Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
15. december 2020

Ľudia nemusia zomierať na covid19 - aktualizácia

Koniec strachu ! Metódy prevencie a liečenia covid19 sú známe a vedecky preukázané. Zdravotnícki pracovníci môžu mať zabezpečenú ochranu a chorí zachránený život.
Ľudia nemusia zomierať na covid19 - aktualizácia

V týchto dňoch bol uverejnený rozhovor s  MUDr.Jurajom Mesíkom, v ktorom hovorí, že ľudia nemusia v strachu čakať na vakcínu, ktorá by ich mala údajne zachrániť, lebo je známa liečba tohto ochorenia so 100%-nou účinnosťou https://www.parlamentnelisty.sk/arena/403864/mesik-covid-19-nie-vakcina-ale-liecba-rozhodne-ci-budu-cez-vianoce-a-na-jar-zbytocne-zomierat-stovky-a-tisicky-ludi/ .

 Keď som to prečítal tak som zalistoval v googly a hľadal liek ivermectin . S prekvapením som zistil, že o liečebných výsledkoch tohto lieku proti koronavírusu písal Nový Čas už 7.apríla toho roku https://www.cas.sk/clanok/967094/vedci-z-australie-hlasia-uspech-liek-proti-vsiam-dokaze-znicit-koronavirus-do-48-hodin/ . Bol to síce bulvár, ale písali o tom aj iné médiá, ktoré naši vládcovia mohli brať do úvahy. Na dôvažok v dnešnom prepojenom svete museli sa o tejto veci od austrálskych vedcov dozvedieť aj vedci v našej vedeckej komunite.

Zvláštne je, že potom naši vedci svoje vedecké aktivity zamerali iba na výrobu testov a nespojili sa s vedcami z Austrálie, aby sa radšej zapojili do riešenia liečby. Potom sme v dôsledku toho všetky sily zamerali  iba na hľadanie infikovaných a ukladanie karanténnych opatrení. Našťastie však iní vedci vo svete to nenechali nepovšimnuté a intenzívne pracovali na klinických pokusoch s týmto liečivom. Dnes je k tomu 38 stranový protokol na aplikáciu od prevencie až po najťažšie ochorenia na covid19 https://www.evms.edu/covid-19/covid_care_for_clinicians/ . Stručné údaje sú nasledovné:

V tejto súvislosti by bolo dobré zistiť koľko nás toto doterajšie testovanie stálo. Ak si pozrieme stránku  https://korona.gov.sk/koronavirus-na-slovensku-v-cislach/ tak sa dozvieme, že doteraz bolo vykonaných 1,230 mil. PCR testov, čo pri cene 70 eur predstavuje cca 85 mil. eur. Ag testov bolo zakúpených min. 10mil ks v cene 45 mil. eur a testovanie doteraz s nákladmi vynaloženými samosprávami a zdravotníckymi zariadeniami sa odhaduje na cca 200mil. eur. Čiže celé testovanie stálo približne do 300 mil. eur. Sú to obrovské peniaze, ktoré keby sme dali našim nemocniciam, tak by sme nemuseli mať obavy, že si s koronou neporadia. Oni by si totiž robili iba potrebné testovanie spolu so všeobecnými lekármi a tak by to bolo určite oveľa účinnejšie a úspornejšie.

Štatistika ďalej uvádza, že s pozitívnym PCR testom na covid19 doteraz bolo 132 984 ľudí (zrejme sa predpokladalo, že to znamená aj chorobu) lebo z toho  bolo 100 303 vyliečených. V súčasnej dobe z 2 093 hospitalizovaných s týmto ochorením je na JIS je 142 a na pľúcnej ventilácii je 146. Minister Krajči v médiách hovorí o veľmi zlej prognóze u ľudí v nemocniciach a najmä tých, ktorí sú na JIS a zvlášť tých na pľúcnej ventilácii. Na covid19 doteraz zomrelo    1251 ľudí.

Drvivá väčšina týchto ľudí zomrela od septembra t.r. Tak isto aj množstvo vážne chorých sa do nemocníc dostalo rovnako v tomto čase. Ako je to možné, že naši vedci prehliadli, že vo svete sa robia pokusy smerujúce k účinnému liečeniu ?

Inzercia

Teraz je však zbytočné nariekať nad minulosťou. Ide o to aby sme zachraňovali tých, čo ležia v našich nemocniciach a rýchlo urobili kroky k prevencii v prvom rade u zdravotných pracovníkov, aby mal kto v nemocniciach pracovať.

Liek, o ktorom sa  preukázalo, že dosahuje vynikajúce výsledky Ivermectin, sa podáva aj s vysokými dávkami D3 vitamínu a C vitamínu a ďalšími preparátmi, o ktorých od začiatku pandémie hovorí aj opovrhovaný MUDr. Igor Bukovský. Neveriacich by konečne mohlo presvedčiť vypočutie špičkových amerických lekárov a vedcov, ktorí o liečení tohto ochorenia v utorok 8. decembra pod prísahou vypovedali vo Výbore pre domácu bezpečnosť a vládne záležitosti Senátu USA https://www.hsgac.senate.gov/early-outpatient-treatment-an-essential-part-of-a-covid-19-solution-part-ii .

Keďže stále nik z vedenia štátu nereagoval ani na otvorený list novinárom MUDr.J.Mesíka https://mesik.wordpress.com/2020/12/10/otvoreny-list-slovenskym-novinarom-a-novinarkam-zomieranie-stoviek-ludi-na-covid-19-a-vladne-lock-downy-su-zbytocne/ tak som informácie o týchto možnostiach zaslal aj všetkým členom Výboru NR SR pre zdravotníctvo a tiež do kancelárie prezidentky Slovenskej republiky.

Vo štvrtok 16.decembra je ešte zasadnutie Národnej rady SR a poslanci môžu uložiť ministrovi, aby touto možnosťou sa začali na ministerstve s plnou vážnosťou zaoberať a namiesto nezmyselných opatrení začali intenzívne zachraňovať ľudské životy.

Preto otázka dnes stojí kedy konečne namiesto nekonečného hromadného testovania a týrania ľudí karanténnymi opatreniami začneme robiť na skutočnej prevencii ohrozených skupín obyvateľstva a liečení tých, ktorí ochoreli ?

Odporúčame