Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. december 2020

Rieka života

Dnes by som rád tento vianočný blog začal niečím nádherným. Teraz si, prosím, spomeňte na najkrajší moment vášho života. Obživte v sebe tú emóciu, ktorú ste vtedy cítili. Čo to bolo? Ako by ste tieto emócie vyjadrili?
Rieka života

Som presvedčený, že mnohí z vás si spomenuli práve na moment, keď prvýkrát v živote uvideli svoje dieťa. Videli ste malé, nádherné, tak čisté a nevinné stvorenie. V tom momente sa človeku láme srdce. Je to milosť cítiť stelesnenie čistej, nepoškvrnenej lásky vstupujúcej na tento svet. V ten moment ide všetko bokom, tie emócie úplne pohlcujú okolitú realitu a produkujú v nás čistú formu šťastia. Krištáľovo čistú, neovplyvnenú materializmom, či akýmkoľvek iným pokrivením. Mnohí z nás by však určite v svojich príbehoch spomenuli slovo láska. Toto slovo mi v poslednej dobe veľmi intenzívne vŕtalo v hlave. Počujeme o nej všade okolo nás. Je to pocit? Je to určitý stav prítomného okamihu, či istá forma dlhodobej emócie? Naozaj ju dokážeme nájsť len v medziľudských vzťahoch? A existuje vôbec pravá láska?

Pri tejto otázke nachádzame mnoho otáznikov. Pravá láska je naozaj veľmi ťažko ľudsky pochopiteľná. Keď som nad tým uvažoval, predsa sa mi ale jeden obraz ukázal. Láska je ako voda v rieke. Jej najčistejšia a najlepšia forma je pri jej zdroji. Čím ďalej od zdroja táto rieka tečie, tým viac sa voda znečisťuje a stáva sa toxickejšou a skresľuje sa. Na úplnom konci sa voda v rieke vlieva do mora, kde už nemáme šancu cítiť jej pravú chuť. V dnešnej dobe vidíme obrovskú manipuláciu s láskou. Faktory dnešnej spoločnosti ju úmyselne znečisťujú a vypúšťajú do nej tony odpadu. Materializmus, egoizmus, a iné vplyvy modernej spoločnosti fatálne zamorujú podstatu šťastia a lásky. Robia ich krátkodobými, len niečím povrchným, čo nemá v ľudskej duši šancu vytrvať. Prijímanie takejto znečistenej vody je pre naše srdce ohromne toxické a ničí nás to v našej najprimárnejšej podstate. Prečo sa dnes s láskou tak manipuluje? Jednoducho preto, lebo pravá láska človeka oslobodzuje. Napĺňa ho a nerobí z neho len akýsi marketingový produkt, či závislého otroka. Krásne na tom však je, že zdroj sa nikdy nemení a neustále produkuje nekonečné množstvo čistej, ohromujúcej, nádhernej lásky.

Pravá láska jednoznačne existuje. Je tu stále pripravená pre každého jedného z nás. Ak sa neuspokojíme s toxickou, špinavou, povrchnou formou, no vydáme sa na cestu hľadania jej zdroja a jedinej podstaty, máme dar ju nájsť. Je len na nás, ako si vyberieme. Možno v svojom živote nachádzaš veľa problémov a nešťastia prameniaceho z vnútra. Často sa cítime unavení, vyhorení, bez nádeje a zmyslu fungovania. Verte mi, riešenie existuje. Možno je oveľa bližšie, ako si myslíte. Možno sa teraz pýtate, čo je ten zdroj lásky. Ponúknem protiotázku. Nie čo, ale kto je to? Prichádza čas Vianoc. Práve tomto milostivom čase sa táto Láska zjavuje v plnosti.

 

 Prajem všetkým čitateľom šťastné a požehnané Vianoce.

 

 

Inzercia

Mladý, 18-ročný človek, pre ktorého je kritické myslenie cestou v dnešnej chaotickej dobe a ten, ktorého veľmi trápi, ako pseudonapĺňanie sa prázdnotou ničí dnešnú spoločnosť.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Vieš, kto vlastne si?

Vieš, kto vlastne si?

Žijeme v hektickej dobe plnej vierovyznaní, ideológií, myšlienkových smerov a ideálov. Od mladého veku ich určitým spôsobom konfrontujeme v snahe nájsť naplnenie šťastného života alebo v snahe nájsť miesto v tomto preplnenom svete. V dnešnom svete sme obklopení rôznymi činiteľmi našej spoločnosti. Občas mi to pripadá ako každodenný súboj o našu myseľ. Človek nikdy nemal takú možnosť plnohodnotne sa rozvíjať v rôznych stránkach ľudskej existencie. Máme zdanlivo neobmedzené možnosti, no napriek tomu sa niekedy nevieme nájsť. Čomu veriť? Kde je naša cesta? Kto sme?