Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. október 2020

Zmení sa život, zmemia sa vzťahy aj natrvalo

Len čo sa v lete 2020 prvá vlna pandémie skončila rodina, priatelia a kolegovia sa zhodli na tom že pár týždňou na zmenu života nám nestačí.
Zmení sa život, zmemia sa vzťahy aj natrvalo

Keď sa pred pol rokom začalo obdobie leta, zdalo sa nám že to všetko čo nám pandémia Covidu priniesla nebude stačiť a je to len prechodné a len pár vecí, vzťahov, ľudí to aj poznačilo a zmenilo. Začali sme to brať tak že sa vykoľajený vlak už vracia na staré koľaje. Teraz uprostred novembra keď sa druhá vlna prevalila cez Európu mnoho ľudí si už začína myslieť že to teda bude pokračovať v bledomodrom a starorúžovom aj v budúcom roku 2021. Takže už máme myslieť na to ako mnohé veci meniť, zmeniť, či prípadne nové vytvoriť a staré zanechať. V obchodoch, reštauráciách, kostoloch, rodinách, krematóriách, úradoch, vlakoch, lesoch, firmách, školách, letiskách, divadlách, športových halách, obchodoch, nemocniciach i lesoch je to vidieť. Niekto bol ranený a zlomený, niekto bol oslovený, niekto bol naštvatý, niekto bol šokovaný, niekto sa zaradoval, niekto sa uskromnil, niekto investoval, niekto zbohatol, niekto začal študovať bio a eko, niekto bol agresívny, niekto v depresii a niekto aj v nádejí že na konci tunela uvidí zabudnuté svetlo. Prerod je vždy bolestivý ako aj zrod nového. Jedna kontemplatívna sestra poznamenala: ,,Život je ako cesta na kopec a z kopca, a tých kopcov je v našom živote opakovane viac, preto sa v čase vrcholu pozeráme dole a v čase prechádzaním údolia pozeráme hore.,, V našej aktuálnej situácií sa dá povedať že aj na vrchole kopca sa pozeráme hore. Ale je nás čím ďalej menej a menej. Alebo to tak len navonok vyzerá. Ani nádej reálnej vakciny proti Covidu distribuovanej na jar 2021 nebude reálnym koncom pandémie ale len jej ďalšou časťou a súčasťou. Pre niekoho to bude čas nenávratnej premeny, zmeny práce, štýlu života, uvedomenia si vecí, vzťahov, hodnôt alebo aj sveta v inej konštalácii. Podobne to zakúsili ľudia, čo pred 100 rokmi sa odplavili z Európy do Ameriky. Po roku či dvoch už mnohé bolo odviate vetrom do diaľky, odplavené vlnami do stratena. A nebolo možné sa vrátiť do,,starého sveta,, ale bolo nevyhnutné budovať svet nový. Nielen zmeny ktoré sa dejú, nielen zmeny ktoré prichádzajú. Nielen očista cirkvi, štátu, prírody, človeka, rodín, firiem, súdov, nielen transformácia nemocníc, škôl, firiem, festivalov, návykov Nová epocha sa začína práve uprostred tohto roku, uprostred obmedzení ale aj nových možností. Uprostred koronavirúsovej generácie, kde je a bude mnohé inak pre nás aj pre iných. Skúsenosť nás posúva ďalej, rovnako ideme v ústrety novému pohľadu na život i svet ktorý sa práve rodí.    

Inzercia

Odporúčame

Blog
Celoplošné testovanie: dobrý nápad?

Celoplošné testovanie: dobrý nápad?

Viesť krajinu v čase vojny je to najhoršie, čo sa môže politikovi stať. V takom čase neplatia ekonomické poučky ani politické pravidlá, podľa ktorých by sa dalo vládnuť. Je to stav, kedy sa veľa improvizuje, tzv. „chodí sa po tenkom ľade“, a každé rozhodnutie môže byť neskôr vyhodnotené ako nesprávne.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.