Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
08. december 2020

Hýb sa.

To nie je pokyn pre teba. To sebe hovorím. Či?
Hýb sa.

Dodnes sa u nás doma spomína jedna rodinná a pre mňa tínedžerská turistika, keď som sadla na kameň, revala a opakovala, že sa už nepohnem. Nech ma vyzdvihnú, keď pôjdu naspäť. (To nebolo v pláne. Ani to revanie ani návrat tou istou cestou.) A potom som sa naštvala, ako sa len mladučká tínedžerka vie. Nechala som ich tam a šla po značke ani neviem kde. Len viem, že som ich potom možno aj pol hodiny voľakde čakala, kým ma svojim tempom "dobehli". (Myslím, že tú trasu budem chcieť v dohľadnej dobe absolvovať znova.)

Trauma z pohybu. To som asi mala. Všetci v rodine športovci. Vlastne všetci nie. Ja nie.

A prišlo to. Korona, diky. Od jari sa hýbem. Blog o lavičke pri Framborskom prameni by sa patrilo doplniť o môj nový objav. Straník. Kopec. Taký... no dosť obyčajný. Pre mňa nie, je to môj "the nothing box". Aj keď som žena:)

Vlastné tempo. Najradšej sama.

Inak teraz pozerám na povinnosti počas týždňa, teším sa aj plánujem chvíľu, kedy znova môžem vybehnúť. Všímam si viac počasie či čas, kedy zapadá slnko, aby som stihla MHDčku domov aj na večerný komunitný modlitbový čas.

Som citlivejšia na opisy krásy stvorenstva, keď sa modlím breviár, alebo čítam Sväté Písmo. Kadečo ma zaujme. Napríklad, že na čo pozerá žalmista v 121 žalme a odkiaľ čaká pomoc. Alebo aj koľko volania po vnútornej slobode je v našich rozhovoroch či chválových (aj iných) piesňach.

Inzercia

Idem, fotím, ticho som či porozprávam, užívam krásu stvorenstva v Stvoriteľovej blízkosti. Jak dobre!

Hýb sa. V rôznych obmenách som to počúvala asi 40 rokov:). Pohla som sa. A aj keď to možno nič nezmení a vy neurobíte nič, aj tak vám to zopakujem: hýb sa. Ži. Dnes tiež. Nielen včera. A ani vo vysnívanom zajtrajšku.

Čo ti bráni? (Ja som mala riadne trápne a pritom tak ľahko riešiteľné dôvody: že nemám kondičku, že si nemám čo obliecť ani obuť, že sa trápim pri tempe skupiny a podobne. Kondička sa zlepšuje, bola som na nákup a rešpektujem čo k tempu hovorí moje telo.) Ja som sa na toto. A ty sa na čo vyhováraš?

Foto: ja. Františka.

 

Odporúčame

Blog
 Dnes je sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie

Dnes je sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie

5.12.2020 vysielala televízia LUX film o škótskom františkánovi Duns Scotusovi (1265-1308) a jeho víťaznej diskusii z r. 1305 s dominikánmi na tému obhajoby Nepoškvrneného počatia Matky Božej, Panny Márie. Pápež Ján Pavol II. Duns Scotusa v r. 1993 beatifikoval. Východné cirkvi už v 8. storočí uznávali Nepoškvrnené počatie Panny Márie. Pápež Klement XI., ktorý bol ustanovený v chráme Svätého Petra 8.decembra 1700 prikázal v r. 1708 pre celú Cirkev sláviť 8. december ako sviatok Nepoškvrneného Počatia Panny Márie.