Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. január 2021

Premiérove medové motúzy

Trochu (dosť) času, trpezlivosti, nadhľadu a včerajšia tlačová beseda, ktorú keď dopozeráte do konca, vám ponúkne pohľad na premiéra, jeho ministrov a na kontinuálny skríning ale aj na to, čo novinári nestihli alebo nevládali zaznamenať.
Premiérove medové motúzy

1. NA PREMIÉRA PLATÍ, ŽE sa môžete pretvarovať, pretože to má rád. Sám sa pretvaruje a na verejnosti a pred kamerami vpratáva do kože príjemného, žoviálneho a vtipného chlapíka. Keď sa na jeho nemiestnych vtipoch ešte aj zasmejete, máte vyhraté.

2. NA PREMIÉRA PLATÍ, ŽE ak ho chcete presvedčiť o svojom nápade, necháte ho myslieť si (a prezentovať na verejnosti), že to bol jeho nápad či myšlienka a nevadí vám, že vás pravdepodobne onedlho „kopne do z....“, verejne vám naloží, vynadá do neschopných a urobí z vás idiota, máte vyhrané.

3. NA PREMIÉRA PLATÍ, ŽE keď mu niekto, koho nemá rád (z rôznych dôvodov, väčšinou je to preto, lebo má na verejnosti väčší úspech, napr. pani prezidentka alebo aktuálne dátový analytik, ktorý je v televízii častejšie ako premiér), tak keď ten niekto, koho nemá rád, niečo navrhne, on bude zásadne proti. Takže keď chcete, aby sa deti vrátili do škôl, stačí tvrdiť, že situácia to neumožňuje. Čo na to premiér? Tak pŕŕŕ, my dokážeme, že sa do škôl vrátia! Keby si túto stratégiu osvojil minister školstva z SAS, už by sme mali testovanie a deti v školách. Stačí premiérovi tvrdiť opak toho, čo chcete dosiahnuť.

4. NA PREMIÉRA PLATÍ, ŽE ak mu budete dostatočne vhodne a poctivo "mazať medové motúzy pod fúzy", tak si bude všímať iba to, čo chcete, bude namäkko a nechá sa presvedčiť. Priam z neho srší, aby okolo neho iní obskakovali a presviedčali ho. Podarilo sa to viacerým, aktuálne napríklad firme, ktorá dodáva AG testy pre vládu. Na konci tlačovej besedy sa premiér pyšne pochválil, že ho telefonicky kontaktovali najvyšší predstavitelia z tejto firmy a Slovensku, ako jedinej krajine, ktorá je ich vynikajúcim odberateľom a premiantom vo svete, navrhujú výhodnú kúpu špeciálnych testov - zmenšených paličiek, ktorými sa zdravotníci nebudú musieť vŕtať ľuďom v nosohltane ale iba v špičke nosa. Nuž a on, namiesto toho, aby to ako vrcholový manažér nechal na posúdenie svojich podriadených a nezávislých odborníkov, rozhodol, že je to vynikajúci nápad a odprezentuje ho samozrejme ako prvý. Podobne, ako to urobil s nápadom zaplatiť zdravotníkom za ich účasť na testovaní alebo s pokutou za predbiehanie pri očkovaní. Najdôležitejšie je, že ON s tým príde ako prvý! Škoda, že postup: telefonát, potľapkanie a svetový úspech, nezvolili iní majitelia firiem alebo aj minister školstva pri zámere uľahčiť deťom testovanie a mohli sme mať na Slovensku kloktacie testy. Stačilo, aby zavolal šéf tejto firmy priamo premiérovi a trochu medu na fúzy stačilo fúknuť a mohli sme ísť cestou kloktacou. 

5. NA PREMIÉRA PLATÍ, ŽE keď pomenujete fakty a situáciu inými slovami, napríklad z celoplošného testovania urobíte kontinuálny skríning, bude spokojný a natešený, ako všetkým prešiel cez rozum.

6. NA PREMIÉRA PLATÍ, ŽE keď ho necháte v presvedčení, že je víťaz a hrdina dnešných dní, že všetky jeho rozhodnutia sú správne, môžete si ďalej robiť svoju prácu. Musíte mať však dostatočne silný žalúdok na to, aby ste ho nechať pri každej príležitosti rozhlasovať, že všetko, čo je dobré, je hlavne jeho zásluhou a všetko zlé robíte vy a všetci ostatní. Stačí, keď ho to necháte hovoriť pred kamerami a fotoaparátmi a v úzadí si budete robiť svoju prácu. Samozrejme, ak nemáte neustále na pamäti hlasy voličov, vaše dobre platené miesto, osobné a politické ambície, zabezpečenie širokej rodiny, priateľov a známych alebo vplyv a moc rozhodovať o životoch iných ľudí. Inak si pokojne môžete robiť svoju prácu...

7. NA PREMIÉRA PLATÍ slovo. Od včerajšej tlačovej besedy veľmi rád používa slovo VRAJ, podobne ako slovíčka ZACHRÁŇME, MINIMALIZUJME, URÝCHLIME, ZÍSKAJME, POMÔŽME. Slová a slovíčka náš premiér jednoducho miluje.

8. NA PREMIÉRA PLATÍ kamera, fotoaparát, mikrofón, sociálne siete, pozornosť iných. To miluje úplne najviac.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Priznanie práv iným

Priznanie práv iným

Ako sa dá pochopiť už z názvu, v tomto blogu by som chcel v skratke predstaviť argumenty pre priznanie práv menšinám, ktoré ich momentálne nemajú. Konkrétne možnosti manželstva/registrovaneho partnerstva osôb rovnakého pohlavia.

Blog
Predstavenie

Predstavenie

Keďže som tu na blogu nový, považujem za vhodné v skratke popísať,  akym témam by som sa tu rád venoval.