Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
30. november 2020

Homosexualita – otázky a odpovede (2)

K dispozícii on-line 1. 12. 2020
Homosexualita – otázky a odpovede (2)

Milí čitatelia,

ako bolo nedávno avizované, je tu niekto celý deň pre vás, aby odpovedal na vaše otázky.

1. decembra 2020 (asi do polnoci) odpovedajú:

zakladateľ webu Citlivé témy a autor knihy Homosexualita bez farieb dúhy Ján Poľa a Peter, spoluautor.

 

Poznámky odpovedajúcich

 

Ján Poľa

Rád odpovie na otázky ohľadom:

- webov citlivetemy.sk a chlapom.sk

- knihy

- problematiky homosexuality ako takej (zo životov tých, s ktorými prišiel do kontaktu)

Vyhradzuje si právo neodpovedať na otázky ohľadom súkromia, každému anonymu, konkrétnym hejterom a osobám, ktoré už dlhšiu dobu zámerne dezinterpretujú jeho texty alebo texty Citlivých tém.

Ocenil by kultivované, jasné a stručné otázky okrem obsiahlejšieho opisu problému, ktorý prežívate alebo ak sa jednoducho potrebujete rozpísať a vypočuť si aj názor niekoho iného.

Neodpisuje z pozície experta na citlivé témy (lebo tým nie je), ale z pozície niekoho, kto si vyhradil čas a chce tu byť pre vás – pre tých, ktorí chcú diskutovať s úctou, zdieľať a pýtať sa. Tvoriť možno aj takouto formou spoločenstvo. Zamýšľa sa totiž spoločne s čitateľom, nie je v poznaní nad ním ani v pozícii mu radiť.

Ospravedlňuje sa, ak neodpíše okamžite, ale bude sa usilovať odpísať čo najskôr; určite do konca dňa (1. 12. 2020 do polnoci). Keby ste však mali ešte ďalšie otázky, pýtajte sa, odpovie aj nasledujúce dni (diskusiu bude sledovať asi do 3. decembra 2020).

Inzercia

 

Peter

Rád odpovie na otázky ohľadom:

- svojho osobného vzťahu k Bohu, ako ho chápe (alebo nechápe)

- kresťanskej viery (ako laik, len osobnú skúsenosť, ako ju sám vníma a uplatňuje vo svojom živote)

- knihy, predovšetkým k textom, ktoré písal (vo všeobecnosti téma homosexuality najmä z pohľadu kresťana - laika)

Odpovede treba chápať vyslovene ako osobné názory jednotlivca. Vyhradzuje si právo na akúkoľvek otázku neodpovedať. Ak na otázku neodpovie, môže to byť z rôznych dôvodov, napríklad že sa necíti byť kompetentný k danej otázke zodpovedne sa vyjadrovať, nemá vytvorený jasný názor (sám je hľadajúci), alebo mu je nepríjemné sa danou témou zaoberať. Konkrétny dôvod však nebude uvedený.

Otázky, ktoré nezodpovie Peter môžu byť zodpovedané Jánom Poľom.

 

OTÁZKY VKLADAJTE DO PRIESTORU URČENÉHO NA DISKUSIU! A pokúste sa pri tom zachovať formu „otázka – počkám si na odpoveď.“

 

Obaja odpovedajúci veria, že debaty na úrovni môžu koniec koncov poslúžiť všetkým, nielen priamo zúčastneným. Tiež môžu ukázať, koľkí ešte v konzervatívnom a kresťanskom priestore sú ochotní pýtať sa a koľkí to už nepotrebujú.


Poznámka: Nabudúce pozývame do diskusií cez FB stránku webu Citlivé témy. Stačí napísať svoju otázku do správy a my ju anonymne zverejníme a odpovieme na ňu. Svedectvá, ktoré budete chcieť zverejniť môžu byť publikované aj na tomto blogu (na Postoji). Tiež anonymne kvôli ochrane súkromia.


Titulný obrázok

Citlivetemy.sk začali vznikať v roku 2010, v čase nedostatku virtuálneho priestoru pre pálčivé témy v kresťanských komunitách. Odvtedy ponúkajú slobodný priestor na otváranie problémov, ktoré neraz polarizujú spoločnosť a dokážu rozhádať i samotných kresťanov. Texty a zamyslenia chcú byť tiež obranou hodnôt a pozvánkou do slušných a plodných diskusií. Zaujímavé postrehy nájdete aj na webe pre mužov - chlapom.sk. V roku 2019 vyšla s finančnou podporou autorov a dobrovoľníkov webu citlivetemy.sk kniha Homosexualita bez farieb dúhy.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ

KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ

Máme za sebou spomienku na 17. november a finišujeme v boji s Covidom. Na obe udalosti sme si už asi zvykli. Sedemnásty november si okrem radikálov a opozície pripomenulo len zopár vrcholových politikov a pandémia ukazuje, že čím sme apatickejší, tým lepšie. Očkovanie vraj príde už čoskoro.