Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. december 2020

Igor Matovič je zrelý na uterák

Malo to byť „vylodenie v Normandii“ a „slovenská atómová zbraň proti korone“. Je z toho nezvládnutý boj s pandémiou, súboj s koaličnými partnermi a zúfalí občania.
Igor Matovič je zrelý na uterák

Premiér Igor Matovič ukazuje svoju neschopnosť riadiť krajinu v krízovom čase a v plnej nahote svoju ješitnosť a aroganciu. Je mi ľúto tejto skutočnosti a napriek tomu naďalej držím palce všetkým schopným členom koaličnej vlády, aby mohli pokračovať v reformných snahách a v zmysluplnej práci.

Krivka počtu nakazených prudko stúpa do výšin a onedlho sa môže Slovensko stať rekordérom v Európe v počte pozitívnych prípadov na počet obyvateľov. Opatrenia by sa mali prijať okamžite a nie za týždeň! Už dnes sú viaceré nemocnice preplnené a nemajú kam dávať novoprijatých pacientov.

Namiesto jasných, rozumných a prísnych opatrení na zamedzenie mobility obyvateľov sme svedkami chaosu a likvidácie malých a stredných podnikateľov. Už od zajtra sa zatvárajú aj posledné reštauračné prevádzky, ktoré dokázali bojovať do týchto dní a nezavreli už dávno sami. Hypermarkety však zostávajú otvorené. V hypermarketoch si nakúpime nielen základné potraviny, ale aj obuv, drogériu, či oblečenie. Malé predajne ponúkajúce ten istý tovar a rôzne služby však budú zatvorené. Veľké korporácie zarobia – malí podnikatelia zahynú. Nakupujúcich presunieme z malých prevádzok do 1 veľkej. V hypermarketoch sa koronavírus nešíri?

Premiér sa nespráva ako líder, nevnáša do situácie pokoj, ale neustály konflikt. Dokonca už aj konflikt s prezidentkou. Oceňujem prístup pani prezidentky a jej snahu vniesť do situácie pokoj, rozvahu a rozumné riešenia. Je to štátnicky prístup. Presný opak toho, čo robí premiér.

Premiér neupokojuje podnikateľov a živnostníkov, že sa o nich štát nejakým spôsobom postará, namiesto toho im necháva posielať exekúcie na nezaplatené penále z neskoro uhradených odvodov.

Inzercia

Premiér vyhlásil, že na lyžovačku máme zabudnúť. A potom si asi spomenul, že lyžiarske vleky vlastnia finančné skupiny, na ktoré si netrúfa a vlastní ich aj jeho koaličný partner, na ktorého gumičke z nohavíc visí jeho krehká koalícia. A lyžovať sa bude. Čo tam po tom, že práve z lyžovačiek na Slovensko prišla prvá vlna pandémie z Talianska a Rakúska na jar tohto roku.

Premiér sa vyhovára, že o ničom nerozhoduje, ale rozhoduje o všetkom.

Premiér obviňuje všetkých a zo všetkého, ale zabúda sa pozrieť do zrkadla. A hlavne sa zabúda pozrieť na skutočne obyčajných ľudí, ktorí musia žiť svoje životy a prežiť so svojimi rodinami tento hrozný čas.

Jeden múdry človek povedal po tom, ako práve Igor Matovič spoločne s ďalšími poslancami povalili Radičovej vládu, že tu budeme mať Fica najbližšiu dekádu. Mali sme ho 8 rokov. Nechcem radšej ani vysloviť, koho a koľko rokov tu budeme mať po ďalších voľbách, ak pán premiér nezváži dnešnú situáciu a nevyvodí z nej patričnú zodpovednosť.

podpredseda Kresťanskodemokratického hnutia

Odporúčame

Blog
Dve ženy, dva svety

Dve ženy, dva svety

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vystúpila dnes (9.12.) pred bundestagom a v neobvykle emotívnom príhovore prosila Nemcov, aby dodržiavali obmedzenia proti šíreniu koronavíru.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.