Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
07. január 2021

Kto obchoduje s antigénovými testami na Slovensku?

V médiách už niekoľko týždňov prebieha dohadovanie, ktorá politická strana stála za obchodovaním s antigénovými testami.

Často je spomínané meno Igora Matoviča a to, že firma, ktorá dostala túto zákazku je blízka jeho osobe. Zatiaľ sa však takéto - podotýkam priame prepojenie - nepodarilo dokázať. Ako sú na tom však iné politické strany? Jediné relevatné prepojenie, ktoré existuje a nájdete ho na verejných listinách, je prepojenie MUDr. Ivana Juráša, spoluzakladateľa Sulíkovho Liberálneho domu na firmy a ľudí dodávajúce antigénové testy. Ide o už verejne známe mená Petra Krajčoviča a Viliama Krajčoviča. 

Politická opozícia uvádza, ako je možné, že túto zákazku dostala akási "garážová" firma sídliaca v rodinnom dome. Omyl. Nielen Peter a Viliam Krajčovič, nie sú noví "štátni" podnikatelia, je to celý dlhoročný rodinný klan podnikajúci vo veľkom v zdravotníckom biznise. Firmy Eurolab lambda, Lambda life, Lambda sience sú len torzo firiem. Vo verejne dostupných zdrojoch nájdete napríklad firmu BIONT, Blue Star Emergency, Royal Medic Health Care a množstvo iných aktívnych alebo skrachovaných ako zdravotnú záchrannú službu, ale aj napodiv skrachované laboratória. Zarážajúci je však aj ďalší fakt, vo firmách sú vedení, známi ctihodní páni doktori, docenti, profesori, zamestnanci štátnych zdravotníckych zariadení a lekárskej fakulty. Mal som za to, že štátny zamestnanec nemôže podnikať. Ale keďže podnikateľov máme aj poslancov, ministrov, týka sa to asi iba radových zamestnancov-úradníkov.

Tento klan Krajčovičovcov, to nie je len tak niečo. Viliam Krajčovič v minulosti podnikal s Vladimírom Frunim vo firme Horizont Investment and Consulting. BMG Invest vám určite nemusím predstavovať. Aby sme však neostali len pri parlamentných stranách, nájdete prepojenie Krajčovičovcov na Štefana Bošňáka bývalého, niekoľkonásobného primátora Trnavy - dlhoročného nominanta KDH. Asi preto môžu vzniknúť tie podozrenia ohľadne Igora Matoviča. Bošnák bol ale taká zvláštna postava, veľmi prijateľná pre Smer. Tak ako bývalý primátor Nitry Dvonč, nominant KDH/Smer. Bošnák totiž pôsobil  nielen v trnavských komunálnych akciových spoločnostiach, ale aj vo Poórovom futbalovom klube a penťáckej Prima Banke.

Nikomu neušli hádky medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom, ktoré vyvrcholili sporom o neschopnosti zabezpečiť dostatok ďalších dodávok zdravotníckeho materiálu a teda aj kvalitných antigénových testov. Richard Sulík dokonca v médiách urobil celú prednášku, prečo zdravotnícky materiál nedokázal zabezpečiť a že neschopní sú tí z OĽANO. Viem, že máte iné starosti, ako sa zaoberať každým vyjadreniam politikov, ale verte tá Sulíková "prednáška" bola znôška takých do očí bijúcich nezmyslov, naschvál poprepájaná akože odbornými výrazmi, aby im bežný človek čo najmenej rozumel. Jediné zrozumiteľné z toho bolo, že keď kšeft nedostane on, nielenže premiéra nepodporí, ale k ľuďom sa žiadne testy tak skoro nedostanú. A to všetko len preto, aby jedných volebné preferencie stúpali a iných naďalej padali. A kde sú občania? To je, zdá sa, každému jedno. 

 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Politická akadémia doktora Krčméryho

Politická akadémia doktora Krčméryho

Prečo politická? Preto, že tá ním založená "vysoká škola" vždy fungovala pod patronátom nechvalne známych politikov z radov HZDS, KDH, Smeru, ich poskokov, ktorí na Slovensku zanechali to, čo zanechali a čomu sa bežne hovorí Augiášov chliev.

Blog
Odožeň svoje tmy – alebo: Aj ty už máš toho plné zuby?

Odožeň svoje tmy – alebo: Aj ty už máš toho plné zuby?

Občas nám nepomôže ani špáradlo do zubov, aby sme si uľavili. Jednoducho je čas, kedy každý z nás zvádza boje. So sebou. S politikmi. S očkovaním. So zatvorenými kostolmi a tak ďalej... Skrytý hnev a pýcha nás núti, aby sme si „kopli,“ a vyjadrili názor aj tam, kde nič nemôžeme zmeniť. Zabúdame však, že naše slovo má moc a môže v iných vyvolať napríklad zmätok, alebo ešte väčší hnev. Čo s nami? S „odborníkmi“ na rozhodnutia vlády, epidemiológov... S ľuďmi, ktorí sú v hĺbke svojich sŕdc pohoršení a ponorení do tmy. S ľuďmi, ktorí by najradšej boli, keby všetko bolo tak ako pred rokom... Ozaj, poďme sa na to spýtať Boha.

Blog
Rok v živote oravského vychoša: december

Rok v živote oravského vychoša: december

December bol viac ako len symbolickou bodkou za neštandardným rokom 2020. Mrazivú zimnú rozprávku zo začiatku mesiaca rýchlo vystriedalo počasie nevýrazné na chlad, vietor či slnečný svit. Namiesto predĺžených prázdnin na Strednom Považí napokon zapísaný izolovaný vianočný pobyt v Trstenej. Nech sa páči, štvrté pokračovanie blogu zo života nádejného oravského vychovávateľa...