Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
21. november 2020

Katolícka cirkev chce liečiť homosexuálov. Naozaj?

Krátky odkaz... Veď prečo nie..., už mi to nejako prischlo...
Katolícka cirkev chce liečiť homosexuálov. Naozaj?

Veľmi zaujímavý článok od významného člena predsedníctva Progresívneho Slovenska a kresťana "na voľnej labke."

V ňom sa píšu veci, ktoré by ma ako latentného kresťana alebo ateistu postavili do pozoru, zovreli by mi ruku v päsť a motivovali by ma do boja, v ktorom by sme už konečne mohli zlikvidovať alebo aspoň definitívne odstaviť Katolícku cirkev na Slovensku:

Katolícka cirkev na Slovensku propaguje konverznú terapiu

Pripomína mi to predvolebné heslo istého politika: "Poďme do nich!"

Iste, kam by sme sa na Slovensku dostali bez trefnej kritiky osobnostne kvalitných kritikov, ale ruku na srdce - koho už dnes zaujíma pravda? Zaujímajú nás najmä takéto "do neba volajúce morálne zločiny," ktoré sú často len subjektívnym a pekne prifarbeným postojom autora, a ten často sem-tam neváha využiť svoj vplyv a fanklub. Pretože má cieľ. I ja mám cieľ, ale usilujem sa nestratiť pohľad na Boha, inak "všetky oči na mne" a môj pohľad do seba.

Ako vždy, tak aj teraz chcem pána Prostredníka poprosiť o to, aby častejšie odkladal svoje antipatie voči akejkoľvek cirkvi, lebo ak nie je jej členom a navyše ňou opovrhuje, tak vyzerá aj jeho prehľad o situácii a zaujímanie objektívneho postoja voči nej. Nestalo sa to prvýkrát.

Inzercia

Takisto ho ako vždy chcem poprosiť, aby nezavádzal ľudí informáciou, že máme dostatočné vedecké poznanie o ľudskej sexualite. Možno biologické áno, ale určite nie psychologické. Veda sa musí robiť inak ako na niečie želanie či objednávku. A ja som už skutočne dávno nepočul prehovoriť psychológiu o tom, ako vzniká a formuje sa ľudská sexualita. Skôr som bol svedkom toho, ako to psychológovia alebo dokonca psychiatri elegantne hádžu na biológiu, ktorú ani len neštudovali a na medicíne či psychológii sa o problematike dozvedali akurát tak z médií a článkov, ktoré údajne priniesli na poli vedy dvadsiate piate nové svetlo do problematiky a jej "vysvetlenie."

Či to bude pán Prostredník rešpektovať, neviem, ale aspoň som sa opäť vyrozprával...

Ján Poľa


Upozornenie: Zaujíma nás váš názor i vaša osobná skúsenosť. Ak sa však v diskusii vyskytne čo i len jeden dehonestujúci príspevok, otvorené urážanie alebo rafinované ponižovanie autora článku, prípadne iného účastníka diskusie, celá diskusia z priestoru pod diskutovaným článkom bude stiahnutá a ďalej dostupná iba na portáli disqus.com (kde ju budete musieť pracne hľadať). Je to iba na vás.


Titulný obrázok

Citlivetemy.sk začali vznikať v roku 2010, v čase nedostatku virtuálneho priestoru pre pálčivé témy v kresťanských komunitách. Odvtedy ponúkajú slobodný priestor na otváranie problémov, ktoré neraz polarizujú spoločnosť a dokážu rozhádať i samotných kresťanov. Texty a zamyslenia chcú byť tiež obranou hodnôt a pozvánkou do slušných a plodných diskusií. Zaujímavé postrehy nájdete aj na webe pre mužov - chlapom.sk. V roku 2019 vyšla s finančnou podporou autorov a dobrovoľníkov webu citlivetemy.sk kniha Homosexualita bez farieb dúhy.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Nenechajte sa oklamať developermi!

Nenechajte sa oklamať developermi!

Iste ste si všimli, že v posledných rokoch nastal na celom Slovensku obrovský, ba priam šialený developerský ruch. Vrcholom tohoto fenoménu je Bratislava, kde sa developerské projekty šplhajú k miliardám eur.

Blog
Keď príde chvíľa Pravdy

Keď príde chvíľa Pravdy

Evanjeliový úryvok slávnosti Krista Kráľa (Mt 25, 31 - 46) hovorí o príchode Syna človeka, keď zasadne na trón svojej slávy a oddelí jedných od druhých. Pán Ježiš uvádza aj kritéria, ktorými sa bude pri oddeľovaní riadiť.