Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
29. október 2020

Lockdown = zníženie šírenia nákazy, otvorenie = nárast a stále dokola, prečo?

Pokiaľ sa pozrieme na prvú vlnu a priebeh druhej vlny je jasné, že následkom uzavretia všetkého dochádza v každej zemi k zníženiu nárastov nakazených. Ale, čo sa opäť stane po otvorení ekonomiky?
Lockdown = zníženie šírenia nákazy, otvorenie = nárast a stále dokola, prečo?

Zníženie, nárast a stále dokola

Zdá sa, že sa svet do začarovaného kruhu a môžeme v ňom zotrvať niekoľko cyklov. Uzavretie zeme po ekonomickej stránke, obmedzenie stretávania ľudí, prinesie zníženie nárastu chorôb, ale nevyrieši samotný koronavírus.

Hráme o čas. Koľko kôl, ešte potrebujeme než sa začneme zaoberať skutočnou príčinou vzniku koronavírusu? Je naivné prehlásiť koronavírus za uniknutú mutáciu z tajných laboratórií a čakať na liek, ktorý uzdraví celú populáciu.

Skutočný dôvod koronavírusu

Pokiaľ sú ľudia zatvorení doma, vírus sa nešíri. Pokiaľ sa začneme stretávať, prípady nakazených opäť narastajú. Je to veľmi účinný a jednoduchý odkaz prírody ľuďom. Príroda nám ukazuje, aké sú zlé naše medziľudské vzťahy, keď sa vzájomne ľudia využívajú a preto nás pomocou vírusu od seba separuje.

Dáva nám čas, aby sme si uvedomili, že nemôžeme takto žiť, využívať druhých vo svoj prospech, drancovať planétu a prírodné zdroje. Preto nás pomocou vírusu oddelila a oddelí opakovane na tak dlho, pokiaľ nezmeníme svoj prístup k prírode ak druhým ľuďom.

V skutočnosti nie je iný liek na koronavírus len ten, že sa začneme k druhým správať rovnako ako k členom vlastnej rodiny. Mudrci povedali, „miluj blížneho svojho ako seba samého“. V tejto vete je zakódovaný najvyšší prírodný zákon, ktorý opisuje princíp fungovania prírody:

Všetky časti v prírode sú navzájom prepojené do jedného harmonického celku a fungujú v jeho prospech. Inými slovami – musíme vytvárať také vzťahy medzi ľuďmi, ktoré budú založené na pomoc druhým a taktiež k pozitívnym myšlienkam v prospech druhých ľudí. Nevyužívať druhých, nerozvíjať nenávisť a presadzovať vlastné záujmy.

Možno sa smejete, a hovoríte si, že je to naivné. To je zákon prírody, ktorého sme súčasťou. Princípy prírody musíme dodržiavať, príroda nás k tomu donúti. Možno budeme potrebovať ďalšiu tretiu, či štvrtú vlnu alebo dokonca piatu, aby sme pochopili tento zákon a potom zmeníme naše správanie.

Inzercia

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Buduje tiež Miesto v srdci, ktoré je miestom pre podporu rozvoja človeka pomocou terapie tmou.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Donald Trump verzus Joe Biden: Sú prijateľní pre kresťanov?

Donald Trump verzus Joe Biden: Sú prijateľní pre kresťanov?

Americké prezidentské voľby, naplánované na 3. novembra, sú hlavnou politickou udalosťou tohto roka. Sú dôležité a zaujímavé aj pre Nie-američanov, pretože rozhodnutia, ktoré vychádzajú z Bieleho domu, ovplyňujú prakticky celý svet. Prinášam pohľad katolíckeho kresťana a trochu aj optiku učenia katolíckej Cirkvi.

Blog
Pamiatka sv. kniežaťa Rastislava a deň vzniku ČSR

Pamiatka sv. kniežaťa Rastislava a deň vzniku ČSR

Pravoslávna cirkev ako jediná v Čechách a na Slovensku v roku 1994 kanonizovala významného veľkomoravského panovníka – sväté knieža Rastislava Moravského. Ako historická osobnosť a pozývateľ svätých apoštolom rovných Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu stojí tento svätec na začiatku slovanských dejín. On položil základy našim slovanským národom, aby sa mohli vyvinúť do dnešnej podoby. Кrásnоu symbolikou je stanovenie hlavného sviatkovania pamiatky svätého Rastislava na deň 28. októbra, kedy je zároveň spomienka na Vznik prvej Československej republiky. Tento dátum je dňom oslavy spoločného štátu Čechov a Slovákov, ešte stále zjednotených v jednej miestnej Cirkvi, na ktorých území sa rozprestierala Veľkomoravská ríša ako pravlasť všetkých Slovanov.