Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
20. október 2020

5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.

Médiá uvádzajú prevažne vyjadrenia fyzikov, ale nemajú radi lekárske výskumy, ktoré najlepšie vedia posúdiť vplyv 5G na ľudské zdravie. Je tu slepá viera, že fyzikálna veda vie všetko vysvetliť. Ale nakoniec sú najpodstatnejšie lekárske výskumy na živých organizmoch. Tieto výskumy sú uvedené v správe europoslancov. 5G je nevyskúšaná technológia je vhodný opatrný prístup. Vedci navrhli technológiu optických vlákien ako bezpečnú alternatívu k 5G, pretože signál je obmedzený vo vlákne. Jeho potenciál je oveľa vyšší ako u 5G, umožňuje ľahšie zvýšiť rýchlosť, bez obrovských investícií.
5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.

Europarlament prijal správu o 5G. Najskôr chcel podporiť 268 vedeckých štúdií o 5G, ktoré boli vykonané na zvieratách i ľuďoch. Ale prešla obštrukcia, že vedci môžu byť v strete záujmov, lebo ich štúdie mohli byť podporované mobilnými operátormi. Túto problematiku tiež rieši OSN, ďalej Rada Európy, čo sú ministri všetkých európskych vlád. Títo súhlasia s týmito 268 štúdiami. Problém nie je len vo zvýšenej teplote organizmu, ktorú spôsobuje 5G, ale v pulzovaní rádiových vĺn. Tieto majú interakciu (vzájomne pôsobenie) s ľudským organizmom. Z technického hľadiska ide o mierne zvýšenie teploty organizmu. Čo z lekárskeho hľadiska tieto pulzy spôsobujú:

Citácie zo správy Európskeho parlamentu. Účinky bezdrôtovej komunikácie 5G na ľudské zdravie - Európska únia 2020​: Veľké množstvo vedeckých publikácií ilustrujú účinky expozície elektromagnetických polí, ako je zvýšené riziko rakoviny, genetické poškodenie, poruchy učenia a pamäte, neurologické poruchy atď. Je súvislosť medzi slabými nízkofrekvenčnými magnetickými poľami a detskou leukémiou. Milimetrové vlny môžu zvýšiť teplotu pokožky, podporujú bunkovú proliferáciu (rozmnožovanie buniek a tvorenie nového tkaniva) a zápalové a metabolické procesy.

Elektromagnetické žiarenie vyžarované wifi sieťou môže viesť k hyperglykémii, zvýšenému oxidačnému stresu a zhoršenej sekrécii inzulínu v potkaních pankreatických ostrovčekoch - cukrovka. Spôsob vytvárania cukrovky u potkanov môže viesť k problémom s obličkami. V odvolaní sa odporúča moratórium na nasadenie 5G pre možné riziká pre zdravie ľudí, rastlín, zvierat, hmyzu, mikróbov a na životné prostredie.

Mobilní operátori tvrdia, že vplyv 5G je len mierne zvýšenie teploty organizmov. Z fyzikálneho hľadiska majú pravdu, ale nie z lekárskeho pohľadu.

Problémom 5G je hustota vysielačov. Pri 4G sú vysielače vzdialené od seba 2 až 15 kilometrov, ale pri 5G to môže byť iba 150 metrov.

Rovnako sme v poli rádiových vĺn pri wifi sieti. Je otázne či je používanie wifi doma, či v práci zdravé. Preto je odborníkmi odporúčané doma aspoň na noc vypnúť wifi router. Dá sa to ľahko vyriešiť vypnutím predlžovačky či inteligentnej zásuvky, z ktorej je wifi router napájaný.

Keď pozorujem diskusiu o téme 5G, nedá mi neodkázať sa na rôzne kognitívne skreslenia, ktoré nás ovplyvňujú pri vyhodnotení informácií o 5G.

Polemika:

Názor fyzika: Problém je, že na Vami popísané možné efekty neexistuje mechanizmus, ako by sa to stalo. 5G siete pracujú na frekvencii cca 25-39 GHz, čo zodpovedá energiám 0.1 až 0.16 meV. To nedosahuje ani na energie rotačného (~1 meV), vibračného (~0.1 eV) či elektrónového spektra (~ 1-10 eV). Musíte sa dostať na úroveň 1-10 eV (teda na úroveň röntgenové žiarenia), aby ste mohli spôsobiť zmenu konfigurácie atómov v molekulách, a teda aj poškodenie DNA a spôsobiť rakovinu. Preto röntgenové žiarenie či už v podobe roentenu v nemocnici, či už v podobe rádioaktívneho gama žiarenia spôsobuje rakovinu a musíme sa pred ním chrániť. Ale žiarenie 5G sieti aj, keby bolo v tele zachytené, tak je rýchlo termálne absorbované. Veď žiarenie 5G sieti zodpovedá žiareniu čierneho telesa o izbovej teplote. Ak vám nespôsobuje rakovinu radiátor, tak vám ho nebude spôsobovať ani 5G sieť.

Moja reakcia: To, čo tu popisujem sú lekárske vedecké štúdie. Nejde tu fyzikálne štúdie, ale o lekárske štúdie, teda, ako funguje náš organizmus. Z vedeckého hľadiska ľudské telo nekončí na úrovni atómov, súčasťou atómov sú omnoho menšie častice - protóny, ktoré sa skladajú z kvarkov.

Keď pred par rokmi fyzikálne dokázali časticu gravitácie, to bolo radosti. Ale, čo všetko ešte fyzika nepozná je viac ako to, čo poznáme. A potom stavať naše terajšie fyzikálne poznanie nad medicínske pokusy na živých tkanivách či živočíchoch je úbohé.

Názor diskutujúceho: Pak kolega ako si predstavujete ze by tie opticke vlakna boli potahane po celej krajine? uz len tato vasa veta mi nepride pravdiva 

Moja reakcia: Na kratšiu vzdialenosť sa môže stále používať wifi, bluetooth,... Stačí sa obzrieť doprava i doľava a uvidíte ich.

Viac pozri na: 

Správa európskeho parlamentu - Effects of 5G wireless communication on human health (European Union, 2020) - Účinky bezdrôtovej komunikácie 5G na ľudské zdravie.

PETÍCIA: STOP budovaniu 5G sietí na Slovensku

Inzercia

Nadbytočné úmrtia spôsobené Lockdownom sú 3 krát vyššie ako covidové úmrtia.

Covid nebol katastrofou pre vzdelávanie mladých ľudí. Bol to Lockdown.

Čo skutočne spôsobuje bolesť hlavy - a ako ju liečiť

Najlepší denný režim - cirkadiánny cyklus - pre zdravý život pre mužov a ženy

Hudba pre Igora

Čo čítať, komu veriť v tejto dobe rozdelenia na očkovanie či vojnu

6 najlepších potravín na posilnenie imunitného systému

8 spôsobov, ako túto jeseň schudnúť a udržať si váhu natrvalo

17 vecí, ktoré musíte teraz urobiť, aby ste boli zdraví v neskoršom veku

Vojna proti Západu: oduševnená odpoveď na antirasizmus

Strach a odpor búrajú základy americkej moci. Majú pochybnosti o sebe samých.

Progresívna Amerika pomaly umiera. Vo Facebooku rozhoduje Clegg nie Zuckerberg.

Ako chápu slobodu slova progresívci, teda socialisti Napr. Bidenov syn podvodník

5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.

Veľa čítam a občas niečo napíšem.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.