Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
24. december 2020

Vianoce s kovidom

Trištvrte roka máme karanténu, nevieme si s ňou rady. Dobre cítime iba jej dopad na vzťahy a psychiku, ale aj na schopnosť trávenia voľného času a dar tvorivosti.
 Vianoce s kovidom

Kamaráti aj nekamaráti bez rozlúčky navždy odchádzajú. Včera tu boli, dnes sú preč. Kde odišli, aký to všetko malo zmysel? 

Zovšadiaľ útočia rozporuplné názory. Záchranu vidia všelikde, ale v tuneli je stále tma. Z dvoch protikladných názorov je jeden vždy nepravdivý. Svet visí na mobiloch, nad nimi vládnu satelity, ktoré ho sledujú a kontrolujú.  

Z internetu vidno dobrú vôľu ľudí, aj ich vzdelanie. Aj apoštoli vedeli na začiatku iba chytať  ryby. Duch Svätý, ktorý si vanie, kade chce, však z nich urobil múdrych ľudí. Je to jediné riešenie aj v našej dobe, ale tí, ktorých sa to týka, musia Ho tiež túžobne očakávať.

Slnko, ktoré sme dlho nevideli, určite svieti. Nezazreli sme ani „betlehemskú hviezdu“, na druhý deň však začalo svetla pribúdať, v prírode - aj v našich srdciach?

Pán života a smrti určuje znamenia časov, ktoré nechápeme. Dúfame, že po dlhej zime sa ukáže slnko a ľudstvo dostane šancu začať znova. Skončil Advent - ak sme sa nezmenili, márne sme čakali.

Dnes padá dáždik bielučký, na polia a na lúčky...

Inzercia

Prišli Vianoce - Ježišovo narodenie. Vesmírom sa trbliecu betlehemskí svedkovia - možno, že ich svetlo, vtedy vyslané, až teraz k nám dorazilo. Z nekonečnosti priestoru prichádza tajomné žiarenie a prináša pokoj ľuďom dobrej vôle.  

Mária zavinula nemluvňa do plienok a Jozef ho zachránil pred Herodesom - pre ukrižovanie. Privítajme ho vierou a láskou, ako Mária a Jozef, so spontánnou radosťou, ako pastieri a uznajme ho za Kráľa, ako mudrci v maštali. Nedajme si vziať svetlo, ktoré dvetisíc rokov prináša ľudstvu nádej.

Prajem radostné a požehnané prežitie vianočných sviatkov.

 

Jozef Mikloško (RNDr., DrSc., Doc., * 31.3.1939, Nitra) je ženatý, má 4 deti, 12 vnukov a 5 pravnukov. Absolvoval Vysokú školu pedagogickú (matematiku a chémiu) a MFF UK (numerickú matematiku), 27 rokov vedecky pracoval ako matematik na Ústave technickej kybernetiky SAV, prednášal na MFF UK. Bol podpredsedom vlády ČSFR, poslancom SNR, FZ a NR SR, prezidentský radca v KPR, prorektorom TU v Trnave a veľvyslancom ,v Taliansku, San Marine a na Malte. Bol vydavateľ kníh, komunálnym poslancom, predsedom nadácií. Je v Predstavenstve Spolku slovenských spisovateľov, napísal osem kníh literatúry faktu. Vystupuje v médiách a na sociálnych sieťach, je aktívny publicista a bloger, v r. 2007-2019 predseda Združenia kresťanských seniorov Slovenska.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Dnes je deň ľudských práv (a povinností)

Dnes je deň ľudských práv (a povinností)

Keď som vyberal titulnú fotografiu k 10. decembru - Dňu ľudských práv, našiel som obrázok s Ramsey Clarkom, bývalým ministrom spravodlivosti v Johsonovej vláde, s ktorým sme dávnejšie v USA bojovali za dodržiavanie ľudských práv (ĽP). Jeho príspevok pred komisiou OSN pre ĽP v Kodani o situácii v USA bol vtedy šokujúci. Nedivil som sa, že v r. 2006, keď videl zábery z chytania, vyšetrovania a väzby Saddama Husseina, rozhodol sa ho, ako advokát, obhajovať v medzinárodnom tíme.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.