Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
16. december 2020

2021 - V čom sa George Orwell mýlil

2021 - V čom sa George Orwell mýlil

V čom sa mýlil George Orwell?

V reálnom svete, na rozdiel od Orwellovej fikcie 1984, stačí na ovládanie spoločnosti aj jednosmerný informačný kanál - reklama, mienkotvorné médiá …
Pravdu netreba hľadať, pravdu treba vytvárať a sledovanie nálady v spoločnosti môžete prenechať prieskumným agentúram.
Navyše,  dnes ľudia chcú byť monitorovaní a manipulovaní (hovoria tomu byť in, či on line). Dokonca za to úplne dobrovolne a slobodne aj platia. Neveríte?  Tak sa lepšie pozrite, čo to držíte v ruke :)

A čo s tou hŕstkou ľudí, na ktorých propaganda nezaberá?  Ktorí nekupujú, čo káže reklama,  neopakujú, čo počujú z médií, nie sú schopní ísť s dobou a ochotní pripojiť sa k davu - znormalizovať sa
V newspeak ich voláme antisystém.
Totalitné režimy ich zatvárali do pracovných táborov a bláznincov. Dnes už gulagy nie sú potrebné, stačia médiá - atómový kufrík v rukách oligarchie.
Takých ľudí stačí ich ostrakizovať: Ohovoriť, označiť za neschopných ľudí, zosmiešniť, ponížiť a zahnať na kraj spoločnosti... mediálne popraviť.

Na vysvetlenie pre tých, čo nezažili komunizmus, nečítali Orwella, nesledujú médiá, nezaujíma ich politika a nechápu/netušia, čo sa okolo nich na Slovensku deje … ale na čo ďalšie slová.  Skúste sa radšej rozpomenúť na tú dávnu baladu pod obrázkom.  

Koľko Jánov tu už bolo, 
 ... a koľko Jánov... a Marekov ešte musí odísť?
 

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.