Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
26. november 2020

Európska komisia chce Slovensku nanútiť gender ideológiu. Zastavme to!

Slovensko čelí ďalšiemu pokusu o ideologickú kolonizáciu zo strany Európskej komisie vo forme Stratégie rovnosti LGBTIQ 2025.
Európska komisia chce Slovensku nanútiť gender ideológiu. Zastavme to!

Stratégia rovnosti LGBTIQ 2025, ktorú predstavila komisárka pre rovnosť Helena Dalli, je desivá.

Navrhuje zavedenie trestného činu "homofóbie" požadujúc rozšírenie listu trestných členov podľa článku 83 Zmluvy o fungovaní EÚ. To by znamenalo, že by ste nemohli povedať, že ste proti registrovaným partnerstvám, alebo spochybniť koncept homosexuálneho manželstva, alebo odmietať adopcie detí pármi rovnakého pohlavia. Rovanko by bolo neprípustné povedať, že podľa kresťanstva je homosexuálny životný štýl hriešny.

To nie je všetko. Gender ideológia by sa plne presadila na školách a pro-gender organizácie by boli štedro financované zo štátneho rozpočtu.

Eurokomisárka Dalli navrhuje, aby boli členské štáty EÚ, ktoré túto stratégiu neprijmú, ekonomicky potrestané. Ako? Napr. tak, že nedostanú eurofondy alebo prostriedky z Fondu obnovy Next Generation. Toto sa nazýva ekonomické vydieranie a patrí do diktatúry, nie do spoločenstva demokratických štátov.

Okrem toho je táto stratégia hrubým porušením základných zmlúv EÚ, ktoré garantujú členským štátom nezávislosť v kultúrno-etických otázkach. Presne takéto ľavicovo-liberálne ideologické pokusy prispievajú k väčšej polarizácii vnútri EÚ a k znižovaniu stability EÚ ako celku.

Stratégia LGBTIQ 2025 nie je o ľudských právach, ale o propagácií gender ideológie. Treba ju čím skôr odmietnuť. V CitizenGO sme pripravili petíciu adresovanú Európskej komisii. Pridajte svoj podpis:
https://citizengo.org/sk/fm/183637-zastavme-lgbt-ideologicku-kolonizaciu-v-europe

Nájdete aj na Facebooku. Môžete sledovať tiež ďalšie zaujímavé príspevky.

Zdroj: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/speech_20_2126

Inzercia

Odporúčame

Blog
V čom spočíva tvoja hodnota?

V čom spočíva tvoja hodnota?

V čom spočíva hodnota človeka? Čo všetko robíš len preto, aby si zapadol? Čo všetko robíš preto, aby si bol lepší ako ostatní? Aby si sa cítil dosť dobrý pred rodinou, či kamarátmi. Koľko energie, času a peňazí investuješ do dokazovania svojej hodnoty iným?