Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
15. november 2020

Nemecká čižma, ruská záchrana, slovenská konšpirácia

Zaujímavá informácia ako vraj prezident Tiso varoval pre nemeckým protikresťanským nacionálnym socializmom. Ako Stalinov Sovietsky zväz zachránil Slovanov a Slovákov pred genocídou, a „Nemecko opäť velí slovanským národom, ktoré sa znovu stavajú proti Rusku, a chce ich zničiť pomocou prísunu moslimských migrantov a testovania novej medicíny v našich nosoch po tieto dní.“ Kritické zamyslenie nad ukážkovým nacionalisticko-ľavicovo konšpiračným gulášom.

Bývalý viceguvernér Národnej banky Slovenska (NBS) a predseda Matice Slovenskej, člen Predsedníctva Spolku slovenských spisovateľov Marián Tkáč uverejnil 31. 10. 2020 zaujímavý blog „Nemecká čižma v našich dejinách i teraz?“ - Na webe Hlavné správy (HS), ktorý seba označuje ako konzervatívny denník. Je to pre štýl HS charakteristická zmes pravdivých i zamlčaných informácií, poloprávd, nedokázaných obvinení a konšpirácií. Pre toho čo pozná fakty a chápe súvislosti je to ukážkový príklad spôsobu akým HS manipuluje čitateľov, ktorí niektoré fakty nepoznajú a súvislosti nechápu.

Na úvod doplním informácie o autorovi: Od r. 1971 bol členom, od r. 1983 aj funkcionárom Komunistickej strany. Pred r. 1989 pracoval na ministerstve financií. Viceguvernérom NBS bol za vlády V. Mečiara. Niekoľko rokov učil na ekonomickej univerzite. (viac napr. Wikipédia)

Kontroverzný Tiso a nacistické Nemecko

Najzaujímavejší z blogu M. Tkáča je údajný citát prezidenta Tisa, ktorý koncom r. 1941 na otázku „Čo bude s nami, keď vyhrá vojnu Hitler?“ – odpovedal takto: „Ako kňaz verím v riadenie Božie. Boh nedovolí, aby vo svete vládol systém, ktorý je proti viere. Koľko kňazov i biskupov je už v nemeckých koncentračných táboroch. Svet by riadila nemecká rasa, a my Slováci, Slovania, by sme boli v nevýhode. Nepasovali by sme do nemeckého „lebensraum“. Možno by nás presídlili niekam do Ruska.“

Potom autor dobre opisuje nacistický „Generalplan Ost“ ktorého cieľom bola likvidácia Slovanov a osídlenie ich územia Nemcami ako panujúceho národa v rámci „Tretej ríše“. Ako súčasť tohto projektu spomína aj „vstup Adolfa Hitlera do našich dejín 13. marca 1939.“ (Čiže žiadne naplnenie tisícročných túžob Slovákov po vlastnom štáte)

Škoda, že autor k tak dôležitému citátu neuviedol zdroj. Existuje totiž viacero citátov J. Tisa, kde vyjadruje nadšenú podporu Hitlerovi a nacistickému Nemecku. Ešte v júni 1940 slovenský snem (parlament), vláda a oficiálna tlač nadšene oslavovali porážku demokratického Francúzska (a spojenca ČSR, ktorá zachránila národnú existenciu Slovenska) Nemeckom, ako budovanie skvelej Novej Európy pod vedením najväčšieho štátnika Hitlera. (fakty tu: https://www.postoj.sk/57289/slovensky-hold-adolfovi-hitlerovi ) Prezident Tiso na slávnosti v Ružomberku 29. 9. 1940: „Nedajbože aby to Nemec prehral. Všetci židia a podobné elementy by prišli naspäť. ... dnešný zápas - ako to povedal Adolf Hitler - celá táto vojna je vojnou sociálnou, ... proti svetovému židovskému kapitálu." 5. 5. 1942 podpísal Tiso Ústavný zákon o vysťahovaní Židov – v duchu nacistickej „národnej“ politiky.

V. Jukl, kňaz a väzeň komunizmu: „Tiso, dá sa povedať, zrejme chcel byť dôsledný a verný svojej línii spolupráce s Nemeckom až do konca vojny. …Bol v určitých veciach akoby zaslepený. Napríklad aj na osobný list pápeža Pia XII. reagoval odmietavo. To je taký dokument veľmi nepekný, ktorý svedčí o tom, že nebol ochotný ani Svätého otca počúvať.“ - (. Jukl, Postoj 18. 5. 2013 - https://www.postoj.sk/2659/rozhovor-kolakovic-nam-otvoril-oci ).

Čo to svedčí o Tisovi a Slovenskom štáte? Ak Tiso naozaj vedel a veril tomu čo cituje M. Tkáč, a všetky jeho iné slová a skutky, ktoré sú v rozpore s tým, konal len z donútenia, tak to dokazuje že v tomto štáte mali Slováci aj Cirkev podstatne menej slobody a horšiu perspektívu než v predmníchovskej demokratickej ČSR.

Kontroverzný exkomunista Tkáč

Zaujímavú je aj to, že tento citát, ktorý Tisa ukazuje ako faktického odporcu a kritika nacistickej rozpínavosti a protikresťanského režimu uvádza človek, ktorý bol 18 rokov členom a funkcionádom Komunistickej strany, ktorá má hlavnú vinu na poprave J. Tisa, a Slovenský štát odsudzovala ako „klérofašistický“. Je to ideový či politický kotrmelec podobný ako z opačnej strany spravili kresťanskí nacionalisti a niektorí cirkevní predstavitelia a zahraniční Slováci, ktorí roky kritizovali komunistov a potom sa s nimi spojili a podporili ich pod vedením V. Mečiara....

Ich súčasným pokračovateľom je Kotlebova ĽSNS. Tá sa logom hlási k Hlinkovej garde, ktorá bola na Slovensku hlavným realizátorom „otrasných“ (Tkáč) protižidovských opatrení, a číslom 1488 sa hlási k nacizmu. (ktorý tak likvidoval slovanov) Viacerí z jej podporovateľov vrátane duchovných, ako napr. kňaz Košiar, podporovali Mečiara a uctievajú Tisa ktorý nacizmus podľa Tkáča odsúdil, a inokedy verejne chválil. Ako môžu kresťania uctievať takýto štát a režim, o ktorom nielen pápeži, ale aj nimi uctievaný prezident Tiso povedal že ničí aj cirkev?

Stalin - záchranca Slovanov?

Tkáč dobre opísal podstatu nemeckého „Drang na Osten“ aj zločiny pri realizácii „Generalplan Ost“. Odbornú a remeselnú činnosť nemeckých prisťahovalcov v stredoveku demagogicky označil ako „stáročné okupovanie slovenských baní a miest.“ Stalina a hrdinských obrancov Stalingradu či Moskvy opisuje ako jediných záchrancov Slovanov.

Chýba tam informácia o pakte Molotov-Ribbentrop, ktorým si Stalin a Hitler rozdelili Európu, aj o tom ako Komunistický Sovietsky Zväz potom zásoboval Hitlera. Zamlčal, ako moskovskí komunisti násilím a hladomorom zahubili asi 3 milióny ukrajnských Slovanov a ďalšie milióny iných zotročili.

Aj o pomoci Sovietskemu Zväzu z USA a Veľkej Británie. V tej bolo okrem iného vyše 430 tisíc nákladných áut, vyše miliardy nábojov, 21 478 lietadiel, 44 600 obrábacích strojov, 1860 lokomotív, jeden a štvrť milióna kilometrov telefónnych káblov, látka na 7 miliónov uniforiem, 5 miliónov ks vojenských topánok, 2,6 milióna ton benzínu. Z USA 4 478 000 ton vysokokalorických potravín, z Veľkej Británie potraviny za 7 223 000 libier šterlingov. Ešte pri stretnutí s Rooseveltom a Churchillom v Teheráne koncom roku 1943 Stalin povedal, že bez strojov dodaných Spojenými štátmi by Rusi prehrali vojnu. Po vojne komunisti túto pomoc utajovali.... (viac tu: https://www.postoj.sk/4404/stalin-vyhral-vojnu-aj-vdaka-obrovskej-pomoci-z-usa-a-britanie )

Tkáč zamlčal aj to, že Hitlera neporazil samotný ZSSR ale aj spojenci na západnom fronte. Chýba informácia, že Moskva na všetkých oslobodených územiach zaviedla totalitnú komunistickú diktatúru. Čiže režim, ktorý bol rovnako ako nacionálny socializmus nespravodlivý, zločinný, protikresťanský, režim a ideológiu, ktorý pápeži od Pia XI. až po Benedikta XVI. rovnako jednoznačne odsúdili.

Inzercia

Exkomunista o marxizme

Autor kritizuje: vstup Adolfa Hitlera do našich dejín 13. marca 1939, okupáciu z konca augusta 1944, ktorá privliekla na naše územie vojnu, a po tom, po vojne marxizmus s povestnou Engelsovou vetou: „Zločiny Nemcov a Maďarov na Slovanoch patria k najlepším a najspravodlivejším činom, akými sa nemecký i maďarský národ môžu v dejinách pochváliť“.

Zaujímavé čítať to od autora, ktorý do Komunistickej strany totalitne presadzujúcej marxizmus vstúpil 3 roky potom ako z Moskvy riadená okupácia Českolsovenska násilne zmarila snahu o demokratizáciu režimu. Túto „bratskú pomoc“ tiež akosi opomenul. Aj to, že 18 rokov robil kariéru aj pomocou tejto KS, ktorej bol funkcionárom. Samozrejme že každý má právo na omyl a môže sa zmeniť. Z tohto textu pána Tkáča však nevidno zmenu, ale starú klasickú komunistickú a pro-moskovskú propagandu.

Nemecký „Gneralplan Islam“??

Vyvrcholenie Tkáčovho textu je tu: „...Nemecko opäť velí slovanským národom, ktoré sa znovu stavajú proti Rusku, ktoré ich zachránilo pred „Generalplanom Ost“, pričom dnes je na stole „Generalplan Islam“. Prísun moslimských migrantov do Európy, do spoločnosti, do školských tried. Západ na čele s Nemeckom nám opäť diktuje a náš údel a osud nemá byť naša budúcnosť. Zradcovia národa premietajú našim deťom propagandistická videa o dobrotivých džihádistoch v Čečensku, našim deťom sa vnucuje inklúzia s deťmi Arabov, médiá píšu, že islam je tolerantný.“ Stručná reakcia:

• Pred „Generalplanom Ost“ nás zachránilo víťazstvo Spjencov nad Nemeckom, v ktorom pod vedením A. Hitlera vládla Nemecká Národno-socialistická robotnícka strana NSDAP. Sovietske Rusko, kde sa už pred vojnou chodili učiť naši komunisti, tu o 2 roky nastolilo totalitnú diktatúru. Tá skončila v Novembri 1989. Rusko odvtedy obsadilo časť Ukrajiny a akútne prezident Putin pomáha bieloruskému diktátorovi Lukašenkovi v boji proti demokracii aj Cirkvi. (Fakty tu: https://www.postoj.sk/62108/bielorusko-lukasenko-a-putin-proti-demokracii-a-cirkvi ) Pred podobným osudom nás chráni NATO.

• Faktická sloboda Slovenska v rámci EÚ a NATO je neporovnateľne väčšia než bola vyše 40 rokov keď sme boli členmi z Moskvy riadenej Varšavsej zmluvy a RVHP.

• Cieľom nacistického „Generalplanom Ost“ nebolo zničenie Slovanov, ale získanie priestoru pre „nadradených“ Nemcov na úkor Slovanov. Preto je totálne nelogické hlásať že ich chcú zničiť Islamizovaním – to by Nemcom spravilo len väčšie problémy. Ak má Tkáč pravdu, že dnes Nemecko „velí slovanským národom“, prečo by ich nahrádzalo islamistami, ktorým by nemohlo veliť?

• Od EÚ sme už dostali miliardy eur ekonomickej pomoci (ktoré sa najmä za vlády SMERu exkomunistu Fica rozkrádali 5-6 násobne viac než je priemer EÚ) ale zatiaľ nám nenanútili ani jedného moslimského migranta.

• Tkáč nedal žiaden dôkaz či zdroj o tom kde na Slovensku „premietajú našim deťom propagandistická videa o dobrotivých džihádistoch“. Ak je to pravda, tak utajením informácie kryje týchto „zradcov národa“, ktorých by mali vyšetrovať príslušné orgány. Ak to nie je pravda, mali by niekoho vyšetrovať za šírenie poplašnej správy. Kde sa tu vnucuje inklúzia s deťmi Arabov?

Zlatý kliniec konšpirácie

Vyvrcholenie - M. Tkáč, Hlavné správy: „A čo celoplošné testovanie Slovákov, a možno zároveň aj testovanie novej medicíny v našich nosoch po tieto dní? Nevyšlo z nemeckej hlavy počas stretnutia Matoviča s Merkelovou v Bruseli?“ To už je úroveň Kotlebovej konšpirácie o čipovaní občanov s využitím neexistujúcej hrozby Covid-19.

K testom sa pýtam: Lepšie je šíriť vírus, ktorý 1. vo svete zabil takmer 1,3 milióna ľudí, 3x toľko ako priemerne chrípka za rok. 2. v EÚ naň zomrelo vyše 400 kňazov, mnoho zdravotníkov. Na Slovensku naň zomrelo vyše 490 ľudí, vrátane 48 ročného obvodného lekára R. Meleka z Oravy, ktorý nikdy predtým nebol chorý a zanechal vdovu a 10 ročné dieťa. (na chrípku zomrelo u nás minulý rok 40 ľudí) 3. Vírus kvôli ktorému už aj na Slovensku nestíhajú preplnené nemocnice a preťažení lekári dostatočne liečiť iné zdravotné problémy.

Nemá zmysel písať ďalej racionálne argumenty... Len pripomínam, že webu HS sú blízke napr. AzN či Zem-a-Vek. Je to priestor bývalých mečiarovcov, protikorupčné manifestácie po Kuciakovej vražde odsudzovali ako protislovenskú aktivitu organizovanú zo Západu, majú blízko k Putinovi a silno negatívne názory na EÚ, podporovali Kotlebu a Harabina, Fico a jeho SMER im je zjavne bližší než Matovič, Čaputová, OĽANO či KDH.

Hlavné správy (HS) čítam zriedkavo. Odporúčanie ma tento článok som dostal e-mailom. Najprv som začal písať odpoveď odosielateľovi, potom som si uvedomil, že na niektoré verejné slová a skutky treba reagovať verejne. Publikujem to aj preto, že 1. bežná čítanosť HS je asi 400 tisíc, takmer rovnaká ako spravodajskej TA3, v maximálnej dosiahli v marci 2018 milión. ( https://e.dennikn.sk/1086874/spravodajske-media-dosiahli-v-marci-rekordy-hlavne-spravy-maju-citanost-takmer-na-urovni-ta3/ ) 2. Aj viacerí kresťania, vrátane niektorých duchovných a učiteľov, považujú HS za svoj hlavný a jeden z najlepších zdrojov informácií a názorov, 3. Text je skvelou ukážkou práce „konšpiračných“ autorov a médií, a myslenia nezanedbateľnej časti obyvateľov Slovenska. 4. preto, lebo s HS a ich autormi takmer nikto verejne racionálne nepolemizuje, čo im uľahčuje ovplyvňovať ľudí, ktorí potom podporujú a volia politikov konajúcich proti spravodlivosti, kultúrnosti, demokracii aj tomu čo o štáte a politike učí Cirkev a pápeži.

Odporúčame

Blog
Komunizmus a „genderizmus“, Fatima a bludy z Ruska

Komunizmus a „genderizmus“, Fatima a bludy z Ruska

Na formálne kresťanskom Slovensku v politike a na verejnosti často viac vidno podporu Cirkvi pre nacionálnych a komunistických socialistov, než snahu presadiť sociálne učenie Katolíckej cirkvi, ktoré komunizmus aj nacizmus odsudzuje. V mene 1-2 „kresťanských“ hodnôt niektorí podporujú politikov, ktorí iné základné hodnoty hrubo porušujú. Odôvodňujú to tvrdením, že komunizmus už „je na smetisku dejin“, komunistická minulosť politikov nie je dôležitá, a exkomunisti sú dobrí spojenci proti „liberálnemu zlu zo Západu“.

Blog
Kam sme sa to dostali?

Kam sme sa to dostali?

Môj príspevok ako reakcia na posledné dni a týždne. Nechcem sa rozpisovať o notoricky omieľaných témach. Chcem napísať to ako vidím ľudí (aj seba) a ich správanie v tomto čase. Žiaľ bude to skôr kritické zhodnotenie prečo sa správame tak ako sa správame a prečo je toľko zloby medzi nami.