Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
13. december 2020

Fico, Kotleba, Harabin a koronaskeptici proti ochrane života

V mene kresťanských hodnôt a ochrany života v roku 2018-20 viacerí kresťania vrátane niektorých kňazov útočili na KDH, kritizovali protikorpčné manifestácie a podporovali SMER exkomunistu Fica, ĽSNS extrémistu Kotlebu a nespravodlivého sudcu Harabina. Každú kritiku konkrétnych skutkov niektorých duchovných označovali za liberálny útok proti Cirkvi. Teraz viacerí z nich spolu s Ficom, Harabinom a Kotlebom protestujú proti Matovičovej vláde a opatreniam na ochranu života pri pandémii Covid-19, a kritizujú biskupov za súhlas s opatreniami.
Fico, Kotleba, Harabin a koronaskeptici proti ochrane života

Korupčnú vládu SMERu exkomunistu Fica, exkomunistu Harabina a extrémistickú Kotlebovu ĽSNS počas protikorupčných manifestácii po vražde novinára Kuciaka a pred prezidentskými a parlamentými voľbami podoporovali aj viacerí kresťania vrátane niektorých duchovných. Hlavným argumentom pre priamu či nepriamu podporu Ficovlády bol boj proti Istambulskému dohovoru a za zákon na zákaz umelých potratov. Podľa niektorých „nepriestrelným“ argumentom bolo tvrdenie, že zobrať niekomu život je horšie ako dať či vziať úplatok. Ignorovali alebo odmietali aj opakované pápežove výzvy na aktívny boj proti korupcii, ktorá je podľa neho najväčšou neresťou politiky a ničiteľom života už narodeného. Aj zásadu zdravého rozumu a slová pápeža Františka, že rovnako treba chrániť život narodený aj nenarodený. Ignorovali fakt, že život možno postupne zabíjať aj rozkrádaním zdravotníctva a prostriedkov na vzdelanie či sociálne programy.

Komunisti a nacisti o živote

Argumenty že je chyba podporovať bývalých členov Komunistickej strany, ktorá je zodpovedná za utrpenie a smrť desiatok miliónov ľudí odmietali s tvrdením že komunizmus je už vecou minulosti. Napriek tomu, že marxizmus a komunizmus bol aj prvým a najväčším šíriteľom potratovej kultúry a boja proti „tradičnej“ rodine, a podnes ovláda asi 1,5 miliardy ľudí. (fakty tu: https://www.postoj.sk/65165/komunizmus-a-genderizmus-fatima-a-bludy-z-ruska ) Napriek tomu, že väčšina súčasných problémov Slovenska vrátane zlej justície a rozkradnutých miliárd je dôsledkom toho, že v najvyšších miestach riadenia štátu, justície aj ekonomiky boli bývalí komunisti a ich kolaboranti. Ich predvolebné sľuby a vyhlásenia u niektorých kresťanov vrátane duchovných zavážili viac než ich nespravodlivé skutky...

Podobne je to s nacionálnym socializmom – nacizmom, ktorý tiež plánovite vyvraždil milióny ľudí, pápeži ho rovnako odsúdili ako komunizmus, a Kotlebova ĽSNS sa k nemu hlási aj logom aj neonacistickým symbolom „1488“.

Napriek vyššie uvedenému, aj napriek tomu že exkomunista Fico a jeho SMER zmaril návrhy zmeniť pro-potratový zákon, ktorý prijala jeho a Harabinova rodná komunistická strana, a napriek zákazu biskupov pred voľbami 2020 niektorí kňazi verejne podporili SMER aj ĽSNS.

30. septembra 2020 Kotlebova ĽSNS a Ficov SMER spolu s liberálnou SAS zmarili príležitosť v parlamente zmeniť komunistický potratový zákon a schváliť návrh poslankyne Záborskej ktorý mohol znížiť množstvo umelých potratov. Na 17. novembra exmečiarovci, Ficov SMER a Kotlebova ĽSNS vyzývali k účasti na verejný protest proti Matovičovej vláde a opatreniam na zabránenie šírenia pandémie koronavírusu.

Sekta koronaskeptikov

Jednou z hlavných vlastností veriacich niektorých siekt, a totalitných ideológii je ignorovanie faktov a racionálnych argumentov, ktoré odporujú ich viere, pocitom a uctievaným vodcom. Vidno to aj pri politických ideológiach komunistického a nacionálneho socializmu ktoré pôsobia ako moderné ateistické náboženstvo. Napriek tomu že priniesli desiatky miliónov ľudských obetí, svetovú vojnu a zničené krajiny, viacerí ich chvália a propagujú. Na Slovensku napríklad M. Kotleba a Ľ. Blaha.

Podobne konajú „koronaskeptici“, ktorí tvrdia že Covid-19 nie je nič horšie ako obyčajná chrípka a odmietajú opatrenia na zabránenie jeho šírenia. Ignorujú či popierajú fakt, že na Covid zomiera niekoľkonásobne viac ľudí než na chrípku, a priebeh je často omnoho ťažší.

Aktuálne k 11. 12. 2020: V USA na Covid-19 už zomrelo 299 692 ľudí, viac než vojakov v 2. svetovej vojne. Rusko uvádza 45 280, teraz 600 denne. V. Británia vyše 63 tisíc, Španielsko vyše 47 tisíc, Brazília takmer 180 tisíc, Belgicko 17 603. … Nemecko za posledných 24 hodín zaznamenalo rekordných 29 875 prípadov nákazy. ( https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/571524-online-vybor-uradu-pre-kontrolu-lieciv-usa-odporucil-schvalenie-vakciny-pfizeru/ ) Na Slovensku na Covid zomrelo spolu 1122 ľudí. https://korona.gov.sk/koronavirus-na-slovensku-v-cislach/

V nemocniciach umiera každý piaty pacient na Covid-19. Ale koronaskeptici stále odmietajú pripustiť že ide o viac než chrípku, a opatrenia proti šíreniu vrátane testovania sú potrebné na ochranu ľudských životov.

Leidenfrost versus Oberhauser

V kresťanskom prostredí dosť vplyvným koronaskeptikom bol Martin Leidenfrost. Z titulky Postoja už od prvej vlny pandémie spochybňoval jej závažnosť, robil si posmech z tých čo ju brali vážne, kritizoval opatrenia proti jej šíreniu aj biskupov a kňazov čo s nimi súhlasili. Až kritická situácia pri vrcholiacej 2. vlne, so stovkami mŕtvych, preťaženými nemocnicami a zdravotníkmi ho presvečili že sa mýli. Verejne to priznal 3. decembra 2020 v článku „My koronaskeptici: v čom sme sa mýlili“ https://www.postoj.sk/66948/my-koronaskeptici-v-com-sme-sa-mylili To treba oceniť, lebo málokto má odvahu a charakter takto verejne si priznať omyl a chybu. Ako však upozornili aj viacerí diskutujúci za článkom – škodu ktorú tým napáchal sa už asi nenapraví.

Opačný postoj zaujal v diskusii V. Oberhauser, spoluzakladateľ strany Kuffovci-KDŽP: „Pán Leidenfrost tie počty mŕtvych treba dať do kontextu celkového počtu mŕtvych a porovnať to s inými rokmi. Ináč to nemá vypovedaciu hodnotu. Na Slovensku ročne zomiera cca 50 tisíc ľudí čo je v priemere denne cca 140 ľudí. Tí čo zomreli na covid19 sú naviac oproti 140, alebo z toho počtu. Zomrieť sa predsa musí....“

Odpovedal som „Pán Oberhauser, to je veľmi pomýlené a demagogické použitie štatistiky. A nekresťansky bezohľadné voči tým, čo zomreli na Covird-19, ich príbuzným, aj voči zdravotníkom, ktorí sa o nich (obetavo a do vyčerpania) starajú - v zdravotníctve vytunelovanom po 12 rokoch vlády a riadenia SMERom R. Fica. Aj voči tým, ktorí kvôli epidémii Covid-19 nedostávajú potrebnú starostlivosť pri iných chorobách. Podľa Vás, keď denne zomrie priemerne 140 ľudí a na Covid k tomu ešte nejakých 20-30-40 navyše, to nie je vlastne žiaden problém. :-((    Objektívna štatistika hovorí, že na Covid-19 už na Slovensku za 10 mesiacov zomrelo 20-násobne viac ľudí ako za 12 mesiacov predchádzajúceho roka na chrípku.“

Apokalypsa podľa exmečiarovcov

Počas 1. vlny pandémie na jar 2020 sa objavili názory, že je to boží trest za hriechy ľudstva. Pápež aj iní cirkevní predstavitelia ich označili za pomýlené. (jeho šírenie však je čiastočne prirodzeným dôsledkom činnosti a chýb viacerých ľudí)  13. novembra 2020 publikovali Hlavné správy (HS) „Výzvu hovorcov nespokojného Slovenska na pokojný občiansky odpor“

Píšu tam „že strašiak covid-19 je v podstate len politická pandémia, pomocou ktorej sa má preformátovať svet v neprospech malých a chudobných, …. Neprijímajú sa účinné opatrenia pomáhajúce ľuďom. (? ! ?) Naša spoločnosť je intenzívne strašená a vystavená panikáreniu, ľudia umierajú na neliečené liečiteľné choroby, strácajú zamestnanie, upadá naše hospodárstvo. … Odmietame, aby naše Slovensko bolo na čele štátov, ktoré idú do písmena naplniť apokalyptické slová Evanjelistu Jána o šelme, o označení ľudí a o tom, že „nik nemôže kupovať alebo predávať, iba ten, kto má znak“, …. ignorujme všetko, čo siaha na naše práva, na našu dôstojnosť, zdravie a budúcnosť! Nedajme sa vystrašiť a ani zastrašiť,“ Podpísaní okrem iných Jozef Darmo, Ivan Hudec, Marián Kapusta, Ján Košiar (kňaz čo robil reklamu Kotlebovi) Viliam Oberhauser, Stanislav Pánis, Rafael Rafaj, Peter Selecký, Marián Tkáč, Eva Zelenayová, Rudolf Zelenay.... Mečiarova banda čo prešla k Ficovi a Kotlebovi. Okruh médií ako HS či Zem-a-Vek. Vrana k vrane sadá ….

Podobne píše Kotleba v straníckej tlačovine, ktorú dostávali ľudia okolo 10.12. do poštových schránok. Demagogicky zamieňa príčinu – koronavírus a následok – opatrenia proti jeho šíreniu. „Nejaká korona“ slúži „ako zámienka na bezprecedentné porušovanie ľudských práv a slobôd.“ … „Korona ako dôvod na ponižovanie, selekciu, diskrimináciu obyvateľstva. Skoro ako v nedávnej minulosti …. už chýbajú len žlté hviezdy“ - hovorí propagátor nacizmu. Po plošnom testovaní „Matovič sa tešil ako opica, ktorej sa podarilo ukradnúť banán.... Nesmieme dovoliť, aby korona ovládla naše životy, pretože o to jej tvorcom ide.“ To akože podľa Kotlebu Covid-19 vytvoril Matovič? Alebo šéfovia viacerých demokratických vlád aby lepšie ovládli ľudí? Alebo to na ich objednávku spravili čínski súdruhovia?

Boj proti rúškam

Inzercia

Sťažujú sa na to, že nemocnice nestíhajú dostatočnú starostlivosť o iných pacientov, ignorujúc fakt ako zdravotníctvo devastovalo 12 rokov riadenia stranou SMER, aj to že aktuálnou príčinou je pandémia, ktorej závažnosť spochybňujú.

Tvrdia že sa neprijímajú účinné opatrenia na pomoc ľudom – a sami porušujú a iných vyzývajú porušovať to najzákladnejšie a najlacnejšie = obmedzenie stykov s inými a nosenie rúška, k čomu na proteste 17. novembra emotívne vyzýval aj JUDr. Harabin.

Už Mojžišov zákon vykázal chorých na „malomocenstvo“ na okraj obcí, aby zamedzil šírenie nákazy. Základným pravidlom pri stredovekých morových nákazách bolo vyhýbať sa styku s chorými. Cisárske nariadenie v roku 1710 zriadilo na hraniciach rakúskej monarchie morový kordón. „Tvorila ho sieť karanténnych staníc (zadržiavali osoby aj tovar až na 40 dní), vojenských i civilných ozbrojených stráží.... Niekoľkých trúfalých pašerákov na výstrahu obesili priamo pri ceste.“ https://zurnal.pravda.sk/neznama-historia/clanok/333813-pre-nasich-predkov-bol-ebolou-mor/

Rúška sa vo väčšej miere začali požívať pri Španielskej chrípke pred 100 rokmi, a bežne ich používajú lekári a personál v nemocniciach. Preto lebo výrazne znižujú prenos každej nákazy, ktorá sa šíri vzduchom. Sú jedným z opatrení, ktorými sa znížilo šírenie vírusov SARS i Covid-19 v niektorých ázijských krajinách. Tu je zdroj obrázku ukazujúceho v akej miere nás chráni ochranné rúško a text k nemu: https://najmama.aktuality.sk/clanok/303673/4-klamstva-o-ruskach-ktorym-neverte-tu-su-fakty-i-percenta-nakolko-nas-chrania/?

Poisťovňa Dôvera zverejnila 25.11.2020 informáciu, že Opatrenia proti koronavírusu znížili výskyt aj ostatných infekčných ochorení, Pri väčšine sledovaných diagnóz ide o zníženie takmer o dve tretiny. https://www.dovera.sk/press/tlacove-spravy/4087-opatrenia-proti-koronavirusu-znizili-vyskyt-aj-ostatnych-infekcnych-ochoreni

Tí čo odmietajú nosiť rúško, a ešte k tomu verejne vyzývajú iných, na čele s Kotlebom a Harabinom, konajú ako bezohľadní arogantní zadubenci, ktorí ohrozujú život svoj aj iných podobne ako keď si niekto po troch pivách s borovičkou sadne za volant. Tí majú hlavnú zásluhu na tom že bol nutný ďalší lockdown. Jednou z príčin súčasného rapídneho vzrastu nakazených je aj protestná manifestácia 17. novembra pod vedením Kotlebu Fica a Harabina. Pred ich domy a sídla by mali ísť vykrikovať a hádzať delobuchy všetci nespokojenci – keby vedeli racionálne zvážiť skutočné príčiny ich problémov.

Kauza očkovanie

Keď sa spomenula možnosť zastaviť pandémiu očkovaním, zaktivizovali sa jeho odporcovia, ktorí tiež fakticky bojujú proti ochrane života. Tvoria dve skupiny, prelínajúce sa aj s vyššie spomenutými. Prvá odmieta každé očkovanie. Ignoruje fakt, že očkovanie od vojny zamedzilo šírenie viacerých nákazlivých chorôb a zachránilo milióny ľudských životov. (vyjadrenie odborníka napr. tu: https://www.aktuality.sk/clanok/831155/vdaka-ockovaniu-nemame-cintoriny-plne-detskych-hrobov-kde-sa-zrodil-strach-z-vakcinacie-proti-ockovaniu-sa-stavali-aj-cirkvi-preco-sa-ho-bojime/ Odmietajú aj vyjadrenie Cirkvi k nejto téme, formulované napr. KBS. Druhá odmieta (len) vakcínu proti Covid-19 na základe informácie, že pri jej vývoji boli použité „súčasti“ potratených detí. Aj túto obavu jasne a logicky vyvrátil napr. morálny teológ Ján Viglaš tu: https://www.postoj.sk/67335/ockovanie-je-ovela-viac-pro-life-ako-jeho-odmietnutie A vyhlásenie KBS z 8. 12. 2020 tu: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20201208009

Tieto stanoviská cirkvi odporcovia očkovania odmietajú. Ako protiargument k vyjadreniu bioetickej subkomisie KBS, ktorú tvoria lekári a teológovia šíria kritické „Pripomienky“ ktoré vypracoval Mgr. Peter Tuhársky, 14.11.2019 a uverejnili HS. Autor je mladík, ktorý pracoval na oddelení informatiky Mestský úrad Banská Bystrica, a tvrdí že besnotu treba liečiť vitamínom C.... https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/informacia_denne_rokovanie_recnik&DIRowID=18203&ZakZborID=13&CisObdobia=7&CisSchodze=51&PersonKey=ZelnStef&CPT=1610&Datum=2019-10-25%200:0:0

Ďalšou ich autoritou, vyššou než KBS a pápež František, je Tomáš Dugovič,  čerstvo vyštudovaný právnik, autor konšpiračného média Zem&Vek

Dopĺňam: Vatikán plánuje v prvých mesiacoch budúceho roka zaočkovať svojich zamestnancov a ich príbuzných  proti koronavírusu. K očkovaniu môže dôjsť hneď po tom, čo vakcínu schváli Európska agentúra pre lieky (EMA). Substitút Štátneho sekretariátu arcibiskup Pena Parra v liste dôrazne odporúča zamestnancom Vatikánu, aby sa nechali zaočkovať, a to „nielen na ochranu svojho zdravia, ale aj zdravia ostatných“. https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20201211026

Slovensko a Cirkev

Za posledných 7 dní pribudlo v nemocniciach viac ako 300 pacientov. Každý piaty človek v nemocnici umiera. Podľa ministra sa v číslach odzrkadľujú aj novembrové protesty. V karanténe je 2719 zdravotníkov. 12.decembra v Bratislave pred Prezidentský palác prišlo manifestovať niekoľko stoviek ľudí, z ktorých väčšina nemala rúška. Rečníci z radov kotlebovcov spochybňovali protipandemické opatrenia, testovanie ľudí na ochorenie COVID-19, ochranné rúška, vakcínu i očkovanie.

V Európe zomrelo na Covid-19 do novembra 400 kňazov. Mnohí v službe ľuďom, veriacim i neveriacim, podobne ako zdravotníci. V novembri len v Taliansku 43 kňazov vrátane dvoch biskupov. Nedávno aj pravoslávni biskupi...

Zvlášť smutný je v tejto situácii postoj niektorých slovenských veriacich vrátane kňazov. V diskusiách počas protikorupčných manifestácií a pred prezidentskými a parlamentnými voľbami každú, aj slušne formulovanú a argumentami podloženú kritiku konkrétnych výrokov či skutkov niektorých kňazov a biskupov zlostne odsudzovali ako útok proti cirkvi. Teraz už od prvej vlny pandémie kritizujú a osočujú biskupov i pápeža za to že súhlasili s opatreniami proti šíreniu pandémie. Odsudzujú obmedzenie bohoslužieb na pár týdňov bez ohľadov na veriacich aj duchovných, ťo sa v kostole nakazili, bez zamyslenia nad tým, že kňazi čo preto zomreli budú v pastorácii chýbať navždy.

Niektorí v kázňach či na Facebooku kritizovali A. Hlinu za každé nešikovné slovo, aj keď bolo médiami vytrhnuté zo súvislosti, ale teraz mlčia k tomu ako Kotlebovci, Harabin a Smeráci sabotujú opatrenia na ochranu života. Niektorí kresťania pred voľbami žiadali aby sme napriek ich zlým skutkom verili v dobré úmysly bývalých komunistov, ale nie sú ochotní pripustiť, že Matovič a jeho ministri, alebo pápež a biskupi pri podpore protikoronových opatení teraz konajú s úmyslom chrániť životy občanov. (aj keď pri tom v nevyskúšanej a ťažkej situácii robia chyby) Odmietali odvolať Ficovládu za rozkradnuté miliardy a budovanie superkorupčného systému, a teraz žiadajú odstúpenie Matoviča za formálne zlé správanie.

Známy kňaz odsudzoval protikorupčné manifestácie na jar 2018 za údajné „nenávistné heslá“ pár jednotlivcov, teraz nikto nekritizuje násilné a agresívne konanie mnohých na protestoch 17. novembra. Aj pápežovu kritiku týchto protestov ignorujú rovnako ako ignorovali jeho výzvy na aktívny boj proti korupcii. Tí čo v mene ochrany života sabotovali protikorupčné manifestácie na jar 2018, teraz mlčia keď Fico, Harabin, Kotleba a spol. bojujú proti vládnym opatreniam na ochranu zdravia a života občanov.

V Rusku exkomunikovali pravoslávneho mnícha, ktorý popieral Koronavírus a organizoval odboj: https://www.postoj.sk/61087/ruskeho-mnicha-ktory-popieral-koronavirus-exkomunikovali-z-cirkvi Na Slovensku akosi nepočuť od cirkevnej vrchnosti ani len jasnú kritiku na adresu tých čo s kresťanskými heslami útočia proti snahám vlády na ochranu života. Ani slovo o tom že tí, čo vyzývajú k nenoseniu rúška v blízkosti iných vyzývajú vlastne k porušovaniu 5. prikázania Desatora.

Odporúčame

Blog
Matovičov očistec, novembrové protesty, pápežova kritika

Matovičov očistec, novembrové protesty, pápežova kritika

Najviac nenaplnená požiadavka „Nežnej revolúcie“ z Novembra 1989 nie je odluka Cirkvi od štátu, ale demokratická reforma komunistickej justície. Jej otrasný stav zviditeľnilo aj vyšetrovanie po vražde novinára Kuciaka, ktorá je tiež dôsledkom tohto systému. To umožnila až vládna koalícia pod vedením Igora Matoviča. Proti nej 17. novembra 2020 s extrémistami, neonacistami a odmietačmi opatrení zamedzujúcich šírenie pandémie Covid-19 protestovali aj exkomunisti a Ficov SMER, ktorý 12 rokov justičnú mafiu zneužíval. Demonštrácie kritizoval aj pápež František.