo financii? Úplná katastrofa

A to nie pre tých niekoľko desiatok odborných pracovníkov, ktorí prežili časy kleptomana Mikloša a neschopného smeráckeho Kažimíra. Teraz ide konkrétne o Eduarda Hegera, postavičku z bratislavskej Dúbravky.

Často sa hovorí, že Bratislava je jedna veľká dedina, že tu každý každého pozná. Je to pravda. Preto nie je tajomstvo, ako sa tu objavil a akú "pracovnú kariéru" má za sebou tento "ekonóm". To, že ako mladý človek umýval riady v dúbravskej krčme U Šrámka, ktorej majiteľom bol jeho rodinný príbuzný, určite nie je dehonestujúce. Skúsiť si manuálnu prácu nie je na škodu. Smiešne je však to, že vo svojom životopise si uvádza, že pracoval v reštaurácii Kohútik ako manažér. Ha "manažér". Kohútik je krčmička v Záhorskej Bystrici a čuduj sa svete vlastnil ju František Šrámek, jeho rodinný príslušník, tak ako spomínanú krčmu v bratislavskej Dúbravke, dnes ju vlastnia potomkovia spomínanej rodiny.

Skvelá pracovná kariéra pána Hegera pokračuje ďalej. Ale už ako politického nominanta. Známe je jeho pôsobenie a to spolu so svojou manželkou vo firme MetaMorphis. Keď do nej vstúpil tak sa jej tržby prepadli trojnásobne a ročne tvorili približne 18 000 eur a zisk 7531. Neviem ktorý politický kamarát mu dal jednu, poprípade dve zákazky na pseudoporadenstvo, len aby nezostal v hanbe. 

To však nie je celé Hegerove úspešné podnikanie. V rokoch 2014 až 2016 sa motal vo firme Droba and Partners, nie podobnosť nie je náhodná, ide o firmu Juraja Drobu z momentálne znepriatelenej strany SaS. V tom istom čase 2014 až 2016 bol zapísaný vo firme Old Nassau Imports LLC, registrovanej v daňovom raji v USA štát New Yersey. A aha, v tejto firme bola zapísaná aj veľmi blízka osoba županovi Jurajovi Drobovi Jana Lysáková. Tú si župan Droba neskôr zobral so sebou a dal jej funkciu na úrade Bratislavského samosprávneho kraja.

Výpočet firiem nie je celý, uzatvára ho Christian Project Support s.r.o. Zaujímavý názov, ktorý stratí noblesu, keď vám ho preložím do slovenčiny - ide o Informačné centrum Spoločenstva pri Dóme sv.Martina. A pri tomto si dovolím jednu poznámku. Od verejne známej osoby pracujúcej pre kresťanské-katolícke spoločnosti a v tomto prostredí budí rešpekt viem jedno: Eduard Heger to je človek, ktorý by nebol schopný viesť ani krúžok kresťanskej mládeže. To už nikdy nebude mať Slovensko na viac ako na tieto tragické figúrky? 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Historia Magistra Vitae

Historia Magistra Vitae

O tomto slávnom diele talianskej literatúry pápež František povedal: Trikrát som prečítal román Snúbenci od Manzoniho. Aj teraz ho mám na stole, lebo si ho chcem prečítať ešte raz. Manzoni mi dal nesmierne veľa. Keď som bol ešte malý, moja stará mama ma naučila niektoré pasáže naspamäť…”

Blog
XXI. Ikonostas (podcast)

XXI. Ikonostas (podcast)

"Ikonostas je hranica medzi svetom viditeľným a neviditeľným, ktorú tvorí a nášmu chápaniu sprístupňuje nedeliteľný rad svätých, zástup svedkov a ohlasované tajomstvo," píše Florenskij. Objavte hlboké dejinné a duchovné posolstvo ikonostasu ako jednej z najdôležitejších častí východokresťanského chrámu.